Jelikož po osmé epizodě následovalo týdenní volno bez Agentů, ke shrnutí se vracíme až nyní. Epizoda nám nabídla hned několik překvapujících zvratů. Pojďme si proto to nejzajímavější shrnout v následujícím článku.

ATCU

To co jsme se v tomto díle o ATCU dozvěděli je poměrně šokující, vzhledem k prozatímnímu vývoji třetí série. Sám herec Granta WardaBrett Dalton – přitom před nějakou dobou v rozhovoru s novináři naznačil, že tvůrci přichystali pro seriál obrovský twist, srovnatelný se zvratem týkajícího se Winter Soldiera. No a již nyní víme, že mluvil pravdu.

O co vlastně šlo? Inu, dozvěděli jsme se, že ATCU ve skutečnosti nezabraňuje rozšiřování nových Inhumanů, dokonce ani nevytváří lék, který by měl Inhumans “vyléčit“. Namísto toho jednotka skladuje zásoby rybího oleje, který podává co nejvíce lidem. ATCU zkrátka do světa neustále přidává nové a nové Inhumans.

A jak se tohle vše týká Rosalind (Constance Zimmer)? Ve skutečnosti vlastně téměř nijak. Rosalind, přestože byla jmenována vedoucí ATCU, o těchto nekalých úmyslech neměla ani páru. Žila v domnění, že ATCU se opravdu snaží Inhumanům pomáhat. A kdo tedy o celém dění rozhodoval? Nikdo jiný než samotný Gideon Malick (Powers Boothe)! Takže zase Hydra…sakra!

capture-20151128-125405

HYDRA

Gideon Malick tedy nyní nestojí jen v čele Hydry, ale i ATCU. Ovšem vraťme se k Hydře. Protože i o této zločinecké organizaci jsme se dozvěděli obrovskou spoustu nových informací. Jako první rozhodně stojí za zmínku její historie. Každý si tak nějak povědomě spojuje vznik Hydry s 2. světovou válkou, Red Skullem apod. Jenže nyní jsme se dozvěděli, že ani tohle není tak úplně pravda. Hydra je totiž daleko starší!

Kdysi dávno se na Zemi narodil mocný Inhuman, který byl předurčen jí vládnout. Byl tak děsivý a mocný, že se ho mnozí obávali a ze strachu jej portálem vyhnali na jinou planetu. Samotná Hydra pak byla založena, aby zajistila jeho návrat. Od té doby Hydra nabývala různých podob, ovšem každá generace na planetu někoho vyslala s cílem zachránit jejich vůdce.

Zní vám tento příběh děsivě? Kdo by podle vás onen tajemný a mocný Inhuman mohl být? Za zmínku také stojí fakt, že jeho popis až nápadně sedí na mocného X-Mana Apocalypse, který bude k vidění v novém mutantím filmu od Foxu. Kvůli právům tak Marvel Apocalypse využít nemůže. Bude se tak jednat o pravou postavu z komiksu, nebo si tvůrci pro seriál vymyslí postavu novou, jakousi Marvelovskou obdobu Apocalypse?

capture-20151128-123256

Týden čekání je za námi, a tak můžeme další díl čekat již tuto středu! Těšíte se? I když, kdo by se netěšil po tak skvělé epizodě, jako byla tato. Rozhodně nejlepší epizoda třetí řady a jedna z nejlepších vůbec.

AGENTS OF S.H.I.E.L.D. S03E08 – MANY HEADS, ONE TALE
HODNOCENÍ EPIZODY: 100%

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz