I když se druhé série úspěšného seriálu Zaklínač dočkáme pravděpodobně někdy v srpnu 2021, tak se pomalu objevují stále nové informace o hereckém obsazení, nových podobách hlavních postav, směřování příběhu nebo místech natáčení. V tomto článku si můžete přečíst, na jakém úžasném a strašidelném místě se natáčejí noční scény.

Jde o jeden z nejděsivějších hřbitovů v Londýně. V úterý se začaly natáčet noční scény na hřbitově Highgate v Camdenu v Londýně. Toto místo je velmi dobře známé jako „Sedm statečných“, protože zahrnuje sedm velkých hřbitovů založených v 19. století. Taky se tam nacházejí hroby několika významných osobností, jako například hrob socialistického revolucionáře Karla Marxe. Taky se k němu váže jeden z nejbizarnějších anglických strašidelných příběhů, které se spojují s nočními aktivitami údajného upíra v sedmdesátých letech.

Při natáčení bylo použito osvětlení a kouřové automaty. Jeden z diváků si taky všiml, že viděl něco, co vypadá jak skupina lebek, které si sem štáb přinesl, což taky dává smysl, vzhledem k tomu, že jde o hřbitov. Toto děsivé místo se nachází na obrovské ploše plné bran, krypt a náhrobků. Mnoho z nich je zarostlých břečťanem a úponky, což jim ještě dodává starodávný vzhled.

Samozřejmě, že každého skalního fanouška Zaklínače jako takového zajímá, co se tam natáčelo, nebo kdo z obsazení se podílel na nočním natáčení. Na tyto otázky, samozřejmě, ještě neexistuje stoprocentní odpověď, ale můžete si přečíst alespoň dohady, jakým směrem by se mohlo natáčení na tomto místě ubírat. Následující řádky můžou obsahovat spoilery!

Pokud sledujete některé členy obsazení Zaklínače na Instagramu, tak jste si možná všimli, že herec, který ztvárňuje Vilgefortze, Mahesh Jadu, byl nedávno zasažen tím, co lze popsat jako akutní případ tafofílie (člověk, který miluje hřbitovy a jejich atmosféru). Při jedné z těchto scén ho doprovázel Lars Mikkelsen, který ztvárňuje postavu Stregobora. Není možné však s jistotou říct, zda byl dotyčný hřbitov Highgate, ale není to vyloučeno, vzhledem k zalesněné oblasti v pozadí. I když navštěvovali různá místa, jistě jste zvědaví, zda jde skutečně i o stejné místo, vzhledem k tomu, že i první série je kombinací více míst pro jednu scénu, jako např. zřícenina Egri Vár Másolata v Maďarsku nebo hrad Ogrodzieniec v Polsku, kde byla natočena bitva o Sodden.

View this post on Instagram

📸 Katalin Vermes

A post shared by Mahesh Jadu (@maheshjadu) on

Jedna z otázek je, o jakou scénu by mohlo jít. Diváci si myslí, že by mohlo jít o tajné shromáždění, vzhledem k tomu, že jde o hřbitov a díky starodávně vypadajícím kryptám, vyschlým náhrobkům a komplikovaným sochám by Highgate mohl představovat elfský hřbitov nebo nekropoli, se kterými jsme se setkali v páté části knižní série, Křest ohněm. Všechny náznaky také směřují k rozšíření Kontinentu pro elfy, kde má vedoucí roli čarodějka Francesca Findabair (Mecia Simson).

Z náznaků a taky prvních oficiálních fotek druhé série víme, že Yennefer a Fringilla budou v první nebo druhé epizodě zajaty elfy. To, co nevíme je, jak se dále bude příběh vyvíjet. Spekuluje se, že Yennefer v jednu chvíli unikne svým věznitelům s pomocí svého bývalého milence Istredda. Přesto by však mohla existovat i jiná možnost. Za předpokladu, že je to pravda, jaké záležitosti by mohli řešit Vilgefortz a Stregobor, dva starší členové Bratrstva čarodějů na elfském hřbitově? Scénou může být tajné setkání mágů, elfů, a možná i Nilfgaardianů, zastoupených Fringillou. Může jít o tajnou mírovou konferenci a v tomto scénáři by mohla být Yennefer jednoduše vyměněna nebo propuštěna místo toho, aby unikla sama.

Samozřejmě, že uvedené informace jsou do značné míry spekulacemi. Jak by se Vám líbilo, kdyby příběh pokračoval takto? Znáte zmíněný hřbitov, nebo jste o něm už slyšeli? Co očekáváte od následující série? Vaše odpovědi nám napište dolů do komentářů a taky sledujte náš web, aby Vám neunikla žádná z novinek. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz