Týden se s týdnem sešel a je tu zase pondělí a s ním i nový díl Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce). Tentokrát jsme dostali epizodu zaměřenou na nám dobře známou skupinu přeživších, se kterou se setkává již od Los Angeles. Dozvěděli jsme se několik nových informací ohledně toho, co naši hrdinové během časového skoku dělali, poznali jsme další nový charakter a také nám byla představena nová záporná skupina. Postřehy, dojmy, zajímavosti a ukázku na další díl, to vše naleznete v našem shrnutí!

4. NEBUDE TO HNED

Fear the Walking Dead (AMC)

Nebudu sám, když řeknu, že jsem zvědavý a přímo dychtím po tom, vědět, co se stalo po výbuchu přehrady. První epizoda čtvrté řady posloužila jako most pro přechod Morgana Jonese z The Walking Dead (Živí mrtví). Epizoda druhá nám poodhalila dění po výbuchu přehrady. Ne moc, ale něco málo ano.

Víme, že Nick si prošel peklem, které v něm zanechalo tak silné trauma, že se na celý rok uzavřel v komunitě, ve které naše skupina žije – baseballový stadión jménem Dell Diamond. Také jsme mohli krásně vidět, že když se konečně rozhodne komunitu opustit, aby nalezl svou rodinu, nezvládne to a po pár metrech havaruje.

Fear the Walking Dead (AMC)

Bohužel nám až na pár menších detailů nebylo prozrazeno skoro nic nového. Zdá se tedy, že odhalení toho, co se vlastně stalo po výbuchu přehrady Gonzalez, se dočkáme v průběhu celé čtvrté řady. Nicméně, co jistě stojí za zmínku, je to, že celá epizoda byla vlastně flashback do minulosti, v přítomnosti se odehrávala akorát scéna na konci epizody.

Časová osa je tedy ve čtvrté řadě složitější, než byla kdy předtím. Když však dáváte při sledování seriálu dobrý pozor, pochopíte ji. Příběh nové řady je rozdělen na dvě období: první nám ukazuje přítomnost, ve které Morgan přišel do Texasu a potkal naši skupinu, druhé nám ukazuje to, jak naše skupina žila na stadiónu Dell Diamond a pravděpodobně nám v nastávajících epizodách ukáže i to, jak o stadión přišla. Do toho všeho sledujeme flashbacky do doby po výbuchu přehrady Gonzalez.

3. SUPI

Fear the Walking Dead (AMC)

Čtvrtá řada se s tím nemazlí a hned ze začátku nám představuje novou zápornou skupinu. Jedná se o skupinu zvanou jako Supi. Z toho, co zatím víme, se jedná o gang, který má v oblibě zavírat mrtvé na určitých místech. Následně na tom samém místě vyvěsí vlajku jako důkaz toho, že jsou zde mrtví uvězněni a kolik se jich zde nachází.

Skupinu jsme mohli vidět ve flashbacku u stadiónu, kde nám byla poprvé oficiálně představena. V ukázce na další díl jsme ji mohli vidět i v přítomnosti, což nám prozrazuje, že se s touto hrozbou naše skupina v minulosti vypořádat nedokázala a zdá se, že před ní dokonce nyní utíká.

Fear the Walking Dead (AMC)

Jak to se skupinou zvanou Supi bude, uvidíme v nastávajících epizodách. Zatím můžeme jen říci, že se jedná o novou, zcela originální skupinu, jelikož v komiksovém světě, ani v sesterském seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) žádná podobná skupina neexistuje.

2. TMA, SVĚTLO, TMA?

Fear the Walking Dead (AMC)

Nejspíš si říkáte, co tento podnadpis znamená. Narážím tím na obdobím, jakým si naše skupina prošla. Teď nemyslím od začátku toho, co ji máme možnost sledovat, nicméně od konce 3. série. Podle všeho, co zatím o dění po výbuchu přehrady Gonzalez víme, zažila naše skupina krušné časy. Ty skončily, když se dostali do Texasu na stadión Dell Diamond.

Jak je zmíněno na začátku epizody, skupina zde stráví celý jeden rok, který se zdá být poměrně úspěšný. Během tohoto roku tedy zažívá naše skupina období „světla,“ jakéhosi klidu. Jak nám však ukazuje scéna z přítomnosti na konci epizody, po stadiónu naši skupinu čekají další krušné časy, tedy další období temna.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

Fear the Walking Dead (AMC)

Vlajky, které můžeme vidět na nejrůznějších místech od první epizody čtvrté řady patří tzv. Supům. Ta vždy na určitém místě uvězní několik mrtvých a na daném místě poté zanechá vlajku, která značí počet uvězněných mrtvých.

-Celá epizoda je flashback k událostem před Morganovým crossoverem.

-Jedná se o první epizodu, ve které jsme mohli vidět Dell Diamond stadión, na kterém skupina Madison žila bezmála jeden rok.

-Je zjevné, že Nick trpí po výbuchu přehrady Gonzalez jakýmsi posttraumatických stresem.

-Krátce poté, co se Supi utáboří u stadiónu Dell Diamond, můžeme vidět záběr na oblohu, na které poletují skuteční supi.

Madison je jediná postava z původní skupiny, která se neobjevila v přítomnosti.

-Ze Strandova vyprávění víme, že jej Madison po výbuchu přehrady Gonzalez zachránila. Stále však nevíme, jak se ke skupině připojila Luciana, ani zdali je Daniel Salazar stále naživu.

Melvin – muž, který jednal s Madison ve jméně skupiny Supů – je pravděpodobně vůdce nové záporné skupina, Supi.

Na závěr pro vás máme ukázku na další díl:

GALERIE obrázků z 2. epizody 4. série:

Tohle bylo z našeho shrnutí všechno. Jak se vám zatím nová řada Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) líbí? Orientujete se v časové ose? Myslíte si, že je Madison stále naživu, nebo ji dostali Supi? Napište nám váš názor dolů do komentářů.