12. epizoda 4. série Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) nám ukázala, co po silném hurikánu zažívaly June s Al, které nepříznivé počasí přečkaly ve vojenské dodávce. Také jsme mohli vidět, jak pokračuje Morganova cesta zpět do Texasu za jeho přáteli a aby to nebylo málo, dočkali jsme se i několika mála scén s novou, nenápadnou hrozbou. Postřehy, dojmy, zajímavosti a ukázku na další díl, naleznete níže.

Začneme od hlavní linky této epizody, která se tentokrát zaměřovala na Al s June. Ty totiž přežily silný hurikán, který, jak se později ukázalo, nebyl tím nejhorším. Daleko horší pro ně bylo to, co přišlo po něm. Prázdno a nechtěný rádiový klid. Široko daleko nebyl ani živáček a Al došlo palivo, tudíž další cesta jejich dodávkou nepřipadala v úvahu.

Po několika dnech, když už začala být situace kritická, se June rozhodne vyrazit. Chvíli trvá, než k tomu dokope i zatím lehce nemocnou Al, avšak ta nakonec svolí a ony společně vyráží na cestu. Po cestě se udělá Al ještě hůř a aby to nebylo málo, někdo jim ukradne jejich dodávku, což Al mimořádně rozzuří.

Při pronásledování dodávky mají menší problém s autem, který jim znemožní další pronásledování, a proto po chvíli June vyráží za dodávkou sama v domnění, že jsou v ní léky, které Al potřebuje. Ta mezitím odpočívá v jejich nově nalezeném autě, u kterého se později pokusí vyměnit kolo.

June po cestě naráží na nového přeživšího, se kterým se dostane do menšího konfliktu, který končí tím, že June obsadí dodávku, ve které mají být údajně léky pro Al. Pravda je však krapet jiná a Al chtěla dodávku pouze získat zpět. Léky tedy byly jakousi motivací pro June. Naštěstí June našla léky v nedalekém autobuse, čímž Al zachránila život.

Zhruba v tuto chvíli do příběhu vstupuje Morgan, který se ozve ve vysílačce a pozve obě dvě k němu. Netrvá to dlouho a June s Al přijíždějí k Morganovi. Al však musela učinit těžké rozhodnutí a opustit svou dodávku, jelikož do ní stále nenašly palivo. Všechno zlé je pro něco dobré, a přesně to platí i pro tuto situaci.

V pozadí toho všeho se však stalo ještě něco. Když Morgan hledal dobrý signál pro svou vysílačku, narazil na ženu, která se přehrabovala v jedné z krabic, které nechávají u cesty. Morgan s ní chvíli pohovořil a pak pokračoval dál, co však již nezaznamenal, že záhadná žena infikovala čerstvou vodu, která byla v krabici nachystaná jako pomoc pro přeživší.

Stejná žena se také zasloužila o smrt nového charakteru, na který narazila June u dodávky Al. Mladík jménem Quinn, který se nakonec rozhodl přidat k June a spol. padl do léčky této zákeřné ženy, která sabotovala Morganovy krabice, ale také úmyslně měnila značky na cestách. Quinn byl zaživa pokousán chodcem, kterým se sám později stal.

POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

Když Morgan opakovaně mluví do vysílačky, Sarah se jej zeptá, proč to dělá, načež Morgan odpoví, že to samé pro něj kdysi dělal někdo jiný. Jedná se o referenci na The Walking Dead (Živí mrtví), kde Rick v první a druhé řadě opakovaně mluvil do vysílačky a říkal Morganovi, kam zrovna míří a kde na ně může narazit.

-Jedná se o první a zároveň poslední epizodu, kde jsme viděli živého Quinna, kterého ztvárnil herec Charles Harrelson.

Záhadná žena infikovala vodu, kterou Morgan nechává spolu s ostatními na krajnici silnic, aby tím pomohl ztraceným a bezmocným přeživším.

Na závěr pro vás máme ukázku na další epizodu:

GALERIE obrázků z 12. epizody:

June s Al sice Johna nenašly, ale nalezly alespoň Morgana, se kterým teď budou pokračovat na jeho cestách, které zatím směřují do Texasu pro zbytek jejich party a pak rovnou do Virginie do kolonií Ricka a spol. Jak se jejich cesta bude vyvíjet dál a co můžeme očekávat za problémy? To nám zodpoví nastávající epizody.

-reklama-