Píše se rok 1998 a v USA má premiéru nový seriál s názvem Sex ve městě. Novinářka Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) se přestěhuje do New Yorku a postupně se tam seznámí se třemi dalšími ženami, které se stanou jejími nejlepšími přítelkyněmi a to Samanthou Jones (Kim Cattrall), Charlottou York (Kristin Davis) a Mirandou Hobbes (Cynthia Nixon). Tento seriál z produkce HBO měl 6 sérií a vznikly i dva stejnojmenné filmy Sex ve městě (2008) a Sex ve městě 2 (2010). Pojďme se společně podívat na to, jak se od té doby změnily hlavní představitelky.

Embed from Getty Images

Sarah Jessica Parker – Carrie

Narodila se 25. března 1965 a tak zanedlouho oslaví již své 56. narozeniny. Díky šesti seriálovým sezónám a dvěma filmům se stala S. J. Parker tváří a hlasem Sexu ve městě. Za své působení v roli Carrie Bradshaw byla oceněna dvěma cenami Emmy (2001 a 2004) a získala čtyři Zlaté glóby za nejlepší herečku v komediálním seriálu. Díky seriálu se z ní stala módní ikona. Jako herečka je i nadále aktivní a rozhodně nezahálí. Její první láskou byl Robert Downey Jr., ale jeho drogové aféry je po sedmiletém vztahu rozdělily. Jejím manželem je od roku 1997 známý americký herec Matthew Broderick, se kterým má 3 děti.

Embed from Getty Images

Cynthia Nixon – Miranda

Herečka Cynthia Nixon se narodila 9. dubna 1966 a je ze čtveřice žen naopak nejmladší. K natáčení Sexu ve městě se zapojila již jako ostřílená herečka z Broadwaye. V roce 2004 získala za svoji roli Mirandy cenu Emmy za nejlepší vedlejší herečku v komediálním seriálu. V březnu 2018 Nixon oznámila, že kandiduje na guvernérku státu New York. Její kampaň se zaměřovala na problematiku rovnosti příjmů, všeobecné zdravotní péče a zastavení masového věznění. Její manželkou je od roku 2012 Christine Marinoni, jejichž vztah začal v roce 2004 a se kterou má syna Maxe (9 let). S předchozím partnerem Danny Mozesem má dvě děti. Herečce byla v říjnu 2006 diagnostikována rakovina prsu. Svůj boj se zákeřnou nemocí vyhrála a vše přiznala až o dva roky později v jednom rozhovoru.

Embed from Getty Images

Kristin Davis – Charlotte

Americká herečka se narodila 24. února 1965. Proslavila ji nejdříve postava Brooke Armstrongové v seriálu Melrose Place a poté postava Charlotte York ze Sexu ve městě. U obou seriálů spolupracovala se scenáristou Darrenem Starem. V roce 2014 se herečka veřejně omluvila všem fanynkám seriálu, že je povzbuzovala, aby nosily podpatky. V rozhovoru pro The Sunday Telegraph prohlásila: „Cítím se ohledně podpatků vina. Vypadalo to, že se snažíme ženám říkat: Měly byste nosit podpatky, tak jako my.“ K tomu poté ještě dodala, že podpatky nosí pouze výjimečně a dodala: „Bolí to, když si je dám. Musíte se s nimi naučit, a to vyžaduje hodně praxe.“ Má dvě adoptované děti.

Embed from Getty Images

Kim Cattrall – Samantha

Kim Cattrall se narodila 21. srpna 1956 a z této čtveřice je tedy nejstarší. Cattrall zpočátku nabízenou roli Samanthy hned několikrát odmítla. Nakonec ale s nabídkou souhlasila. V roce 2003 získala dokonce Zlatý glóbus za nejlepší vedlejší herečku. Jako herečka je i nadále aktivní, ale ať už bude hrát jakoukoliv postavu, Samathu Jones jí nikdo neodpáře. Byla dvakrát vdaná a děti nemá žádné.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR