Po více jak ročním čekání se všichni fanoušci Game of Thrones (Hra o trůny) dočkali. První díl sedmé řady je již za námi a my se už teď netrpělivě těšíme na další epizodu, která nás čeká další pondělí. Toto čekání si můžete zkrátit naším shrnutím, které obsahuje dojmy, zajímavosti, a především postřehy z nejnovější epizody, která nese název „Dragonstone,“ což v překladu znamená „Dračí kámen.“ Název se tedy vztahuje k hradu, na kterém se usídlila Daenerys při svém příjezdu do Západozemí.

9. KOHO NOČNÍ KRÁL NEMŮŽE OŽIVIT?

ZDROJ: HBO Game of Thrones

Díky Branovi a jeho vizím můžeme špehovat Nočního krále a jeho armádu nemrtvých. Již víme, že Bran dokáže vidět minulost – mladý Hodor, a dokonce i budoucnost – události posledního dílu 6. série. Nemůžeme tedy přesně určit, zdali jeho vize o armádě Nočního krále byla již stará, nová nebo naopak velmi aktuální. Nicméně, co je na této vizi nejzajímavější není její časové umístění, nýbrž členové armády Nočního krále. Mezi těmi totiž lze vidět i několik obrů. První z obrů, pochodující přímo naproti nám, je pravděpodobně nám dobře známý Wun Wun, který zemřel Ramsayho rukou v 9. epizodě 6. série. Odpovídalo by tomu např. to, proč obrovi chybí oko. Pokud si totiž dobře vzpomínáte, tak Wun Wun byl zabit šípek do oka.

ZDROJ: HBO Game of Thrones

Tato vize pro nás měla tedy daleko hlubší význam, než se na první pohled může zdát. V prvé řadě nás připravuje na blížící se válku mezi Bílými chodci a lidmi. A také nám odhaluje, že Noční král může oživit opravdu kohokoliv. Není žádné tajemství, že každý, kdo zemře za Zdí, tak se promění v nemrtvého. Je tedy dost možné, že se skutečně jednalo o obra zvaného jako Wun Wun. Divocí spolu s Jonem jej mohli klidně pohřbít za Zdí s domněním, že se jedná o obra, a tak se na něj pověsti o zmrtvýchvstání nevztahují. Vezmeme-li v potaz to, že Noční král může oživit opravdu kohokoliv, lze tedy předpokládat, že nejsou v bezpečí ani draci Daenerys.

8. POPEL K POPELU

To, že nás v této sérii čeká šťastné setkání přeživších z rodu Starků je nevyhnutelně jasné. Nicméně nás pravděpodobně čeká setkání dalšího rodu, avšak už ne tak šťastné. Setkání sourozenců z rodu Lannisterů bez krveprolití je asi tak pravděpodobné, jako to, že si Ned Stark přišije svou hlavu zpět. Pokud zavzpomínáte na druhou řadu seriálu, nepochybně si vzpomenete na scénu, kde Tyrion vyhrožoval své sestře.

„Za tohle ti ublížím. Přijde den, kdy si budeš myslet, že jsi v bezpečí a šťastná a v té chvíli se tvá radost přemění na popel v tvých ústech. A v té chvíli budeš vědět, že dluh je splacen.“

A nyní, po smrti všech svých dětí, Cersei říká Jaimemu:

„Milovala jsem je, opravdu. Ale teď je z nich jen popel a my jsme pořád z masa a krve.“

Tyrion možná nemůže za smrt dětí Cersei a Jaimeho, ale tak či onak, dluh je splacen.

7. ZMĚNA ŠATNÍKU

ZDROJ: HBO Game of Thrones

Poté, co Cersei změnila svůj outfit a stala se královnou Západozemí bylo jen otázkou času, než přijdou změny. První změna, kterou můžeme vidět, se týká Královské gardy, nyní tedy spíše Královniny gardy. Cersei svůj původní outfit vyměnila za daleko temnější a hrozivější, stejně tak i její věrný sluha a ochránce, Hora alias Gregor Clegane.

Třpytivá zlatá zbroj, která symbolizovala původní Královskou gardu a letní čas, je pryč. Vše bylo vyměněno za temný a hrozivý odstín černé. Pod mohutným brněním můžeme vidět stejně tmavou vestu, kterou nosí i Cersei. Hora má sice pořád helmu, která mu zakrývá většinu obličeje, nicméně už je jeho obličej odhalen o něco více než dříve.

ZDROJ: HBO Game of Thrones

Nejzajímavější část celého brnění je však na přední straně, kde můžeme vidět jakýsi znak, který je téměř totožný s korunou Cersei. Zajímavé na tom je to, že kromě předešlého zlatého brnění, které na sobě mělo znak meče, Hora prakticky nikdy jindy nenosil žádný jiný znak – ani znak svého rodu, rodu Cleganů.

6. EASTER EGG NA HARRYHO POTTERA

ZDROJ: HBO Game of Thrones

Studování v Citadele není ani zdaleka tak zábavné jako studování v Bradavicích. Nicméně tyto dvě „školy“ propojuje jedna osoba, a to Jim Broadbent, který v Harry Potterovi ztvárnil postavu profesora Slughorna, zatímco v Game of Thrones (Hra o trůny) ztvárnil postavu Archmistra. Tato situace nabízí krásný easter egg, který jsme mohli zaznamenat během rozhovoru Sama a Archmistra. Sam totiž žádá o přístup do oddělení s omezeným přístup, stejně tak žádal Tom Riddle (alias Lord Voldemort) profesora Slughorna.

5. ZEĎ TO VŠECHNO USTÁLA

ZDROJ: HBO Game of Thrones

„Ale povídky o Dlouhé noci nemohou být jen výmysly. Až mnoho spojitostí s různých zdrojů.“

Přesně tuto větu řekl Archmistr Samovi, když se jej zeptal, zdali by nemohl dostat přístup do oddělení s omezeným přístupem. Archmistr je přesvědčen, že neexistuje nic tak zlého, co by dokázalo zničit Zeď.

„Zeď to všechno ustála. A každá zima, která kdy přišla, skončila.“

Zeď však byla postavena až poté, co Dlouhá noc skončila. Jednalo se o prevenci, kdyby se Bílí chodci rozhodli opět vydat na Jih. Nyní jim v cestě stojí Zeď. Zdali se jim povede ji překročit/rozbít, nevíme, nicméně to bude ještě hodně zajímavé.

4. SANDOR „OHAŘ“ CLEGANE

ZDROJ: HBO Game of Thrones

Možná se Vám zdálo, že se Ohař choval v první epizodě 7. série poněkud zvláštně, co se týče místa, kde se Bratrstvo rozhodlo na noc utábořit. Pokud si vzpomenete na 3. epizodu 4. série, tak si nepochybně vybavíte rodinu, konkrétně otce s dcerou, kteří nabídli Ohařovi a Aryii přístřeší a jídlo. Ohař se tehdy zachoval dosti nevděčně a druhého dne ráno otce zmlátil a vzal mu peníze, se kterými poté odešel.

ZDROJ: HBO Game of Thrones

Ohaře pravděpodobně tížilo svědomí, což byl také jeden z důvodů, proč v domě vůbec nechtěl zastavovat. Rozhodl se, že rodině, která jej před časem přijala a nabídla mu své pohoštění, udělá alespoň jednu laskavost, a to, že je řádně pohřbí.

3. ZNÁMÁ DÝKA

ZDROJ: HBO Game of Thrones

Již v květnu tohoto roku začali fanoušci spekulovat o tom, že dýka, kterou má Arya na většině promo fotkách u sebe, je téměř identická s tou, kterou byl málem zavražděn Bran. Tehdy se ukázalo, že dýka patřila Tyrionu Lannisterovi, který však Brana zabít nechtěl. Dýka je z valyrijské oceli, tudíž by mohla být dosti užitečná v boji proti Bílým chodcům. A pokud promo fotky nelžou, tak se taková dýka brzy dostane k Aryii.

2. ŽELEZNÝ A KAMENNÝ TRŮN JAKO ZBRAŇ PROTI BÍLÝM CHODCŮM?

ZDROJ: HBO Game of Thrones

Minulý rok jsme mohli slyšet zajímavou teorii, kterou prohlásil herec Jack Gleeson (Joffrey Baratheon). Tato teorie tvrdí, že nikoho nečeká velké vítězství (čímž naráží na Železný trůn), jelikož bude třeba Železný trůn rozebrat, aby se meče, ze kterých je poskládaný, daly použít v boji proti Bílým chodcům, jelikož jsou vyrobeny z valyrijské oceli (není však jisté, zdali se Železný trůn skutečně skládá z mečů z valyrijské oceli).

V první epizodě 7. série můžeme vidět, jak Samwell Tarly objevil něco, co může rozhodnout o průběhu války. Sam objevil, že pod Dračím kamenem se nachází hora plná dračího skla. Později v epizodě jsme mohli vidět Daenerys, jak si prochází Dračí kámen a zavítá dokonce i do trůní místnosti, která vypadá, jako kdyby byla postavena právě ze zmíněného dračího skla. Bylo by to skutečně velmi vtipné, pokud by se museli oba dva trůny rozebrat a použít v boji proti Bílým chodcům a armádě nemrtvých.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

ZDROJ: HBO Game of Thrones

-Dům, ve kterém se utábořilo Bratrstvo patřil otci a jeho dceři, které potkal OhařAryou ve 4. sérii 3. epizodě.

Noční král může oživit mrtvé lidi, zvířata a obry. Pravděpodobně může oživit všechny živé tvory, tedy i draky.

Obr, kterého jsme měli možnost vidět je dost podobný Wun Wunovi, který byl zabit na Zimohradu6. sérii. Tato teorie však není zatím nijak podložená.

Archmistr je ztvárněný hercem Jimem Broadbentem, ten ztvárnil např. profesora Horace Slughorna ve filmové sáze Harry Potter.

-Mohli jsme si všimnou menšího easter eggu na Harryho Pottera, když se Sam ptá Archmistra (Jim Broadbent), zdali může dostat přístup do oddělení s omezeným přístupem. Stejně tak se ptal mladý Lord Voldemort alias Tom Riddle profesora SlughornaHarry Potterovi.

Ser Gregor Clegane alias Hora, má novou zbroj, stejně tak i celá Královnina garda. Znak, který lze vidět na jejich nové zbroji, konkrétně na trupu, je stejný jako koruna Cersei.  

Dýka, kterou viděl Samwell Tarly v jedné z knih je velmi podobná dýce, kterou měl být zabit v první sérii Bran. Podobnou dýku jsme mohli vidět na promo plakátech k 7. sérii, jak ji u sebe má Arya Stark. Lze tedy předpokládat, že se k ní dýka brzy dostane.

-Je zde teorie, že Železný trůnRudé baště a Kamenný trůn na Dračím kameni obsahují materiály, kterými lze zabít Bíle chodce, tedy valyrijskou ocel a dračí sklo.

Nakonec pro Vás máme ukázku na další díl:

Tohle bylo z našeho shrnutí vše. Jak se Vám první epizoda 7. série líbila? Překvapila Vás nebo naopak zklamala? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.