Tento týden se nám vrátil náš oblíbený seriál Game of Thrones. Premiéru měla v pořadí již 6. série. Fanoušci celý rok netrpělivě čekali na útěk Sansy a Theona, návrat Jaimeho a především na objasnění smrti Jona Snowa. I když nám toho první díl moc neukázal (co se dá taky čekat od pilotní epizody série) přeci jen jsme se něco málo dozvěděli. Čtěte dál v našem shrnutí.

bd6

SANSA A „THEON“

Začneme Sansou a Theonem, neboli Smraďochem, jak ho pojmenoval Ramsay Bolton. Z předešlé série víme, že Sansa a Theon uprchli ze Zimohradu. Viděli jsme, jak skočili z vysokých hradeb do hromady sněhu.  Díky sněhu pád přežili. Neměli však vyhráno, museli utéct před svými pronásledovateli, kteří za nimi jeli na koních.

Když už to vypadalo, že mají po problémech, skupina je dohnala a chtěla je odtáhnout zpět na Zimohrad. Theon byl schopný za Sansu položit život, což nakonec nemusel, protože se na scéně objeví Brienne a Podrick. Samozřejmě, že udatná Brienne Sansu a Theona zachrání a ještě k tomu ji znovu nabídne své služby. Sansa je tentokrát přijme.

NEMILOSRDNÝ RAMSAY

Není žádné tajemství, že Ramsay Bolton je naprostý tyran a necita. Nejlépe jsme to mohli zpozorovat na jeho obětech např. Theon, kterého několik dní mučil a poté jej zmrzačil. Často používá své lovecké psy, kterými nechává trhat své oběti, ještě když jsou naživu. Podobně tomu bylo i v této epizodě.

Ramsay byl ženatý se Sansou, ale i přesto ji podváděl s Myrandou. Ženou, která žila na Zimohradu nějaký ten pátek. Vztah mezi nimi byl opravdu zajímavý. Ona ho milovala, on ji pravděpodobně také, ale i přesto se uchýlil k jednomu z nejohavnějších činů. Její mrtvé tělo nechal předhodit psům. Také se mu to vymstilo, když mu jeho otec přestal věřit, kvůli útěku Sansy.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz