Tento týden jsme se dočkali opět další epizody Fear the Walking Dead, tentokrát se jedná již o 11. epizodu z 3. série. Epizoda nese název „La Serpiente,“ což v překladu znamená „Had“. Jak jste již určitě pochopili, tak název epizody se vztahuje k Victorovi, kterého tak v epizodě nazývali. Naše postřehy, dojmy, zajímavosti a ukázku na další díl, naleznete v našem shrnutí.

3. FEAR THE WALKING DEAD NENÍ THE WALKING DEAD

ZDROJ: Fear the Walking Dead (AMC)

Nejspíš většina fanoušků Fear the Walking Dead na seriál přišla právě díky staršímu sourozenci The Walking Dead. Bohužel ne všichni ví, že Fear the Walking Dead nemá být stejné jako The Walking Dead, což se dost odráží na hodnocení seriálu. Spousta fanoušků je totiž z Fear the Walking Dead zklamaná, jelikož si od seriálu slibovali něco víc. Nicméně již před premiérou samotného seriálu bylo oznámeno, že se nebude jednat o ten samý seriál jako je jeho starší sourozenec The Walking Dead.

11. epizoda 3. série toho byla dobrým příkladem. Mohli jsme totiž vidět, jak se seriál zaměřuje na vztahy mezi lidmi a jak přistupuje k potenciální hrozbě. Ne, že by se Fear the Walking Dead nikdy nezaměřovalo na vztahy, to ne. Vztahy nejrůznějších postav sledujeme již od počátku, nicméně tato epizoda byla tímto krapet výraznější. Především jsme mohli vidět velký rozdíl mezi těmito dvěma seriály. Zatímco The Walking Dead nám ukazuje velkolepé bitvy mezi živými a nejrůznější záporáky, tak Fear the Walking Dead se snaží být o něco více realističtější a ukazuje nám post-apokalyptický svět trochu z jiné perspektivy.

Seriál nemá jednu zápornou postavu, ale většinou nějaký celek, v minulé řadě to byli například piráti, poté obchodníci s drogami, na začátku třetí série rasisté a jejich spory se snědými lidmi a v současné době lidé, jenž dychtí po vodě. Přesně tyto prvky dělají Fear the Walking Dead rozdílným. Oba dva seriály jsou sice známy především proto, že se zaměřují na vztahy mezi lidmi, nicméně právě Fear the Walking Dead má vykreslit situaci o něco více reálněji než The Walking Dead, které se mnohdy od reality vzdaluje, což samozřejmě neznamená, že je špatné.

2. HAD

ZDROJ: Fear the Walking Dead (AMC)

Jak jsem zmínil již v úvodní části článku, tak název epizody se odráží právě od Victora, který byl nazýván právě hadem. Pokud si dobře pamatujete první polovinu 3. série, tak si jistě vybavíte scénu, kdy Daniel nechává Victora napospas mrtvým v zamořeném hotelu. Samozřejmě, že jej tam Daniel nenechal jen tak. Strand si svůj pobyt v zamořeném hotelu vysloužil jednou prostou lží, a to tou, že ví, kde se nachází Danielova dcera, Ofélie.

Navzdory neshodám, které má Daniel s Victorem, tihle dva přece jen naleznou společnou řeč. Pochopitelně mám namysli scénu, ve které Daniel říká Victorovi: „Ať už plánuješ cokoli, pokud je to výhodné pro nás oba, přehlédnu to. Pokud ne, budu tě sledovat, jak jen to půjde.“ Jak jsme mohli vidět na konci epizody, tak plán, který Victor vymyslel, byl vskutku výhodný pro obě strany, jak pro Daniela, tak pro Victora.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

ZDROJ: Fear the Walking Dead (AMC)

–Daniel Salazar zapříčinil příchod nespokojeného davu k přehradě. Nasvědčují tomu slova písničky, která si Daniel zpíval. Stejná slova si zpívali lidé, kteří k přehradě přišli.

–Naopak za výbuchem cisterny stojí Victor Strand, který, jak sám zmínil, použil starý filmový trik, díky čemuž vznikla dohoda mezi přehradou a rančem.

–Když Daniel zjistil pravdu o tom, co jeho dcera udělala, byl nespokojen. Nakonec se s tím však smířil.

–Efrain chce vypustit přehradu, aby lidé z okolních komunit/kolonií, měli dostatek vody.

Nakonec pro Vás máme ukázku na další díl:

Galerie obrázků z 11. epizody: 

Tohle bylo z našeho shrnutí vše. Jak se Vám 11. epizoda líbila? Co říkáte na Victorův plán? Myslíte si, že se Daniel setká s Ofélii? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.