Vichry zimy nám přinesly poslední epizodu 6. série Game of Thrones (Hra o trůny). Hned ze začátku musím podotknout, že epizoda měla opravdu úroveň a troufám si říct, že je jedna z nejlepších, ale o tom až v hodnocení. Jako vždy si epizodu podrobně rozebereme, tentokrát nás toho čeká opravdu hodně. Také napíšeme naše postřehy a dojmy. Pod článkem můžete o epizodě diskutovat.

bd6

PRAVDA O JONOVI

Jak jsem zmínil v úvodu. Jedná se o epizodu, která má úroveň, což znamená, že její rozbor bude o něco delší, než jsme zvyklí. V první řadě bych začal Branem a jeho vizí o Tower of Joy (Věž radosti). Branovi tato vize není cizí. Už v ní jednou byl, ještě když se učil od Třiokého havrana. Vizi však nestihl dokončit a tudíž jsme až doposud nevěděli, co se ve věži ukrývá.

Pro některé velké překvapení, pro některé, samozřejmost. Již několik let koluje na internetu teorie zvaná R+L=J (Rhaegar + Lyanna = Jon). Tato teorie se týká právě Jonova původu. Myslím, že není třeba teorii dále vysvětlovat, jelikož je správná, tudíž vše, co víme o Jonově původu, obsahuje právě tato teorie.

Nejspíš si kladete otázku, zdali Jonův původ nějak ovlivní děj. Mnozí z Vás psali, že nechápou, co nám ono zjištění přineslo. Dle mého názoru nám toho přineslo poměrně dost. Víme, že Jon je napůl Stark a napůl Targaryen. Pokud se tato zpráva roznese po Severu, zvedne se Jonovi, už tak dost vysoká, reputace.

bd6

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz