A je to tady, bohužel. Dočkali jsme se dlouho očekávaného finále 6. série. Finální epizoda byla o něco málo delší než normální epizody, což znamená, že i naše shrnutí bude o něco delší. Tentokrát se podíváme na zoubek Morganovi a Carol, také zavzpomínáme na staré časy s Enid a Carlem. Rozebereme si Neganův příchod a onu osudnou scénu jedné z postav. To vše se dozvíte ve shrnutí finální epizody 6. série!

bd6

Hned ze začátku bych si rozebral samotný název epizody – „Last Day On Earth“, což v českém překladu znamená „Poslední Den Na Zemi“. Pokud si vzpomínáte, když Rick narazil v této epizodě poprvé na Saviors (Spasitele), byla jim nabídnuta dohoda. Tu však Rick odmítl a rozhodl se pokračovat dál v cestě. Než však nastoupil do karavanu jeden z můžu řekl, že by si měl začít dávat bacha, nikdy totiž nevíte, kdy je váš poslední den na Zemi. Rick mu na to odvětil to stejné. Název epizody se vztahuje ke smrti vybraného jedince na konci epizody.

CAROL A MORGAN

Před pár měsíci by Vám přišlo naprosto absurdní, kdyby jste slyšeli, že Carol a Morgan budou spolu venku za zdmi Alexandrie. Jak už víme, Carol a Morgan se moc nemusí. O Carol jsme slyšeli v posledních několika shrnutích. I když tato epizoda neuzavřela její vývoj, neznamená to, že nám neukázala nic nového.

V minulém díle se Carol vydala za zdi Alexandrie, kde narazila na malou skupiny Saviors (Spasitelů). Skupinu během několika minut zlikvidovala, ne však kompletně. Jeden z mužů přežil a vydal se Carol hledat s úmyslem, že ji zabije a pak sám zemře. O tom, jak to dopadlo si povíme až za chvíli, teď si řekneme, co mezitím Carol dělala.

Carol pokračovala ve své cestě daleko od Alexandrie s nadějí, že už nebude muset zabíjet. Jenže tenhle svět je plný smrti a bolesti. Carol narazila na opuštěnou knihovnu. U knihovny bylo mnoho mrtvých Saviors (Spasitelé), kteří byli zabiti jinými Saviors. Byla to jakási forma trestu za neuposlechnuté rozkazy.

Všechno však začne vypadat dobře, když na scénu přijde Morgan a ošetří ji. Chvilku si spolu podívají a pak jí Morgan řekne, že chce aby se s ním vrátila do Alexandrie, že prý bude vše v pořádku. Carol se však nechce vrátit, nechce už dál zabíjet a Alexandrie je v současné době plná smrti. Morgan je však neústupný a i když mu Carol řekne ať jde pryč, dokonce vytáhne zbraň, Morgan zůstane.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz