Herec Marek Vašut, zpěvačka Jitka Zelenková a oddíl pánských akvabel Krasoplavci se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause diváci uvidí ve středu 15. června ve 21.35 na Primě.

-reklama-


Marek Vašut byl vyhledávaným dětským hercem, objevil se například v dodnes milované dětské komedii Přijela k nám pouť. Z rolí dětských sígrů Marek Vašut časem přešel k drsňákům typu boxera v Pěstech ve tmě nebo flákače z Lásky z pasáže. V devadesátých letech dostal Marek stipendium, rok studoval v Americe na herecké škole v New Yorku, a zároveň se tam živil jako číšník. Své zkušenosti a jazyky (kromě angličtiny, francouzštiny, slovenštiny a ruštiny se domluví i německy, italsky, španělsky či polsky) dnes uplatňuje v zahraničních filmech.

Na kontě jich má už téměř stovku, objevil se po boku Toma Cruise či Anthonyho Hopkinse, a více než za herce se považuje za řemeslníka. A také ze částečného Vikinga. „Jsem Viking, což vím z analýzy DNA. Mám rád teploty do pětadvaceti stupňů a lehký vítr. Miluji sníh, když se třpytí na slunci, jsem vášnivý lyžař. Léto musím trochu přetrpět,“ tvrdí Marek v této souvislosti. Dle vlastních slov „depresák, který se rád směje“ se hned po prázdninách představí v roli krále Václava v mezinárodní koprodukci Jan Žižka a v novém seriálu TV Prima Dobré zprávy.

Jitka Zelenková, zpěvačka, která se rozhodla kulatiny oslavit ve velkém až letos, o dva roky později, a koncerty nazvala Znovu 70. „Byla jsem typické putovní dítě, přesazována podle toho, jak rodiče potřebovali. Narodila jsem se v Brně, kde jsem byla s oběma rodiči asi do pěti let. Pak jsem byla u babičky a dědy v Rakovníku, přestupní stanicí na rok byla Praha, a nakonec jsem zakotvila v Poděbradech u tatínka v lázeňském pokojíčku, který měl ani ne pět metrů čtverečních. Navíc v kritické době mezi třinácti a osmnácti lety. A můj otec jako šéfdirigent Českého symfonického orchestru byl na takové éro sám,“ vzpomíná zpěvačka Jitka Zelenková na dětství a dospívání, na jehož konci se už naplno začala věnovat zpívání.

Nejprve vešla ve známost jako „křoví“ Karla Gotta, ten ji pak sám vytáhl mezi pravidelné hostující zpěvačky svých koncertů. V té době se Jitka začala věnovat i sólové kariéře, aby se časem zařadila mezi stálice české pop music, mezi něž patří dodnes. Publikum ji má nejraději jako interpretku swingových písní a romantických balad, ale Jitka se nevyhýbá ani žánrům, jako jsou rap nebo elektronika.

Krasoplavci – oddíl pánských akvabel. Veselí promíchané se šploucháním vody. Tak by se dal ve zkratce shrnout trénink Krasoplavců. Jen o humor ale nejde, tým mužů převážně středního věku měl na počátku jasný cíl. „Vznikli jsme s myšlenkou dostat se na olympiádu v Londýně,“ říká jejich nejstarší člen Pavel Dvořák. Být jediným mužským týmem synchronizovaného plavání v republice rozhodně není jednoduché. „Někteří lidé se mohli zbláznit smíchy, že jsem akvabela,“ vypráví Pavel.

Jejich poznávacími znameními jsou pruhované plavky, a když plavci nejsou zrovna ve vodě, tak i buřinky. „Inspirace je jasná, pan Důra z Rozmarného léta, dokonce někdy vystupujeme i s doutníky,“ popisuje Pavel. Nutno podotknout, že plavky elegantního střihu i pokrývky hlavy dodávají plavcům na stylu a vtipu. Obzvlášť tehdy, když se z úst trenérky při trénování obrazců ozývá: „A dostaneme bříško na hladinu!“

Zdroj: FTV Prima

-reklama-