Jestliže jsme minulou epizodu hodnotili jako jednu z nejlepších vůbec, tato ji ještě o malinký kousek předčila! Epizoda nazvaná „Closure“ nám toho nabídla opravdu hodně, navíc výborně připravila půdu pro zimní finále, které nás čeká již tento týden!

KONEC ATCU?

Hned na úvod epizody náš čekala jedna celkem nečekaná scéna. Grant Ward (Brett Dalton) totiž jako sniper zabil Rosalind Price (Constance Zimmer), která měla zrovna společnou večeři s Philem Coulsonem (Clark Gregg). Je škoda, že se s Priceovou loučíme zrovna ve chvíli, kdy se přidala k S.H.I.E.L.D.u, ovšem na druhou stranu je její smrt celkem logická vzhledem k vývoji celého seriálu.

Později zjišťujeme, že je tato epizoda poslední také pro Luthera Bankse (Andrew Howard). Banks byl zastřelen z pistole, kterou svou mocí ovládal Inhuman Giyera (Mark Decascos). Ten je vzhledem k jeho schopnostem jakousi marvelovskou verzí mocného X-Mana Magneta.

Jak to teda bude dál s ATCU bez Rosalind a Bankse? Vypadá to, že s touto vládní jednotkou se můžeme rozloučit. Postupem času by se tak S.H.I.E.L.D. mohl zoficiálnit a nahradit právě ATCU v pozici vládní organizace.

capture-20151209-180514

COULSON JDE PŘES MRTVOLY

Smrt Rosalind Phila zasáhla natolik, že se rozhodl překročit hranice, které by ředitel S.H.I.E.L.D.u překročit neměl, jen aby se dostal k Wardovi a konečně se mu pomstil.

Celé vše dopadlo ovšem tak, že se Coulson teleportoval na planetu Maveth, jak se ona tajemná planeta jmenuje (takže zřejmě žádné ‚Ego’…), kam portálem prošli také Fitz (Iain de Caestecker) a Ward se svým týmem Hydry. Mimochodem, Coulsonův seskok z letadla až nápadně připoměl úvodní scénu Captain America: WS, kde podobně seskakoval také samotný Kapitán, Coulsonův velký idol.

Ještě než se ale Coulson na akci vydal, přenechal prozatím funkci ředitele Mackovi (Henry Simmons). Může to znamenat to, že si Coulson mimo jiné připouští i možnost, že při téhle akci může zemřít? Bude Mack novým ředitelem napořád? Nebo jde opravdu pouze o prozatímního ředitele…? Co si o tomto Coulsonově rozhodnutí myslíte?

GRANT WARD

V epizodě jsme se také setkali s Wardovým mladším bratrem Thomasem (Tyler Ritter). Tvůrci nám tak odhalili zřejmě poslední kousek Wardovy tajemné historie. Je už celý jeho příběh u konce? Od agenta S.H.I.E.L.D.u po ředitele Hydry. Kam dál se ještě může Grant posunot?

Narážím tímto samozřejmě na spekulaci ohledně toho, zda nebude náhodou zimní finále pro Granta Warda poslední epizodou v seriálu. Jeho případná smrt by totiž rozhodně dávala smysl. Jenže nechyběla by tato skvělá, byť záporná, postava seriálu?

capture-20151209-180716

Co myslíte vy? Schytá to na Mavethu někdo z hlavních hrdinů? A podaří se Hydře přivést mocného Inhumana portálem zpět na Zemi? Na odpovědi si budeme muset počkat do zimího finále, které nás čeká již tento týden! A krátké zhodnocení epizody? Jednička s hvězdičkou!

AGENTS OF S.H.I.E.L.D. S03E09 – CLOSURE
HODNOCENÍ EPIZODY: 100%

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz