Sestry Olsenovy a bratři Sprouseovi, to jsou slavná americká dvojčata, která ztvárnila řadu komediálních rolí. V některých hráli sourozenci spolu, v jiných zase dvojice ztvárnila pouze jednu postavu a během natáčení se průběžně střídali. Jak dnes vypadají a kdo pokračuje v herecké dráze, se dočtete v našem článku.

Mary-Kate a Ashley Olsen

Americké herečky a módní návrhářky Ashley Fuller a Mary-Kate Olsen se narodily 13. června 1986. Jejich mladší sestra Elizabeth (31) se vydala také na hereckou dráhu a diváci ji můžou znát jako Scarlet Witch z komiksových filmů od Marvelu.

Jejich první role přišla v sitcomu Plný dům, jehož první série měla premiéru v roce 1987. Filmy, ve kterých hrály, jsou například Jedeme k babičce, Trable, trable, tuplem trable, Výlet do Paříže, Jeden den v New Yorku a další. Obě se objevily před kamerou po delší pauze v roce 2016 v epizodní roli v seriálu Zase máme plný dům. 

Od roku 2004 působí sestry jako módní návrhářky a založily i vlastní módní značku. Mary-Kate se chtěla alespoň trochu odlišovat od sestry, aby je lidé přestali srovnávat, a tak podstoupila plastiku nosu a rtů. Ashley žije s partnerem Louisem Eisnerem a její sestra vychovává ze svého prvního manželství své dvě děti po boku Oliviera Sarkozyho, který je od roku 2015 jejím manželem.

Na snímku Mary-Kate (vlevo) se sestrou Ashley:

Embed from Getty Images

Cole a Dylan Sprouse

Američtí herci Dylan Thomas Cole Mitchell Sprouse se narodili 4. srpna 1992 americkým rodičům v Itálii. Matka i otec v té době totiž vyučovali anglický jazyk na italské jazykové škole. Když měla dvojčata 4 měsíce, odstěhovala se celá rodina zpět do Kalifornie. Díky jejich babičce, bývalé herečce Jonine Booth Wright, začala dvojčata hrát již ve věku šesti měsíců.

Jejich první role byla v reklamě na toaletní papír. A protože si byli Dylan i Cole hodně podobní, hrávali velmi často stejné role. Bylo to například v seriálu Grace, nebo ve filmu Velký táta v hlavní roli s Adamem Sandlerem, Pán převleků, Vánoce v ohrožení a další. Cole si zahrál i v seriálu Přátelé malého syna Rosse.

Oba jsou jako herci i nadále aktivní, na podzim bude mít premiéru snímek After: Přiznání, kde hraje Dylan a jeho bratr Cole hraje aktuálně v seriálu Riverdale.

Na fotografii níže je vlevo Dylan a vpravo jeho bratr Cole:

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz