Comic Conu v Londýně se za seriál Zaklínač zúčastnila výkonná producentka Lauren Schmidt Hissrich a spolu s ní jedna z představitelek hlavních postav, Ciri, Freya Allan. Co všechno bylo o seriálu během tohoto Comic Conu odhaleno, najdete v tomto článku. 

První z věcí, která zazněla, byla informace, že na příštím Comic Conu 16. prosince v Londýně bude slavnostně odvysílána 1. epizoda seriálu, což by mohlo naznačovat, že 17. prosinec by přece jen mohl být oficiálním datem premiéry. Nic však nebylo prozatím potvrzeno a jedná se pouze o dohady. Samozřejmě se očekává při premiéře přítomnost všech hlavních představitelů.

Ve dvanáct hodin odpoledne začal panel v Londýně krátkou ukázkou s úplně novými záběry. I když v té rychlosti si nebylo možné většinu z nich zapamatovat, tak se přeci jen mihl jeden specifický, kde je viděna jedna z hlavních postav, Yennefer (Anya Chalotra) na kopci plném stromů a květin. Poté byly na panel pozvány Lauren a Freya. Dále byly promítnuty tři krátké ukázky. Dvě z nich známe z Comic Conu v San Diegu a jedna, která byla zcela nová. Ti, kteří si nechtějí pokazit překvapení a svá očekávaní ze seriálu, by dále ve čtení neměli pokračovat, protože následující odstavce obsahují spoilery.

V první  ukázce vidíme Geralta (Henry Cavill), jak bojuje po boku Dunyho (Bart Edwards) v síni v Cintře a v další je vidět Yennefer sedící vedle mrtvého dítěte. O této scéně se všichni, co ukázku viděli, vyjádřili, že výkon herečky je fantastický. Poslední scénou (skutečně novou) byla scéna s Ciri (Freya Allan) a Darou, postavou, se kterou se poprvé setkáme v seriálu. Vidíme, jak Ciri utíká z Cintry poté, co byla napadena Nilfgaardem a její cesta se protne s Darou, který jí nabídne krysí maso, ale jinak nemluví. Později si Ciri všimne cintranské vlajky, a věří, že je zachráněná. Když se otočí zpět k Darovi, zjistí, že zmizel. Podle slov výkonné producentky tuto scénu uvidíme ve druhé epizodě, což znamená, že Cintra pravděpodobně padne již v první epizodě, nejpozději ve druhé.

Mezi jednotlivými ukázkami Hissrich a Allan diskutovali o směřování seriálu, jeho charakterově orientovaném zaměření, hereckém obsazení a adaptaci novel od Andrzeje Sapkowského, zdrojového materiálu pro seriál. „Nebylo to snadné“, vyjádřila se výkonná producentka, „je to osm knih, četla jsem všechny. Věděla jsem, že chci začít s povídkami. Vysvětlují, kdo jsou vlastně Zaklínači. Ale chtěla jsem představit Ciri a Yennefer dříve. S Ciri se setkáte ještě předtím, než se setká s dalšími postavami.“

Zatímco povídky jsou vyprávěny z pohledu Geralta, tak v seriálu to bude jiné. Ženské postavy Yennefer a Ciri budou v popředí celého příběhu od samého začátku. V tomto ohledu se Hissrich nechala inspirovat Sapkowským, který jí řekl o těžkostech a přetrvávající síle polských žen během druhé světové války. Když během bojů padlo mnoho mužů, polské ženy převzaly všechny důležité role.

Článek pokračuje na další straně.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz