Po několika měsíční pauze se na naše obrazovky vrátil opět seriál The Walking Dead (Živí mrtví). Pro mnoho fanoušků byl tento návrat jeden z nejtěžších vůbec. 9. epizoda byla totiž poslední epizodou Rickova syna, Carla. Ten odhalil v předešlé epizodě své kousnutí a v současné epizodě nás nadobro opustil. Pojďte se podívat na postřehy, dojmy a zajímavosti z Carlovy poslední epizody s názvem „Honor“.

5. BEZ ROZLOUČENÍ

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Bez pochyby se jednalo o jednu z nejemotivnějších epizod vůbec. Tvůrci z Carlova úmrtí vytěžili opravdu maximum. Nicméně je trochu zvláštní, že se s Carlem rozloučilo jen pár lidí. Samozřejmě beru v potaz dopisy, které Carl napsal, to však nic nemění na faktu, že v kanálech pod Alexandrií bylo s Carlem několik jeho přátel, kteří mu neřekli ani půl slova, např. Rosita nebo Tara, která udělala pouze velmi zvláštní gesto rukou.

4. SEN

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Na začátku 8. série jsme mohli vidět několik záběrů, které nám ukazovaly poválečné období v Alexandrii. Viděli jsme staršího Ricka, což v mnoha divácích vyvolalo pocit, že se jedná o Rickovu představu ba dokonce o záblesk budoucnosti. Tato zvláštní série scén nám nebyla až do 9. epizody nijak vysvětlena. Nyní však víme, že se nejednalo o Rickovu představu světa po válce, ani o záblesk budoucnosti, nýbrž o Carlovu představu.

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Aby toho nebylo málo, tak nám epizoda kromě vysvětlení scén v úvodní epizodě této série, přinesla i několik dalších, zcela nových scén z Carlovy představy. Viděli jsme opět starého Ricka, tentokrát jak kráčí po Alexandrii s Judith a potkává nejrůznější obyvatele, mezi kterými je např. Eugene či Negan, kteří už však nebojují proti Rickovi, ale pomáhají s nejrůznějšími pracemi.

3. KRÁLOVSTVÍ 

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Kromě hlavní dějové linky, která se točila hlavně kolem Carla, jsme dostali i pohled do Království, kde se o záchranu Ezekiela postarala Carol s Morganem. Dokonce i mladý Henry přiložil ruku k dílu, když svou dřevěnou tyčí usmrtil Gavina.

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Tedy abychom si to nějak shrnuli. Království bylo opět zbaveno, tentokrát velmi krátké, nadvlády Spasitelů. Ezekiel namísto toho, aby byl zabit, byl zachráněn a Gavin, který celou epizodu rozmlouval s Ezekielem a pohyboval se relativně na pomezí mezi dobrem a zlem, nakonec schytal smrtelnou ránu od Henryho, který jej zezadu probodl svou dřevěnou tyčí.

2. ODKAZY NA PŘEDEŠLÉ SÉRIE

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

V epizodě se mimo jiné objevilo mnoho odkazů na předešlé série. Mezi ty větší patří například rozhovor Carla a Michonne během Carlových posledních minut života. Když Carl začne vytahovat svou zbraň, Michonne jej zadrží se slovy: „Měl by…“ načež jí Carl přeruší se slovy: „Já vím. Někdo, koho máš rád.“ Celý tento rozhovor je jedna velká reference na rozhovor Carla a Michonne v šesté řadě, když Carl nalákal chodce Deanny ke Spencerovi. Tento krok odůvodnil tím, že Deannu nemohl zabít on, ale někdo, kdo ji měl opravdu rád. V tomto případě tedy její syn Spencer.

Dalším zajímavým odkazem na předešlé série, byla tyčinka zvaná jako „Big Cat,“ kterou Carl podal Siddiqovi, když spolu jedli v kanálech pod Alexandrií. Jednalo se o odkaz na čtvrtou řadu, ve které Carl vyhrál stejnou tyčinku v soutěži s Michonne. Tehdy se se svou soupeřkou o svou výhru rovněž rozdělil.

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Mezi méně postřehnutelné detaily patří např. věta, kterou řekl Carl těsně před svou smrtí: „Mám tě rád, tati.“ Stejnou větu řekl Carl i ve druhé řadě, když byl postřelen a ležel na posteli. V té samé řadě byl Carlovi darován i klobouk, který nosil prakticky celou dobu, co vystupoval v seriálu. Nyní tento klobouk náleží jeho sestře, Judith.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

-S Carlovou smrtí jsou pouze tři poslední přeživší z kempu u Atlanty, a to Rick, Daryl a Carol.

-Ve scéně, kdy Carl zmiňuje Jodyho – chlapce, kterého zabil u věznice – nejenže vzpomínáme na chvíle strávené ve věznici u Woodbury, ale také tím tvůrci odkazují na poměrně nové komiksové issue s číslem 169, ve kterém se Carl přizná své přítelkyni Lydii, že zavraždil chlapce jménem Ben.

Henry zabíjející Gavina je odkazem na Carla, který zastřelil Jodyho – chlapec zabit u věznice. Oba dva zbytečně zabili člověka a oba dva ten čin dostal do temnějších kolejí.

-Scéna, kdy Carl předává klobouk své sestře, Judith, je odkazem na scénu, ve které Rick předával tento klobouk Carlovi, dokonce Carlovi řekl velmi podobná slova.

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

-Je potvrzené, že scény se starým Rickem nejsou Rickovou představou ani zábleskem budoucnosti, nýbrž Carlovy vyhlídky na lepší život.

Carl byl pokousán již v šesté epizodě 8. série.

-Písnička, která hraje v úvodní části epizody se jmenuje At the Bottom of Everything od Bright Eyes.

Na závěr pro Vás mám ukázku na další epizodu:

GALERIE obrázků z 9. epizody: 

Jak se Vám smutný rozjezd druhé poloviny 8. série líbil? Co si myslíte o Carlově smrti? Jak Vás jeho smrt zasáhla? Napište nám Váš názor dolů do komentářů!