V dalším dílu Show Jana Krause se představí sourozenci a umělci Anna Julie a Felix Slováčkovi, herečka Anife Vyskočilová a expert na kryptoměny Jakub Vejmola. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 6. října ve 21.35 na Primě.

Anna Julie a Felix Slováčkovi v Show Jana Krause, FOTO: Distribuce FTV Prima

Dnešní díl zahájíme rozhovorem hned se dvěma hosty najednou, sourozenci Annou Julií a Felixem Slováčkovými. Mladší ze sourozenců, zpěvačka a herečka Anna Julie, má za sebou úspěšný souboj s rakovinou prsu a nyní se již zase naplno věnuje své práci. „Zpívám a příležitostně hraju,“ upřesňuje mladá umělkyně. Její bratr Felix je hudebníkem a dirigentem, věnuje se stejně jako jeho otec Felix Slováček starší hře na klarinet a na saxofon. „Můj syn už také začal hrát na klarinet,“ poznamenává Felix k rodovému zatížení. „Ale chtěl to on sám, což mě dost udivilo, neboť u mě to bylo takříkajíc povinné.“ Anna Julie pyšně doplňuje, že její starší bratr nejenže se věnuje hře hned na několik nástrojů, zpěvu a dirigování, ale je v tom všem navíc vynikající. Oba sourozenci k sobě mají očividně velice blízko, a to lidsky i umělecky, ačkoli je dělí věkový rozdíl dvanácti let. „My jsme si vzájemně oddaní,“ říká Anička a její bratr souhlasně pokyvuje. „Když jde do tuhého, budou nakonec brácha a ségra vždycky spolu,“ je přesvědčená. Společně vystupovali už v několika muzikálech, společně také koncertují, Felixův hudební záběr jde totiž napříč několika žánry. „Teď jsem naposledy dirigoval Vyšehrad od Smetany, protože bylo 1100 let výročí mučednické smrti svaté Ludmily,“ uvádí jako příklad a dodává, že ho baví ta pestrost. Ani Anna však nelenila a se svou kapelou letos vydala nové album s názvem Aura, navíc přes léto hodně koncertovala. Jak už to, tak u Jana Krause bývá, poodhalí nám svými zvídavými otázkami i něco ze soukromí hostů, a tak se dozvíme, že Felix je otcem dvou synů. Jednomu je pět a druhému deset let. Každého chlapce má s jinou ženou a v péči o své syny se svými bývalými partnerkami dělí podle toho, jak se dohodnou. „Co nejvíc se snažím, aby byli kluci spolu,“ vysvětluje s tím, že ačkoli má každý jinou maminku, mají vzájemně moc hezký vztah. Oba synové jsou navíc hudebně nadaní, což Felix považuje za požehnání. Na závěr se ponoříme do hlubokých úvah o tom, proč asi Felixovi nevyšel ani jeden z jeho dosavadních partnerských vztahů.

Přestože hned v úvodu prozradí, že se cítí „uondaně“, působí náš další host, bulharská herečka a tanečnice tureckého původu Anife Vyskočilová, žijící od roku 1996 v České republice, velice svěže a plná energie. Obdivuhodná je i její slovní zásoba v češtině. „Mám ráda staré české spisovatele, například Nezvala, protože on byl takový strašný sprosťák,“ vysvětluje s tím, že češtinu miluje, a proto ji pořád piluje. „Například v češtině máme ‚miluju tě‘ a pak ‚mám tě ráda‘, ale na Balkáně to nemáme, protože když máš někoho rád, nemusíš ho milovat, ale u nás všechno milujeme, i když ho nemilujeme…“ exaltovaně popisuje Anife a dodává, že se cítí uondaně, protože má hodně práce a vůbec na sebe nemá čas. „Už deset let provozuju kavárnu,“ říká a vzápětí doplňuje, jak se to celé seběhlo. „Napsala jsem knihu o cestování, o jídle, o kultuře a z peněz za ni jsem mohla jít do Pařížské a koupit si kabelčičku, ale to jsem neudělala, řekla jsem si, že budu mít svůj bar nebo kavárnu, a pak jsem našla prostory, které se mi líbily.“ Podnikavou ženu nic nezastavilo, covid ani výpověď nájemní smlouvy, a tak se nyní těší ze zcela nově otevřené kavárny, kde prý vlastnoručně a s láskou peče denně štrůdl a oblíbené jsou i jejich speciální dortíky pojmenované podle různých nálad. „Například mám dort Poskvrněná láska – ten jde na dračku,“ prozrazuje v nepřetržitém toku řeči. Jakmile ale dojde na otázku soukromí, výmluvná Anife důrazně upozorní, že o tom nechce mluvit. „To je takové soukromé. Už šest let zapírám před novináři svého partnera. Proč mám vlastně mluvit o svém soukromí? Koho to zajímá? Je to Němec, každý to ví, a já jsem spokojená.“ I když nechce otevírat své privátní věci, stejně se nakonec dozvíme, že svého partnera naučila česky, že se stala babičkou a že už dávno není takovou divokou Anife, jak jsme ji znali. „Hodnoty už mám jinde a je mi i úplně jedno, co o mě kde píšou,“ svěřuje. „Jsem taková klidnější.“ Kromě toho, že se plně věnuje rozjezdu své nové kavárny, stíhá stále hrát i divadlo a spolupracuje se svým bývalým manželem Ivanem Vyskočilem. „My jsme se rozváděli úplně v klidu. To vůbec nebylo tak, jak se psalo. Rozvod trval sedm minut a večer jsme se sešli doma a Ivánek může potvrdit, co bylo… přeci když se dva lidi nenávidí, tak tohle nedělají…“ Přestože prý ve svém životě neměla zdaleka tolik mužů, kolik jí veřejné mínění připisuje, na to, jak se k muži chovat, aby si ho žena udržela a aby se jí vždy jako pejsek vrátil zpět „do pelíšku“ má zaručený recept.

Anife Vyskočilová, FOTO: Distribuce FTV Prima

Na závěr se poučíme o fenoménu krytoměny s expertem Jakubem Vejmolou alias Kicomem. Své názory, tipy a vysvětlení podává Kicom pravidelně na vlastním YouTube kanálu věnovaném kryptoměně (Bitcoinovej kanál) a svým zkušeným a fundovaným pohledem tak ovlivňuje i pokročilé investory. „Bitcoin vychází ze zlata,“ vysvětluje v návaznosti na poznámku Anife Vyskočilové, že jediná jistota je zlatá cihla doma. Není sice reálný, existuje jen v digitální podobě, ale princip je prý velice podobný. „Ostatně peníze už také neexistují. Peníze na účtu jsou jen čísla, nejsou ničím kryty. Hotovost neexistuje. Hotovosti je v oběhu třeba jen osm procent.“ Jeho výhodu oproti zlatu ovšem spatřuje v tom, že ho neovládá žádný politik, stát nebo vláda a nelze ho znehodnotit. „Těžba skončí až v roce 2140, takže to je ještě daleko,“ dodává odborník s tím, že množství vytěženého bitcoinu postupně klesá. Jaká je v současné době hodnota jednoho bitcoinu? A jak se Jakub k těmto na hodnotě stoupajícím číslům v databázi vůbec dostal a kdy v ně začal věřit? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Kraus je COOL – reprízu oblíbené show můžete sledovat také každé úterý ve 21.05 na Prima COOL.

Zdroje informací: FTV Prima

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA