7. série je již za námi a čekání na další sérii opět před námi. 7. série začala smrtí dvou hlavních postav a skončila první bitvou v nastávající válce s Neganem a jeho Spasiteli. Pojďte si s námi zkrátit čekání na další sérii shrnutím série poslední. Po celou sedmou řadu jste na našem webu mohli pravidelně vídat shrnutí jednotlivých epizod. Nyní si shrneme celou sérii, tedy co nám dala, kam posunula příběh, nějaké skryté postřehy apod.

1. „The Day Will Come When You Won’t Be“

Začátek série byl pro mnoho fanoušků zdrcující. Krátce poté, co jsme naše oblíbené hrdiny přivítali po půlroční pauze, nás hned dva z nich opustili. Glenn a Abraham zůstanou navždy v našich srdcích, a nejen v těch našich, ale také v srdcích našich pozůstalých hrdinů. Epizoda nese název „The Day Will Come When You Won’t Be,“ což v překladu znamená „Přijde den, kdy už nebudeš.“ Jedná se o větu, kterou v první sérii pronesl Dr. Edwin Jenner (Noah Emmerich) v CDC (Center for Disease Cotrol). Tato věta byla směřována na Ricka, který mu děkoval za to, že jim otevřel dveře do CDC a tím je „zachránil.“

Shrnutí epizody „The Day Will Come When You Won’t Be“

2. „The Well“

Druhá epizoda byla oproti té první klidnější. Seznámili jsme se s novou komunitou zvanou Království a také jsme poznali řadu nových postav – Ezekiela, Benjamina, Shivu a mnoho dalších. Název epizody je tentokrát odvozen od věty, kterou pronesl Král Ezekiel při svém prvním setkání s Carol, v originále „You drink from the well, you replenish the well,“ v překladu tedy „Napij se ze studny a zase ji doplň…“

Vše, co musíte vědět o Království a Shrnutí epizody „The Well“

3. „The Cell“

Třetí epizoda nás zavedla do domovského sídla Negana a Spasitelů, Svatyně. Jak jsme mohli vidět, jejich základna není zrovna nejmenší. Je dobře opevněna a částečně i soběstačná. Název epizody „The Cell,“ tedy „Cela,“ nebyl v epizodě vyřčen, ale myslím, že jde velmi dobře poznat od čeho je odvozen. Daryl si v této epizodě prošel opravdovým peklem. Spasitelé jej nutili dělat tu nejšpinavější práci, zavírali jej do cely, krmili jej psím žrádlem a do toho všeho mu pouštěli písničku s názvem „Easy Street,“ která Daryla opravdu ničila.

Vše, co musíte vědět o Svatyni a Shrnutí epizody „The Cell“

4. „Service“

Ve čtvrté epizodě jsme se konečně opět dočkali Negana. Ten si spolu se svými Spasiteli chtěl otevřít vlastní obchod s matracemi, což byl pravděpodobně jeden z důvodů, proč je lidem z Alexandrie vzali. Zatímco si Negan chodí po Alexandrii svou kohoutí chůzí, Rick je nucen držet jeho baseballovou pálku, Lucille, kterou Negan zavraždil Glenna a Abrahama. Ke konci epizody můžeme vidět, jak jsou obyvatelé Alexandrii nuceni Neganovi a jeho Spasitelům za jeho „služby“, v originále „Service“ (název epizody), poděkovat.

Shrnutí epizody „Service“

5. „Go Getters“

Opět se setkáváme se Stevenem Oggem, který ztvárnil Spasitele Simona alias pravou ruku Negana. Tentokrát sledujeme dění v Hilltopu, kde se nachází Sasha a Maggie, které zde zůstaly po tragických událostech v první epizodě 7. série. Také zde můžeme vidět rozvíjející se vztah Carla a Enid, který přerostl v něco víc. Spasitelé se rozhodnou lidi v Hilltopu trochu potrápit, a tak za jejich brány nalákají několik chodců. Situaci zachrání Maggie a Sasha, jakožto nebojácné hrdinky. Lidé z Rickovy skupiny jsou v Hilltopu nazýváni opravdovými „pracanty“ od čehož se odvíjí i název epizody.

Shrnutí epizody „Go Getters“

6. „Swear“

Poprvé za seriál se dostáváme k moři! 6. epizoda 7. série nám po dlouhé absenci ukazuje dvě postavy – Taru a Heatha. Ti nejsou na své misi v hledání zásob příliš úspěšní, a aby toho nebylo málo, tak se ještě díky nečekanému útoku chodců rozdělí. Tara se probouzí na pláži a později nalézá skrytou novou komunitu zvanou Oceanside. Heath se od této epizody pohřešuje a do konce 7. série v seriálu už nevyskytuje. Název epizody je tentokrát odvozen od přísahy, kterou Tara dala Cyndii.

Shrnutí epizody „Swear“

7. „Sing Me A Song“

Díky bohu se název epizody nevztahuje k písničce „Easy Street,“ a písnička samotná ani v epizodě nezazněla. 7. epizoda 7. série je opravdu jak vystřižená z komiksové předlohy. Carlův příchod do Svatyně, Neganovy hlášky, manželky a spousty dalších prvků, které jsou taktéž v komiksové předloze, lze najít právě v této epizodě. Název se vztahuje k Neganovi a jeho větě: „Sing Me A Song“, v překladu „Zazpívej mi písničku.“ Přesně tato slova řekl Carlovi potom, co jej přinutil sundat si obvazy z oka.

Shrnutí epizody „Sing Me A Song“

8. „Hearts Still Beating“

V této epizodě jsme mohli vidět Olivii, jak je nucena hrát si s Neganem a Carlem na šťastnou rodinku, Spencera jak ztratil pár životně důležitých orgánů, Taru vyděšenou k smrti, Eugena, který si udělal menší výlet spolu se Spasiteli do jejich domovské základny, Svatyně, a aby toho nebylo málo, tak jsme viděli i Aarona, který dostal opravdu pěknou nakládačku, ale nebojte, jak nám sám řekl: „Srdce mi pořád tluče.“ Ano, přesně od této věty je odvozen název epizody.

Shrnutí epizody „Hearts Still Beating“

9. „Rock In The Road“

9. epizoda nás přivádí zpět do Království, kde se tentokrát s Králem Ezekielem seznámí Rick a spol. Ten se jej snaží naverbovat do své armády proti Spasitelům, bohužel však marně. Ještě předtím, než Rick odejde, řekne Ezekielovi příběh, o „kameni na cestě,“ který se vztahuje k názvu epizody. Poté, co Rick a spol. opustí Království, můžeme vidět ještě několik epických záběrů se stádem chodců na dálnici.

Shrnutí epizody „Rock In The Road“

10. „The New Best Friends“

Po neúspěchu v Království hledá Rick pomoc, kde jen může. Výprava za nalezením Gabriela jej zavede až na smetiště, kde žije skupina lidí, která si říká Mrchožrouti. Tato skupina zadržuje Gabriela jako rukojmí. Rick se dohodne s velitelkou Mrchožroutů, Jadis. Musí jí však dokázat, že boj se Spasiteli myslí vážně, a tak je vhozen do bojové jámy, kde se utká s vylepšeným chodcem, Winslowem. Skupina ze smetiště alias Mrchožrouti se stávají Rickovými „novými nejlepšími přáteli.“ K čemuž se opět vztahuje název 10 epizody.

Shrnutí epizody „The New Best Friends“

11. „Hostiles And Calamities“

Poté, co byl Eugene svědkem zabití Spencera a následně zajat a odvezen do Svatyně, netrvalo dlouho a prohlásil se za Negana. Dr. Carson se stal obětí týdne, když byl zabit Neganem za něco, co ve skutečnosti neudělal. Eugene nám ukázal, jak moc má rád nakládanou zeleninu a plyšová zvířata a taky to, jak věrný Neganovi dokáže být. Cituji jedny z jeho zrádcovských slov, od kterých je odvozen i název epizody: „nepřátelé a katastrofa.“

Shrnutí epizody „Hostiles And Calamities“

12. „Say Yes“

12. epizoda nám ukázala, jak moc vážný vztah má RickMichonne (a že jí Rick stále dluží jelena), také nám ukázala opravdu špatný CGI efekt jelena, a nakonec jsme se podívali opět na smetiště. Rick přivezl slíbené zbraně na smetiště Mrchožroutům. Jadis však říká, že 63 zbraní není dost, a tak je Rick nucen hledat dál. Následuje krátká hádka, ve které se dohadují, kolik zbraní si Rick půjčí na sehnání dalších zbraní. Rick v této hádce pronese slova: „prostě řekni ano,“ tedy slova, od kterých je odvozen název 12. epizody.

Shrnutí epizody „Say Yes“

13. „Bury Me Here“

Ubohý Richard, existuje v seriálu nešťastnější charakter než on? Richard alias Ezekielova pravá ruka, měl plán, který se nevyvinul tak úplně podle jeho představ. Místo toho, aby zemřel on sám, jakožto první oběť války, byl namísto něj zabit mladý Benjamin. Tento čin zlomil Morgana, který porušil své pravidlo nezabíjet a přede všemi uškrtil Richarda holýma rukama. I přesto se však rozhodl splnit jeho poslední přání a pohřbít ho na místě, které si vybral a označil jej slovy: „bury me here,“ což v překladu znamená: „pohřběte mě zde.“

Shrnutí epizody „Bury Me Here“

14. „The Other Side“

Stejně jako ve 3. epizodě „The Cell“ nebyl ani zde název epizody vyřčen, nicméně lze jej dost dobře odvodit z příběhu. MaggieDarylem jsou nuceni schovat se před Spasiteli, kteří si přijeli pro Dr. Harlana Carsona. Došlo na záchranu Eugena, která se však neuskutečnila, jelikož Eugene nestál o to být zachráněn. a SashaRositou se usmířily. Když se Sasha dostane do Svatyně, dostane se „na druhou stranu,“ přesně tam, kde byl i ve 3. epizodě Daryl.

Shrnutí epizody „The Other Side“

15. „Something They Need“

15. epizoda se stala přípravou na velkolepé zakončení 7. série. Eugene a Sasha se navzájem rozloučili, Negan uvedl do hry svůj plán o tom, jak chce zaútočit na Alexandrii a Rick se snažil posílit svůj arzenál. Když se Rickova skupina nachází v Ocenaside, můžeme slyšet Ricka jak říká: „něco, co potřebujeme,“ čímž naráží na zbraně, které se nacházejí v Oceanside. A přesně od této věty je odvozen i název epizody.

Shrnutí epizody „Something They Need“

16. „The First Day Of The Rest Of Your Life“

Tentokrát se tvůrcům podařilo vyhnout se masivnímu cliffhangeru, který jsme dostali v loňském roce. Nicméně to však neznamená, že nás finální epizoda nenavnadila na nastávající 8. sérii. Rick a Negan se konečně střetli, dočkali jsme se první větší bitvy se Spasiteli a také jsme ztratili členku Rickovy skupiny, Sashu, kterou po celou dobu v seriálu ztvárňovala Sonequa Martin (článek o Sashině cestě seriálem zde). Název epizody byl tentokrát odvozen od Neganových slov, která pronesl, když Sashě přinesl palačinky: „Vítej v prvním dni ve zbytku tvého života, Sasho.“

Shrnutí epizody „The First Day Of The Rest Of Your Life“

Tohle bylo obecnější shrnutí 7. série. Pokud chcete shrnutí jednotlivých epizod, najdete je vždy pod danou epizodu zmíněnou tady v článku. Nyní náš čeká půlroční pauza, po které nás však čeká nová nadupaná série plná akce, krveprolití, možná i dalších a větších románků Carla a Enid a doufejme, že trochu víc štěstí pro Rickovu skupinu, respektive armádu. Sledujte průběžně náš web a stránky, na kterých naleznete aktuality a zajímavosti, co se nové série týče. První trailer na 8. sérii bude uveřejněn 21. července.