Druhá série úspěšného seriálu Zaklínač od Netflixu se ještě stále natáčí. Nejnovější zprávou je, že známe představitele krále Henselta, kterého si fanoušci her jistě pamatují z druhého dílu hry, Vrahové králů. Spolu s představitelem zmíněného krále se přidávají k hereckému obsazení další dva členové, jejichž postavy jsou zatím neznámé. 

V předcházejících článcích jste si mohli přečíst, že panovníci Severu sehrají důležitou roli při událostech, které se natáčely v panství Fountains. Taktéž byla odhalena představitelka oblíbené postavy, královny Meve z Lyrie a Rivie. K ní tedy přibydou král Henselt a další dva neznámé charaktery.

Kdo tedy ztvární krále Henselta, který je pro fanoušky knih a her znám jako spolehlivý a vlídný panovník Kaedwenu, největší ze severních říší, jejíž součástí je i odlehlá zaklínačská pevnost Kaer Morhen? Seriálovou podobu této postavy si zahraje herec Edward Rowe (Bait, Kernow King’s Poldark). Měl by se objevit v jedné nebo více epizodách režírovaných Eddem Bazalgettem (5 a 8).

Některým z Vás je možná toto jméno povědomé. Začátkem tohoto roku se totiž zúčastnil videokastingu na jinou, méně známou postavu. Tady však neuspěl, ale kastingovému týmu se jeho vystoupení líbilo natolik, že mu nabídli postavu krále Henselta. Většina lidí si myslí, že se pro ztvárnění drsného mrzutého vojáka Henselta dokonale hodí a prý nápadně připomíná jeho herní verzi.

Role dalších dvou herců jsou zatím neznámé. Prvním je herec Ed Birch (The Sherlock, The Alienist, The Last Kingdom), který se objeví v jedné nebo více epizodách režírovaných Stephenem Surjikem (1 a 2). Tuto trojici uzavírá herečka Julie Berclay (Coronation Street, Broadchurch), která však ještě své scény pro druhou sérii Zaklínače nenatočila.

Dočkáme se i představitelů ostatních panovníků Severu, Vizimira z Redanie či Demavenda z Aerdinu? Nechme se překvapit. O každé novince ze světa Zaklínače Vás budeme průběžně na stránce informovat. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz