Příběh hrdinů ze seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) pokračuje. Tentokrát si shrneme rovnou dvě epizody najednou. V epizodě s názvem „Close Your Eyes“ jsme mohli vidět, jak se Alicia potýká se silným hurikánem a nechtěnou společností, zatímco v epizodě „The Code“ jsme mohli pro změnu vidět Morgana a jeho cestu do Virginie, během které se toho stalo opravdu mnoho. Více se dočtete níže.

V 10. epizodě sledujeme, jak se mladá Alicia usídlí v rodinném domě, kde narazí na dřívější obyvatele, kteří jsou však již po smrti. S těmi se vypořádá poměrně rychle, stejně jako zabezpečí dům. Ta největší výzva na ni však čeká přímo uvnitř domu.

Alicia totiž v domě není sama. Čirou náhodou se v domě ukrývá i malá Charlie, která před nějakou dobou, zapříčinila zánik stadiónu, na kterém zemřela matka Alicii, Madison, a také zastřelila Alicina bratra, Nicholase. Pro Aliciu je proto tato situace velmi složitá.

Fear the Walking Dead (AMC)

V průběhu epizody sledujeme, jak obě společně i zvlášť vzpomínají na minulost a zároveň se potýkají se současnými problémy. Vyvrcholení nás čeká při scéně ve sklepě, kde obě vyloží karty na stůl. Následuje jakési smíření a jako zázrakem jsou obě dvě zachráněny.

Společně se poté vydávají za svými přáteli, aby zjistili, zdali přečkali hurikán ve zdraví. Při vší smůle však nikoho nenacházejí. Charlie na rozdíl od Alicii neztrácí naději a říká, že je dobrá v hledání věcí, a proto se společně vydávají na záchranou cestu.

POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ 10. EPIZODY

Fear the Walking Dead (AMC)

Název epizody je odvozen od slov, která řekla Alicia Charlie těsně předtím, než si Charlie začala představovat pláž, na které nikdy nebyla.

-Jedná se o první epizodu čtvrté řady, ve které se neobjevil Morgan Jones ani John Dorie.

Alicia použila stejnou frázi jako její matka, Madison: „Nikdo není ztracený, dokud není mrtvý.“

-Jedná se o první epizodu v historii Fear the Walking Dead, ve které se objevilo tak málo charakterů. V 10. epizodě se objevily pouze dvě živé postavy. Zároveň se jedná o první epizodu seriálu, ve které se objevila pouze jedna hlavní postava.

 

-reklama-