3. série Fear the Walking Dead se pomalu, ale jistě rozjíždí. 3. epizoda nám přinesla mnoho poutavých dialogů, zábavy a překvapení. Oproti prvním dvou epizodám byla v poněkud poklidnějším duchu, což se dalo očekávat, jelikož premiéra 3. série byla dost nadupaná. 3. epizoda nese název „TEOTWAWKI,“ jedná se o zkratku slovního spojení „The End Of The World As We Know It,“ což v překladu znamená „Konec světa, jak ho známe.“ V našem shrnutí se dozvíte naše postřehy, dojmy a zajímavosti z této epizody.

5. TROY OHROŽUJE NICKA

Minulý týden jsme mohli vidět, jak Troy dostal pořádnou nakládačku od Madison za pomocí pouhé lžičky. Každopádně Troy se z této události poměrně rychle vzpamatoval, stejně rychle jako jeho oko. Nicméně i přesto stále chová jakousi nenávist k rodině Clarkových, speciálně k Nickovi, který jej ve druhé epizodě 3. série ohrožoval zbraní. Když se Madison vrátí domů, čeká ji nemilé překvapení. Na Nickově posteli totiž leží Troy, který jí přišel říct, že její syn na ranč nepatří, zatímco Madison ano. Na to mu Madison odpověděla jednoduše: „Pokud sem patřím já, tak jsem patří i Nick.“

Později jsme v epizodě mohli vidět, že Troy nabídne Nickovi, aby se k němu připojil v lovení divokých prasat. Nick nejprve nechce, ale nakonec je Troyem přesvědčen a vydávají se spolu na lov. Na lovu dojde k poněkud zvláštním událostem. Nick se vydá vstříc temné noci a je sledován Troyem. Ten si až do poslední chvíle myslí, že o něm Nick neví, bohužel byl celou dobu na omylu a Nick o něm celou dobu věděl. Následuje menší rvačka mezi Nickem a Troyem, která končí výstřelem mířeným těsně vedle Troyovy hlavy. Následně na to Nick roztrhá Troyův deník s poznámkami o úmrtí, načež Troy odvětí: „Myslím, že odteď můžeme být přátelé.“

4. STRAND POTKAL JSOU MINULOST I SVOU BUDOUCNOST

Mezi scénami na ranči se nám míhaly scény se starým známým Strandem, kterého jsme měli možnost vidět již v druhé epizodě 3. série. Tentokrát Strand už nebyl v hotelu, ale vydal se na cestu za svým starým známým, který se usadil na přehradě, kde spolu se svými muži provozoval výměnný obchod – cokoliv za určitý počet litrů vody. Nová lokace vypadá úžasně. Lidé z přehrady Stranda moc mile neuvítají – dostáváme se k prvnímu momentu v epizodě, kdy Strand málem přišel o život. Naštěstí se včas objeví jeho známý Dante, který jej, alespoň na chvíli, zachrání.

Netrvá to dlouho a Dante ukazuje svou pravou tvář. Nejprve Stranda vezme na prohlídku přehrady, kde zavítají na most, ze kterého strážní shazují vězně dolů. Strand se nejprve cítí v bezpečí, ne však nadlouho. Poté, co shodí dolů vězně, jako další přijde na řadu Strand – dostáváme se k druhému momentu v epizodě, kdy Strand málem přišel o život. I tentokrát však Stranda zachrání jeho „kamarád“ Dante, který si jeho vraždu nakonec rozmyslí a nazná, že bude lepší, když Stranda nechá naživu. Strand je tedy krátce na to zavřen do jakéhosi vězení, kde se setkává se starým známým, Danielem Salazarem.

3. ALICIA POTKÁVÁ GEOFFA

Vzhledem k chaotickému příjezdu rodiny Clarkových na ranč, byla většina jeho obyvatel nespokojená a Clarkovi moc dobře nepřijali. To však neplatí pro mladou dívku jménem Gretchen. Ta Madison a Aliciu mile přivítala, a dokonce Aliciu pozvala na údajné studování Bible. Alicia se nejprve zdráhá, ale díky své matce a neústupné Gretchen, nakonec řekne ano.

Nicméně Alicia byla velmi překvapená, když zjistila, že studium Bible je vlastně jen krycí kód pro pití alkoholu a kouření marihuany. Musím přiznat, že tato scéna se tvůrcům opravdu povedla, jelikož stejně jako Alicia, ani my jsme až do poslední chvíle netušili, co se ve skutečnosti myslí, pod pojmem „studování Bible.“

Nakonec se však nestane nic špatného, jen se sleze parta mladých lidí z ranče, která si celou noc povídá. Aby toho nebylo málo, tak Gretchen představí Alicii jejich kamaráda Geoffa, který je tak trochu mrtvý. Jejich kamarád Geoff je totiž chodec, kterému bylo odňato prakticky celé jeho tělo. Za Geoffa skupina mladých lidí vděčí Troyovi, který chodci usekl hlavu, kterou si následně na to parta schovala.

2. DANIEL SALAZAR JE NAŽIVU

Pro fanoušky seriálu The Walking Dead není nic neobvyklého, když se jedna z postav, o které si všichni myslí, že zemřela, vrátí opět na scénu. Tentokrát se to však nestalo v The Walking Dead, ale v sesterském seriálu Fear the Walking Dead, kde se vrátil údajně mrtvý Daniel Salazar. Toho jsme mohli naposled vidět v polovině 2. série, kde založil požár v domě Thomase Abigaila. Od té doby byl Daniel považován za mrtvého, tedy až do teď. 3. epizoda 3. série nám ukázala, že jsme byli celou dobu na omylu a Daniel je stále naživu.

Poté, co byl Strand zajat jeho „kamarádem“ Dantem, byl uvrhnut do jakési cely, kde se setkal se svým starým známým, Danielem Salazarem, který mu přinesl vodu. Daniel pravděpodobně pracuje, stejně jako mnoho dalších, pro Danteho. Není jasné, zdali Strandovi pomůže utéct, můžeme v to jen doufat. Soudě podle ukázky na další díl bychom se však měli dočkat vysvětlení, jak se Danielovi podařilo přežít a dostat se až k přehradě.

1. HUDBA

Jako poslední bod bych rád zmínil hudbu. Musím přiznat, že u prvních dvou epizod jsem kroutil hlavou, jelikož jejich ozvučení bylo opravdu děsné. Dobrým, nebo spíš špatným, příkladem je toho 2. epizoda, konkrétně scéna, když Alicia spolu s Jakem přichází na ranč a oznamuje Madison, že je Travis mrtvý. Celou dobu v pozadí hraje poněkud drsná hudba a k scéně se vůbec nehodí.

Nicméně 3. epizoda mě mile potěšila, co se hudby týče. Její soundtrack stál opravdu za to. Pokud Vás zajímá, jaká písnička hrála v pozadí, když Alicia spolu s ostatními kouřila marihuanu, tak to byla písnička Heroes od Petera Gabriela. Jednalo se však o její upravenou verzi. Originál jsme mohli slyšet např. v seriálu Stranger Things.

Nakonec pro Vás máme ukázku na další díl:

Tohle je z našeho shrnutí vše. Jak se Vám epizoda líbila? Překvapila Vás, nebo Vás naopak zklamala? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.