13. epizoda Fear the Walking Dead s názvem „Blackjack“ by se dala také pojmenovat jako epizoda plná skrytých detailů. V této epizodě jsme totiž mohli vidět velké množství skrytých návazností. Jak si naši hrdinové počínali již v páté epizodě druhé poloviny 4. série? To si rozebereme níže.

Epizoda byla rozdělena celkem na tři dějové linie, z nichž první patřila opět Morganovi a spol., další Johnovi a Strandovi a poslední Lucianně a Claytonovi. Vidět jsme však mohli i tajuplnou zápornou postavu, jejíž jméno zní Martha, ale také po delší absenci Aliciu s malou Charlie.

Morgan pokračoval jako vždy v šíření jeho dobrých úmyslů a nechával dále krabice u krajnice cesty. Ostatním se jeho počínaní přestalo líbit poté, co se ve vysílačce Martha rozpovídala o jeho minulosti. Menší „vzpoura“ byla ukončena hned v zárodku, a to tím, že Morgan rychle, nečekaně a zcela klidně, odzbrojil Sarah.

Počínaní Johna a Stranda bylo krapet zajímavější, jelikož ti z nějakého záhadného důvodu, uvízli na ostrově, který vznikl v důsledku silné bouře, která zvedla hladinu řeky. John se každou minutu snaží z ostrova dostat, zatímco Strandovi je zdánlivě špatná situace lhostejná. Po několika marných pokusech zůstávají oba stále uvězněni na ostrově.

www.amc.com

Zatímco Morgan nechává krabice u krajnice a John se snaží dostat z ostrova pryč, Lucianna pomáhá staršímu pánovi, který se jmenuje Clayton a je zaseknutý v autě. Bohužel Claytonovy dny jsou sečteny a Luciana pro něj nemůže udělat nic, čím by jej zachránila, a tak se rozhodne alespoň splnit jeho poslední přání, a to sehnat mu poslední láhev piva.

Tato dějová linka je poměrně zajímavá, jelikož nám odhaluje identitu muže, který nechával krabice u krajnice cesty. Jedná se o Claytona, který se před apokalypsou snažil od lidí distancovat, když však svět skončil, rozhodl se pomoc, jak jen může. Jeho dobrá myšlenka, kterou se rozhodl Morgan dále šířit, mu dopřála jeho poslední, vychlazené pivo.

POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

Záhadná žena, která zabijí lidi a činí je „silnějšími,“ se jmenuje Martha.

Clayton byl majitel nákladního auta, kterým cestuje Morgan a spol. Jedná se zároveň o stejného člověka, co začal pokládat krabice u krajnice cesty.

Pivo, které si Clayton před svou smrtí dopřál, bylo od Jima.

Martha si pravděpodobně přehrála většinu kazet, které pořídila Al, jelikož tvrdí, že ví, co je Morgan skutečně zač.

-Jedná se o 50. epizodu seriálu Fear the Walking Dead.

Název epizody se vztahuje k vývoji epizody. Blackjack je totiž hazardní hra, u které lze použít nějakou strategii, a proto není založena pouze na náhodě, ostatně stejně jako dění této epizody.

Název epizody se také vztahuje k bonbónu, který John v epizodě snědl. Tomu totiž říkal „blackjack.“

GALERIE obrázků 13. epizody 4. série:

Na závěr pro vás máme ukázku na další díl:

Tohle bylo z našeho shrnutí vše. Jak se vám epizoda líbila? Co říkáte na dosavadní vývoj čtvrté řady? Jaký máte pocit z Marthy? Napište nám dolů do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz