JEŠTĚ VÍCE UTLUMENÁ CAROL

V minulém shrnutí jsem se rozepsal o Carol a její situaci. Zmínil jsem, že je utlumená, přemýšlí nad svými skutky a začne nad nimi pochybovat. V této epizodě její situace pokračovala. Carol byla opět velmi shovívavá k některým ze skupiny Saviors. Na začátku epizody postřelí jednoho člena skupiny Saviors do ramene, ale místo toho aby jej dorazila, pobízí Maggie, aby utekly. Bohužel Maggie už tak shovívavá není.

Obě dvě jsou zajaty skupinou Saviors, tedy spíš pár členy skupiny Saviors. Když dorazí na jejich druhou základnu, začne Carol předstírat, že nemůže dýchat. Po dlouhém zalykaní a prosbách Maggie jí konečně sundají roubík. Následuje delší diskuze ve které se vzpomíná na staré časy. Při diskuzi mezi Saviors a Carol je čím dál tím těžší rozeznat, kdy Carol hraje chudinku a kdy mluví vážně.

Nicméně si myslím, že Carol předstírala do chvíle, než Paula (členka skupiny Saviors) začala hovořit o své minulosti. Carol poznala, že toho zažila opravdu hodně. Zjistila, že její minulost je stejně bolestivá. To byl jeden z důvodu, proč na ni Carol na konci epizody křičela ať uteče. Další důvod byl ten, že jí Paula zachránila život. Muž, kterého Carol postřelila na ni byl naštvaný a rozhodl se, že ji zabije, toho však po krátké bitce Paula uzemnila.

Celá epizoda se odehrává takovým klidným tempem, tedy až na její konec. Na konci totiž Carol uprchne a osvobodí Maggie. Carol navrhuje nepozorovaný útěk, to však Maggie neschvaluje a tvrdí, že ani jeden ze Saviors se odtamtud nesmí dostat živý. Carol je poněkud vyděšená, ale pochopí to. Společně tedy postupně zabijí jednotlivé členy Saviors. Problém však nastane, když se objeví Paula.

Nasleduje krátký rozhovor, při kterém Carol říká Paule, aby odešla, ta však neposlouchá a pořád se přibližuje ke Carol. Ve všem tom napětí se z řetězů a trubek uvolní jeden z chodců a vrhne se na Carol, ta se lekne a vystřelí, následně na to je zachráněna Maggie. Paula však není mrtvá, ale pouze postřelená. Opět následuje krátký rozhovor, při kterém se Paula vrhne na Carol. Paula prohraje a je zaživa požírána jedním z chodců.

Carol v této epizodě prošla opravdu zajímavým vývojem. Její charakter mě nepřestane překvapovat. Na konci epizody jsme mohli vidět, jak spolu s Maggie zabijí několik dalších Saviors. Carol z toho není nějak zvlášť nadšená, spíš se zdá být dost vyděšená. Epizoda končí, když do budovy vtrhne Rick a jeho skupina. Daryl se Carol zeptá, jestli je v pořádku, ta odpoví, že není. Následujeme obejmutí. V poslední scéně Rick zastřelí muže, který tvrdí, že je Negan. Carol je opět vyděšená.

bd6

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

1
2
3
4
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.