Právě v těchto dnech probíhá natáčení 6. řady seriálu Peaky Blinders, u nás známého též pod názvem Gangy z Birminghamu. Tvůrce seriálu Steven Knight však předesílá, že tato řada bude poslední.

Ačkoliv se natáčení 6. řady Peaky Blinders zpozdilo kvůli pandemii nemoci covid-19, bezpečnostní protokoly ho umožnily opět obnovit, a tak je nyní v plném proudu. Premiéra by měla být někdy na začátku roku 2022. Smutnou zprávou však je, že 6. řada bude v rámci příběhů našeho birminghamského gangu ta poslední.

Datum premiéry této řady je však zatím bohužel neznámé. Tvůrce Steven Knight ale potvrdil, že gang Tommyho Shelbyho uvidíme na cestě do války a v extrémním ohrožení, kdy v sázce bude mnoho. Také by to prý měla být úplně nejlepší řada (tvrdí to i producentka Caryn Mandabach a Tommy Bulfin, kteří už měli tu čest číst scénář 6. řady) a je si jistý, že se bude fanouškům zamlouvat. Prozradil také, že ač seriál skončí, příběh prý bude pokračovat v jiné formě – v jaké, to si zatím nechal pro sebe.

Režisér David Byrne také prozradil pár detailů o tom, co by se mohlo odehrát v 6. řadě – po fašistovi Oswaldu Mosleym se Tommy Shelby má utkat s další fašistickou postavou podobnou Mosleymu, tentokrát v ženské podobě. Byrne řekl, že tato postava by měla být temná a že v Peaky Blinders zatím podobnou postavu neviděl. Rozhodně prý nebude protagonista, ale nejspíše ani antagonista. Někteří spekulují, že tato postava by mohla být Mosleyho druhá manželka Diana Guinness.

Šestá řada prý také bude začínat tam, kde skončila pátá – tedy na poli, kde si křičící Tommy přikládá zbraň k hlavě. Ač se fanoušci obávali, že by se mohl zastřelit, nakonec tomu tak nebylo. Šestá řada se prý také bude odehrávat zhruba v polovině 30. let, tedy pod tíživou atmosférou blížící se druhé světové války. Budou zde také vidět prvky vzrůstajícího fašismu, nacionalismu a rasismu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz