Nejeden z nás netrpělivě očekává seriál Zaklínač, jehož premiéry se dočkáme někdy v roce 2020. V poslední době Vás zahrnujeme pomalu se objevujícími novinkami o tomto chystaném seriálu. Naposledy bylo obrovským překvapením odtajnění herce, který Geralta z Rivie ztvární, a tím je Henry Cavill. Někteří fanoušci tento výběr schvalují, mnozí z nás by si však představovali do této role někoho jiného. V jednom z dřívějších článků jsme Vám také naservírovali informace o tom, které postavy by se měly v seriálu objevit. Jedna z dalších novinek se týká postavy Ciri, u které tvůrci udělali obrovskou změnu. 

Nedávný kasting naznačuje, že seriál The Witcher od Netlflixu bude mít velkou kreativní svobodu při výběru jedné z hlavních postav série, a tou je Ciri. Podle důvěrného seznamu National Youth Theatre, Netflix hledá „patnácti nebo šestnácti letou holku BAME (což v angličtině znamená „black, Asian, minority ethnic“) – čili Ciri by neměla ztvárnit herečka světlé pleti. Tento seznam také prozrazuje, že herečka, která nakonec Ciri ztvární, by neměla mít více než osmnáct let.

Pozoruhodné tedy je, že Netflix a jeho spolupracovníci hledají herečku tmavé pleti. Jak však jistě víte, v knižní sérii je Ciri popisována jako běloška. Tento seznam pokračuje a popisuje Ciri, jako „odolnou, drzou, nemilosrdnou, dospívající holku.“ Knižní série popisuje tuto postavu takto: „Bělovlasá zaklínačka, celým jménem Cirilla Fiona Elen Riannon, dcera Cintránské princezny Pavetty a zakletého rytíře Dunyho, vnučka královny Calanthé, druhá hlavní postava ságy o Zaklínači Geraltovi. Stala se jeho adoptivní dcerou, chráněnkou a žačkou. Je dědičkou mocného genu Lary Dorren aep Siadhal, jejího dávného předka. Právě tento gen z ní dělá nejmocnější bytost vůbec a způsobuje jí tolik nepříjemností.“

Vzhledem k tomu, že s natáčením seriálu plánují tvůrci začít již následující měsíc, měli bychom se brzy dozvědět jména herců, kteří ztvární ostatní hlavní postavy. Geralta z Rivie už máme, o Ciri už máme také alespoň základní informace a o ostatních Vás určitě budeme průběžně informovat. Bude jistě zajímavé sledovat, zda se Netflix rozhodne k hereckému obsazení přidat další známou tvář pro vedlejší vedoucí role, nebo se dočkáme někoho neznámého a neotřelého.

Samozřejmě, o případných novinkách ohledně tohoto seriálu Vás budeme průběžně informovat. Mně však zajímá, jak se Vám líbí hledání herečky tmavé pleti do role Ciri? Já musím přiznat, že jsem docela zklamaná, v předloze je Ciri skvělá. A jaké jsou Vaše názory? Nezapomeňte nám je napsat dolů do komentářů a pravidelně sledovat náš web, aby Vám neunikla žádná novinka ze světa filmů či seriálů. 

Zdroje: comicbook.com, postavy.cz, seattlepuzzling.com

 

-reklama-