12. epizoda 8. série by se dala označit za nadupanou jízdu, a to doslova. V počátečních minutách epizody se Spasitelé vydávají směrem na Hilltop, kde chtějí započít finální bitvu. S esem v rukávu vyjíždějí. Cesta však neprobíhá tak hladce jak si mysleli a vůdce, Negan, je přepaden Rickem. Sledujeme souboj dvou největších post-apokalyptických vůdců, rozkvétající zradu a zvláštní obchod na Hilltopu. Naše postřehy, dojmy, zajímavosti a ukázku na další díl, naleznete v našem článku!

4. ROZKVÉTAJÍCÍ ZRADA

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Není žádným tajemstvím, že v Neganových řadách se již skoro celou jednu sérii pohybuje zrádce. Dwight svou loajalitu vůči Rickově skupině prokázal poměrně dobře. Nicméně v nové epizodě sledujeme další zradu v Neganových řadách. Nemám na mysli nikoho jiného než Simona, který již jednou porušil rozkazy svého šéfa, Negana.

Simona už unavují neustálé řečičky a nekonečné vyjednávání. Vrchol jeho trpělivosti jsme mohli vidět již v 10. epizodě, kde zmasakroval celé obsazení skládky, tedy kromě Jadis, která později unesla Negana. Ale o tom až později. Nyní Simon v zrazování pokračuje. Téměř v celé epizodě se snaží Negana nenápadně „pohřbít“.

Dwight si je Simonova chování vědom, ostatně to byl právě on, komu se Simon se svými ambicemi ohledně života bez Negana svěřil. Naštěstí je Dwight dostatečně vychytralý a hned Simonovi nevyslepičil, že už delší dobu pracuje pro Ricka. Simonovy ambice jsou totiž krapet odlišné od těch Dwightových. Zatímco Dwight chce jednoduše smrt Negana a ukončení krutovlády, Simon chce převzít velení a vyvraždit celou Rickovu skupinu.

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Jak tento svár dopadne? To se dozvíme v nastávajících epizodách. Ty budou zajímavé, jelikož Negan již ví, co Simon udělal na skládce. Bohužel teď není mezi svými lidmi, dokonce není ani v pozici, kdy by mohl vést. Kam jej veze Jadis a co s ním udělá? To je další otázka, na kterou nám odpovídá nastávající epizody.

3. KDO JE GEORGIE?

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Mezitím, co Spasitelé zažívají peprnou cestu na Hilltopu, tak přímo na Hilltopu se dějí také velmi důležité věcí. Možná důležitější, než se na první pohled může zdát. Před branami se objeví bedna s nabídkou obchodu uvnitř. Skupina zprvu váhá, zdali na nabídku odpovídat, nakonec se však rozhodne, že to zkusí.

Seznamujeme se s novou postavou, respektive postavami. Potkáváme jakousi vůdkyni jménem Georgie a její dvě pomocnice Hildu a Midge. Skupina nabízí relativně výhodný obchod – jídlo a cenné stavební plány za pouhou bednu gramofonových desek. Georgie věří v lepší budoucnost a komunita jako je Hilltop se jí zamlouvá, a proto učinila takto pro ni nevýhodný obchod.

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Je zde teorie, že navzdory tomu, co vše nám Georgie o své minulosti prozradila, se může jednat o komiksovou Pamelu Milton – relativně novou postavu, která funguje jako guvernantka největší post-apokalyptické komunity zvané jako Commonwealth. Tato teorie zároveň navazuje na tu, která hlásá, že komiksoví Šeptači nás nečekají v The Walking Dead (Živí mrtví), nýbrž v sesterském seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce).

Více informací o této teorii ZDE. 

2. NEGAN VS. RICK

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Asi nejzajímavější částí epizody byla delší bitka mezi Rickem a Neganem. Rick nejprve vytlačí Negana z cesty a zapříčiní nehodu jak Neganova, tak svého auta, to však jejich souboj neukončí, ba naopak, jdou na to pěkně bez rukaviček. Negan vběhne do nedalekého domu, kde se s Rickem střetne tváří v tvář.

Oba mezi sebou vedou poměrně důležitou diskuzi. Řeší se věci jako smrt Carla, kterou Negan vyčítá Rickovi, nebo také to, jak byli všichni obyvatelé skládky povražděni, díky čemuž se Negan dozví, že Simon porušil jeho rozkaz. Bitka vyvrcholí v momentě, když se do ní připlete moc chodců. Negan s hořící Lucille uniká díky rozbitému oknu, zatímco Rick se postará o chodce, kteří jsou doslova v jednom ohni.

Naneštěstí se Rickovi Negana nepodaří chytit, a tak je Rick nucen odejít opět s prázdnou. V samotném finále epizody nás čeká nečekaný zvrat, když vidíme Negana, který byl zajat Jadis a nyní je vezen neznámo kam.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Název epizody odkazuje na knihu, kterou dala Georgii Maggie – „A Key to a Future.“

-Jedná se o 25. vystoupení herečky Katelyn Nacon (Enid) v seriálu.

-Také se jedná o první epizodu 8. série, ve které nikdo nezemřel.

Rick používal vysílačku, kterou sebral mrtvému Spasiteli10. epizodě.

Negan zjistil pravdu o tom, co Simon udělal v 10. epizodě na skládce.

-Epizoda pokračuje v odkazování na předešlé série a epizody:

            –Michonne řekne Enid větu: „Naposled, když jsme vzali šanci jako je tato, změnilo to vše.“ Jedná se o odkaz na 11. epizodu 5. série, když se Rick rozhodl vstoupit do Alexandrie.

            -Když si Rick povídá s Neganem ve staré budově, najde dveře, na kterých je napsáno „Eaters“ v překladu „Žrouti“. Nápis pochopitelně odkazuje na chodce uvnitř, zároveň se však jedná o odkaz na první řadu seriálu, kde Rick našel dveře s nápisem „Don’t Open, Dead Inside“.

-Zapalovač, kterým Rick zapálí Neganovu pálku Lucille, patřil Glennovi. Jedná se tak o odkaz na Glennovu smrt.

-V epizodě byl poprvé v historii seriálu viděn nahý chodec. Více informací ZDE. 

Na závěr pro Vás máme ukázku na další díl:

GALERIE obrázků 12. epizody:

Tohle bylo z našeho shrnutí vše. Jak se Vám epizoda líbila? Co říkáte na souboj Ricka a Negana? Kam podle Vás Jadis veze Negana? Nebojte se nám napsat Váš názor dolů do komentářů!