Šestá řada seriálu Fear The Walking Dead vsadila na rozdělenou formu vyprávění, a tak jsme mohli zatím každou epizodu vidět z pohledu jiné postavy. Kam nás zavedla epizoda s názvem „Alaska“ a čím to, že se tvůrcům daří udržet u nové série laťku tak vysoko?

Mluvíme-li o třetí epizodě šesté řady, tak nutno podotknout, že o režii se tentokrát postaral představitel podlého a nevyzpytatelného Victora Stranda, talentovaný Colman Domingo. V pořadí již třetí díl z nové série nás tentokrát zavede za hranice území vypočítavé Virginie.

Následující odstavce obsahují vyzrazení zápletky třetí epizody šesté série.

Virginie, jak již víme, se řídí pravidlem, že každý, kdo je členem její skupiny, musí být pro ni nějakým způsobem přínosný. Al a Dwight jsou přínosem na výpravách, které společně podnikají. Hned z kraje vidíme, že mezi nimi panuje opravdu dobrá chemie, která nám ukazuje zase poněkud jiný přátelský vztah.

Potulovaní se mrtvým Texasem a hledání zásob a jiných potřebných věcí pro společné blaho, naruší vysílačka Al. Ta totiž uslyší svou starou známou Isabelle. Po přátelském rozhovoru s Dwightem se Al rozhodne, že svou přítelkyni najde a setká se s ní. Dwight dokonce přijde s nápadem zfingovat Alinu smrt a říct Virginii, že je po smrti.

Věci se však nevyvíjí tak úplně podle jejich představ a cesta za Isabelle je daleko nebezpečnější a komplikovanější, než si oba mysleli. Po cestě narazí na skupinu nemocných lidí a hromadu chodců, kteří jim brání v cestě na místo setkání. Navzdory všudy přítomným problémům Al dojde svého cíle.

Setkání s Isabelle však nedopadne tak, jak bychom čekali. Bohužel třetí epizoda neposlouží jako další kousek skládačky s lidmi z helikoptéry, zato se dočkáme solidní akční podívané plné emocí. Al svůj vztah s Dwightem ještě více prohloubí a stává se z nich nerozlučná dvojka. Mimo jiné se jim podaří zachránit bandu nemocných lidí a v závěru přeci jen na nějaká ta shledání dojde.

View this post on Instagram

Is this a dream, or a reunion?

A post shared by Fear the Walking Dead (@feartwd) on

Ne však Al a její milé, ale Dwighta a jeho dlouho ztracené Sherry. Setkání těchto dvou postav má daleko větší přesah. Vidíme jakési rozuzlení jedné hádanky, která nás provází již od ústředního seriálu The Walking Dead (Živí mrtví). Dokonce i v seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) uběhl nějaký čas, než Dwight svou milou našel.

Emotivní a poměrně překvapivý závěr dává epizodě krásné a důstojné zakončení. Přesto, že se ledaskdo může cítit podveden s falešným lákáním na záhadnou Isabelle, shledání Dwighta a Sherry je možná ještě zajímavějším předmětem.

Aby toho nebylo málo, tak je nám v epizodě nastíněna i nová potencionální hrozba. Tu jsme mohli vidět již na začátku a posléze také na konci prvního dílu nové série. Neznámí jedinci, kteří sprejují slova „The End Is the Beginning“ se objevili již podruhé a zatím to vypadá, že nepůjde o zrovna přátelskou skupinu lidí.

Konec části vyzrazující zápletku třetí epizody.

Třetí epizoda se od předešlých dvou liší a rozšiřuje příběh šesté řady. V té zatím sledujeme epizodu za epizodou, vždy však z pohledu jiné postavy. Chemie mezi Dwightem a Al je skvělá, což epizodě značně přidává. Nemusíte mít strach, že když v epizodě vystupuje Al, uvidíme jen velkou změť videonahrávek a nezáživných zpovědí.

Al sice v epizodě natáčí, ale divákovi to není předhazováno v každé scéně, jako tomu bylo např.  v předešlých sériích. Prostor dostal i Dwightův charakter, který měl konečně možnost trochu se rozmluvit a prožít nějaké ty emotivní chvilky. I nepříliš oblíbená Althea v podání Maggie Grace zde nefiguruje jen jako fanatická kameramanka, ale vidíme nakonec i její lidskou stránku.

Summa summarum kráčí třetí díl ve šlépějích předchozích dvou a drží kvalitu nové série vysoko nad průměrem. Ve srovnání s předchozími řadami jde zatím o jeden z nejlepších rozjezdů, a to jsme zatím měli možnost vidět jen část našich hrdinů. Další díly nám přiblíží příběhy zase jiných charakterů. Které to budou a co za dobrodružství zažijí, na to si budeme muset ještě chvíli počkat.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.