Zatímco první díl šesté řady Fear The Walking Dead nám ukázal, co se stalo od konce páté řady s Morganem, druhá epizoda nás zavedla ke Strandovi a Alicii. Časově jsme navázali stejně, jako v případě Morganova příběhu, tedy šest týdnů po událostech finále páté řady. Lidé už jsou s životem u Virginie obeznámeni a začínají přemýšlet nad tím, co s nimi bude dál. Jak se vydařila druhá epizoda šesté série s názvem „Welcome to the Club“, která bude mít premiéru v pondělí 19. října? Na to se podíváme v několika málo řádcích níže. Naše redakce dostala od stanice AMC možnost zhlédnout první tři epizody a všechny stojí za to.

Na zdařilý první díl navázalo neméně kvalitní pokračování. Druhá epizoda nám ukáže, jak si u Virginie a jejich lidí vede Strand s Alicou. Dojde však také na Daniela, Charlie a pár dalších méně známých tváří. Přesto, že nám druhá epizoda přiblížila pohled jiných postav, dostali jsme opět velmi vydařenou epizodu.

U Virginie si naši hrdinové nemusejí dělat starost o jídlo a pití, avšak atmosféra, jaká panuje na jednotlivých stanovištích a třídní nepoměry pociťují naši hrdinové opravdu intenzivně. Největší problémy s autoritou má zpočátku Strand, kterému se nelíbí, jak s ním hlídači, chcete-li rangeři, jednají.

Alicia se Strandem dostanou ve druhém díle od Virginie zvláštní úkol – vyčistit jeden důležitý objekt za účelem získání zbraně. Těšit se teda můžeme na pořádnou mlátičku s chodci. Dojde však i na nějaké rozepře mezi živými. Abych Vám nezkazil moment překvapení, nebudu zabředávat do přebytečných detailů.

Onen moment překvapení však souvisí se Strandem. Přesto, že v epizodě sledujeme hned několik členů naší skupiny, jako kdyby celá epizoda patřila právě Victorovi. Ten v ní dostane nejvíce prostoru a projde si v ní poněkud znatelným vývojem. Opět tedy vidíme charakterový posun od páté řady.

FOTO: Ryan Green/AMC

A přesně to dělá druhou epizodu tak zajímavou. Příběh v ní sice není tak poutavý, jako tomu bylo u otvíráku šesté řady, avšak rozvíjení jednotlivých charakterů, zvláště pak Stranda, dodává epizodě na kuráži. Nepředvídatelný Victor Strand v celé epizodě všem připomněl, co je doopravdy zač a dal slovům, která jsme mohli vyčíst na oficiálních plakátech („Minulost je mrtvá“), nový rozměr.

Tohoto mota se zatím držely obě epizody. Je to právě vývoj našich hrdinů, který je na nových dílech tak zajímavý. I ve druhém díle jsme mohli vidět několik odvážnějších kroků ze strany scenáristů, což je jedině dobře. Byť není druhá epizoda tak napínavá, jako ta první, dočkáme se v ní několika překvapivých momentů, které potěší nejednoho fanouška.

Příběh zároveň začíná být komplexnější, což je v případě Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) jedině dobře. Struktura série se zdá být sice jednoduchá a místy podobná 7. řadě The Walking Dead (Živí mrtví), avšak odlišné prostředí, postavy a změť dějových linek, vše krásně proplétají a hrají si s divákem, jako s dřevěnou loutkou.

Za největší plus rozhodně považuji charakterové vývoje. Nejedna postava totiž zvolí temnější cestu a „sluníčkaření,“ kterého jsme v posledních dvou řadách viděli víc než dost, pomalu ustupuje do pozadí. Ano, většina hrdinů se stále drží myšlenky pomáhat každému, kdo pomoc potřebuje, ale narozdíl od předešlých sérií se tady nebojí postavy jednat a dělat těžká rozhodnutí.

Změny jsou v šesté řadě Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) znát i ve druhém díle, což je jedině dobře. Pakliže bude šestá řada soudržná a udrží si kvalitu prvních dvou dílů, čekají nás slibné zítřky. Nechvalme však dne před večerem, neboť i u páté řady působil rozjezd velmi slibně a nakonec se příběh stal zdlouhavým, nudným a místy nelogickým.

FOTO: AMC

Za zmínku stojí také to, že do režisérského křesla u druhého dílu usedl představitel Morgana, Lennie James. Nová řada má zatím slibně nakročeno, doufejme tedy, že i zbytek dílů udrží krok a my letos na podzim uvidíme to lepší ze světa živých mrtvých.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.