Americká herečka a modelka S. J. Wilson se zapsala do paměti diváků hlavně díky televizním rolím manželek, které byly nakonec zavražděny. Jedná se o April Stevensovou, manželku Bobbyho Ewinga (Patrick Duffy) v seriálu Dallas a poté ve Walker, Texas Ranger, kde si zahrála státní zástupkyni Alex Cahillovou a později i manželku Cordella Walkera v podání Chucka Norrise. Obě postavy byly nakonec zastřeleny. 

S. J. Wilson je celým jménem Sheree Julienne Wilson a v prosinci loňského roku oslavila 61. narozeniny. Začínala jako modelka a během několika měsíců své modelingové kariéry se dostala na obálky časopisů i do televizních reklam na světoznámé značky jako například Maybelline.

FOTO: MediaPunch / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

V letech 1986 – 1991 (Dallas) a 1993 – 2001 (Walker, Texas Ranger) zaznamenala největší úspěch ve své herecké kariéře, obě role jí však byly osudné. Hollywood si ji zaškatulkoval jako manželku Bobbyho Ewinga a také jako státní zástupkyni a ženu Rangera Walkera. Její seriálová smrt v Dallasu jí vynesla ocenění za nejlepší seriálovou smrt. Toto úmrtí nebylo pro herečku překvapením, sama chtěla z důvodu jejího těhotenství ze seriálu odejít. Ve Walker, Texas Ranger přišla její smrt v roce 2005 ve filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění.

Objevila se také v několika dalších seriálech a filmech, ale žádný velký posun a ohlas v její kariéře již nenastal. Přestala se tedy herectví věnovat naplno a dnes bere pouze nabídky na menší role. Začala se angažovat v charitě a neziskových organizacích (například pro nemocné s roztroušenou sklerózou nebo s poraněním míchy), ale také vytvořila vlastní řadu kosmetických produktů v péči o pleť.

Má dvě děti a je podruhé vdaná. Prvním manželem byl v letech 1991-2004 Paul DeRobbio a druhým manželem je od roku 2018 filmový producent Vince Morella. S tím žije na ranči a starají se o koně.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz