Hvězda seriálu Beverly Hills 90210, Shannen Doherty, na začátku loňského roku odhalila veřejnosti, že se jí vrátila rakovina prsu a že je v současné době v její čtvrté fázi. Nedávno na sociální sítě napsala, že je připravena odejít a že již rodině napsala dopisy na rozloučenou. Velká bojovnice právě slaví 50. narozeniny.

Průlom s Beverly Hills

Shannen Doherty se narodila v Memphisu v Tennessee v USA. Její matka vlastnila kosmetický salon a její otec pracoval v oblasti financí. Shannen se o herectví začala zajímat již jako malá a velmi brzy získala své první role, například v seriálech Little House on the Prairie či Magnum. V roce 1990 získala roli Brendy Walshové v seriálu Beverly Hills 90210, bylo jí tehdy 19 let. Jedna z hlavních postav ze seriálu odešla v roce 1994, údajně byla vyhozena samotným producentem Aaronem Spellingem.

„Čím více článků o mně bylo v bulváru tehdy napsáno, tím více jsem byla odtažitá a útočila na své kolegy, měla jsem v sobě tenkrát velkou zášť,“ řekla herečka nedávno magazínu Elle. Podobný osud ji potkal také u další její velké role v seriálu Čarodějky, který opustila po rozepřích s kolegy. Poté následovaly už jen menší hostující role.

V roce 2019 se ke své nejslavnější roli Brendy Walshové na pár okamžiků vrátila v projektu BH90210, kde se znovu potkala s dávnými hereckými kolegy a společně uctili také památku Luka Perryho, který v témže roce náhle zemřel po mozkové příhodě.

Prohraný boj s rakovinou

Shannen Doherty od roku 2015 bojuje s agresivní rakovinou prsu. Do února 2020 to vypadalo, že má velkou šanci nemoc porazit. Pak přišla špatná zpráva, rakovina se vrátila. O své nemoci herečka hovoří velmi otevřeně, aby povzbudila své fanoušky s podobným osudem či jejich blízké. Publikuje své fotografie a pravidelně zveřejňuje, jak se jí daří. Doherty přiznala, že již samozřejmě přemýšlí o smrti, ale není na ni ještě připravená. Magazínu Elle prozradila: „Mám v sobě ještě pořád spoustu života.“

Doherty dnes žije v Malibu se svým třetím manželem, producentem Kurtem Iswarienkem. Iswarienko stojí na sklonku jejího života pevně po jejím boku a prohlásil: „Když se dívám na Shannen, nevidím pacienta s rakovinou. Vidím tu samou ženu, do které jsem se tehdy zamiloval.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR