Není to tak dlouho, co jsem psal shrnutí premiéry 3. série a už tady máme shrnutí finále první poloviny. Myslím, že nebudu jediný, když řeknu, že první polovina 3. série byla skutečně jízda. Fear the Walking Dead ze začátku nesklízelo příliš úspěchu. To se však změnilo 3. sérii, která byla, a doufejme, že pořád bude, plná překvapení a nečekaných zvratů. Třetí řada nám potvrdila, že Fear the Walking Dead nám ukazuje úplně jiný pohled na post-apokalyptický svět než sesterský seriál The Walking Dead. Máme za sebou první polovinu 3. série, pojďte si zkrátit čekání na druhou polovinu naším shrnutím.

5. OFÉLIE JE ZPĚT A JE NAŽIVU!

ZDROJ: Fear the Walking Dead AMC

S postavou Ofélie Salazar je to poněkud složitější. Její charakter se od naší skupiny oddělil krátce po premiéře druhé poloviny 2. série a začal jet tzv. na vlastní triko. Mohli jsme vidět, jak se Ofélie snaží dostat za svým bývalým snoubencem. Její cesta vedla zpět do Ameriky, tedy přes nebezpečné hranice. Ofélie se potýkala s mnohými překážkami – chodci, úmorné vedro a nedostatek vody.

Po cestě narazila na muže, který po ní začal střílet. Ofélie se před střelcem schová, ale i přesto ji střelec nachází. Záhadným střelcem není nikdo jiný než vůdce ranče, Jeremiah Otto. Ten Ofélii naštěstí nezabije, nicméně ji ani nikterak zvlášť nepomůže. Dá ji napít ze své čutory, ale to je tak vše. Poté ji už jen urazí, když zmíní ranč, kde žijí lidé, kteří nemají rádi tzv. snědé lidi, a následně na to odjíždí.

ZDROJ: Fear the Walking Dead AMC

Ofélie unavená a dehydrovaná prochází pustinou. Když už to vypadá, že nadešla její poslední chvíle, dostane halucinace a vidí svého otce, který jí radí, co nemá dělat. Navzdory tomu Ofélie vyčerpáním usíná. Zachrání jí až Qaletaqa Walker, respektive jeho kůň, jak sám později zmínil. Qaletaqa dá Ofélii napít a odveze ji do bezpečí, kde se o ni postará.

ZDROJ: Fear the Walking Dead AMC

4. NA STRANĚ NEZÁLEŽÍ

ZDROJ: Fear the Walking Dead AMC

„Na straně nezáleží.“ Přesně tuto větu pronesla Madison poté, co jí Alicia oznámila, že jsou na špatné straně sporu. Madison tímto všem dokázala jedno. A to, že je pro ni na prvním místě vždy její rodina. Bohužel se do sporu mezi indiány a lidmi z ranče nepřipletla jen rodina Clarkových, ale i sama Ofélie, která stojí za na druhé straně.

Díky Ofélii jsme se dočkali také druhého pohledu na věc. Viděli jsme, že indiáni vlastně nejsou tak špatní, jak obyvatelé ranče od začátku tvrdí. Ve finále první poloviny také zjišťujeme, že spor mezi indiány a lidmi z ranče je daleko více osobní a jedná se spíše o spor mezi Qaletaqou Walkerem a Jeremiahem Ottou.

ZDROJ: Fear the Walking Dead AMC

Ofélie obyvatelé ranče neměla ráda ještě předtím, než je vůbec poznala, viz. úvodní část 8. epizody, kde ji Jeremiah oznamuje, že lidé z ranče jsou vůči lidem její rasy vysazení. Dalším důvodem, proč Ofélie otrávila kávu bylo, že na rozdíl od vůdce ranče jí Qaletaqa zachránil život a pomohl jí postavit se opět na nohy. Nicméně Ofélie netušila, že do kávy přidává anthrax, myslela, že se jedná o nějakou omamnou látku.

3. MADISON A JEJÍ MINULOST

ZDROJ: Fear the Walking Dead AMC

V průběhu celé první poloviny 3. série můžeme sledovat, jak se z Madison stává čím dál tím chladnější charakter. Samozřejmě, že se to neděje jen tak bez důvodně. Asi nejvíce její chování ovlivnila smrt jejího milovaného, Travise, který byl zabit právě druhou stranou, a to indiány. To je také jeden z důvodů, proč se Madison nestranila jít s nimi do boje.

Poslední dvě epizody byly rychlejšího tempa a mohli jsme sledovat pohled do obou komunit, jak na ranč, tak do Black Hatu, kde sídlili indiáni. Madison v obou dvou víceméně kope za stranu rodiny Ottových, nicméně na konci udělá něco, co nejspíš nikdo nečekal. Jak už jsem zmínil, tak její charakter se stává čím dál tím chladnější, a proto ji v ochraně své rodiny nezabraní prakticky nic.

Madison učiní dohodu s Qaletaqou Walkerem, která ochrání, jak její rodinu, tak i většinu obyvatel ranče. Dohoda spočívá v tom, že Madison musí přinést Qaletaqovi hlavu Jeremiahe Otty, který zabil Qaletaqovi otce a strýce. Madison však nehodlá zabít Jeremiaha sama, chce jej dohnat k tomu, aby se zabil sám.

ZDROJ: Fear the Walking Dead AMC

Těsně předtím, než však Madison vstoupí do jeho domu, odhalí svou minulost svým dětem. Zjišťujeme, proč Madison své děti nikdy nevzala do rodného státu, Alabamy, i přesto, že zde žila jejich babička. Maddy odhalí, že když byla malá, tak její otec často pil a bil její matku, a tak jej jednoho rána zastřelila jeho pistolí.

Poté, co svou minulost odhalí svým dětem, vydává se za Jeremiahem s tím, že jej přesvědčí, aby se sám zabil a ochránil tak ostatní. Ten nechce a začne Madison nadávat. Načež se objeví Nick, kterému začne Jeremiah také nadávat. Osobně jsem toho názoru, že Jeremiah věděl, co musí udělat, nicméně se nedokázal sám zabít, a tak k tomu svými narážkami vyprovokoval Nicka, který jej zastřelil.

2. VICTOR STRAND A JEHO CESTA

ZDROJ: Fear the Walking Dead AMC

V 8. epizodě jsme měli možnost vidět i Victora Stranda, který se úspěšně dostal ze zamořeného hotelu. Při hledání jídla a vody nalezne něco daleko lepšího – svou starou známou jachtu Abigail. Můžeme vidět, jak Abigail zbaví jejích únosců a sám si dopřeji sklenici šampaňského a doutník. Jeho relaxování však přeruší neznámý hlas ve vysílačce.

Jedná se o ztraceného ruského kosmonauta, který těsně před vypuknutím apokalypsy odletěl do vesmíru, který se mu stal, jak sám řekl, jeho hrobkou. Kosmonaut jménem Valery Stepanovich Vashchenko se se Strandem spojí a oznámí mu, že ona nákaza nepostihla pouze Severní Ameriku, nýbrž celý svět.

ZDROJ: Fear the Walking Dead AMC

Strand s Valerym vede zajímavý rozhovor, který končí po ztrátě signálu. Victor se s kosmonautem ještě naposled rozloučí a následně na to se rozhodne svou Abigail zapálit. Tato scéna nám ukázala, že Victor Strand společně s Abigail pohřbil i svou minulost a stal se z něj nový člověk v novém světě.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

ZDROJ: Fear the Walking Dead AMC

Ofélie Salazar je naživu a opět se setkala s Madison a její rodinou.

Daniel Salazar nebyl přítomen ani v jedné z finálních epizod první poloviny 3. série.

-V 8. epizodě jsme mohli vůbec poprvé „vidět,“ respektive slyšet, kosmonauta. V celém světě The Walking Dead a Fear the Walking Dead jsme zatím nikoho z vesmíru nepotkali ani neslyšeli.

-Loď Victora Stranda, Abigail, je nyní oficiálně zničená. Victor spolu s ní pohřbil i svou minulost.

-Skladba, která zní na konci epizody se jmenuje Stand By Me od Ki:Theory.

Nick se přidal k milici, která brání ranč.

Nick zastřelil Jeremiahe Ottu úplně stejně, jako Jeremiah zastřelil otce Qaletaqy Walkera. Soudě podle průstřelu, který byl v lebce otce Qaletaqy.

-Všichni čtyři původní zakladatelé ranče – Russell Brown, Vernon Trimbol, Jeremiah Otto a Phil McCarthy jsou nyní mrtví.

7. epizoda nesla název „The Unveiling,“ což v překladu znamená „Odhalení.“ 8. epizoda zase nesla název „Children of Wrath,“ což v překladu znamená „Děti hněvu.“ Název první 7. epizody se vztahuje k Ofélii, zatímco název 8. epizody se vztahuje k Madison. 

Jeremiah pravděpodobně provokoval Nicka a Madison schválně, jelikož se sám nedokázal zabít, a tak toho do cílil, alespoň tímto způsobem. Není to však jisté, jedná se pouze o spekulaci.

Nakonec pro Vás máme ukázku na další díl:

9. epizoda bude mít premiéru až po, neznámo jak dlouhé, pauze. Datum vydaní epizody se pravděpodobně dozvíme na blížícím se Comic Conu v San Diegu. Stejně tak zde bude uveřejněn i první trailer na sedmou řadu sesterského seriálu The Walking Dead.

Tohle bylo z našeho shrnutí vše. Jak se Vám líbilo finále první poloviny 3. série? Zaskočila Vás smrt posledního zakladatele? Jak si myslíte, že se bude příběh dále vyvíjet? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.