Do premiéry páté série Vikingů zbývá něco málo přes měsíc a s novými fotkami, trailery a informacemi se doslova roztrhl pytel. O všem jsme vás průběžně informovali, ale jelikož je novinek tolik, rozhodla jsem se vám ty nejpodstatnější shrnout do jednoho článku pro případ, že vám nějaká unikla.

DATUM PREMIÉRY, TRAILER, DĚJOVÉ LINIE

Vikingové se na naše televizní obrazovky obrazovky vrátí 29. listopadu (u nás o den později). Pravidelně se tudíž budeme moci na Vikingy těšit každý čtvrtek. Celkem nás čeká 20 epizod, které budou rozděleny vysílací přestávkou. Čekají nás tři dějové linie, tu první povede Lagertha jakožto královna Kattegatu, která bude muset tvrdě bojovat za udržení své pozice. Druhou bude Bjorn objevující Středozemní moře a vzdálené země. Třetí dějovou linkou je Ivar válčící s biskupem Heahmundem o anglickou půdu a bohatství. Tyto hlavní dějové linky se ještě proloží Flokiho hledáním svého osudu, kdy ho rozbouřené moře odnese na dosud neobjevený Island.

MEZI PRVNÍ A DRUHOU POLOVINOU PÁTÉ SÉRIE BUDE TÉMĚŘ ROK PAUZA

Zdroj: Entertainment Weekly

Jak jsem již psala výše, pátá série bude mít 20 epizod, což je pro fanoušky samozřejmě dobrá zpráva, jelikož se můžeme těšit na větší porci Vikingů, jenomže má to svůj háček. Po všech slibech a tvrzeních, že už na druhou polovinu nebudeme muset dlouho čekat, se produkce rozhodla k tomuhle kroku přistoupit znovu, a to i přesto, že už je pátá série dávno natočená a připravená k vypuštění. Prvních deset dílů se odvysílá v období 29. listopadu – 24. ledna, zatímco na těch druhých deset si budeme muset počkat až do podzimu / zimy 2018. Tedy stejně dlouho, jako bychom čekali na úplně novou sérii.

KDO JE TO BISKUP HEAHMUND?

Zdroj: Entertainment Weekly

Biskupa Heahmunda jsme poprvé spatřili v krátkém úvodu na konci čtvrté série, bude hlavním „záporákem“ série páté a novou postavou válčící ve jménu Anglie s Vikingy, které do všech těch krvavých bitev proti němu povede Ivar. Nelze pro Ivara vymyslet lepšího soupeře, než je právě Heahmund, protože oba mají v krvi notnou dávku šílenství. Jedná se o předchůdce Templářů, tito lidé byli zcela oddání svému náboženství a přesto si nasadili zbroj a šli bojovat, stávali se z nich ti nejlepší válečníci.

LAGERTHA I IVAR SVÉ HAŠTEŘENÍ V 5. SÉRII PŘEŽIJÍ

Jak je z trailerů patrné, čeká nás pořádná řežba mezi Lagerthou a Ivarem, který stále nezkousl smrt svojí mamky Aslaug a chce převzít Kattegatský trůn. Ač celý ten boj zní samozřejmě jako velmi vzrušující záležitost, my už teď víme, že ani jedna ze stran k žádné vážnější ujmě nepřijde. Momentálně totiž probíhá natáčení 6. série a z fotek z placu můžeme vidět, že se ho účastní jak Katheryn Winnicková (Lagertha), tak Alexander Andersen (Ivar).

ŠESTÁ SÉRIE VIKINGŮ BUDE POSLEDNÍ

Momentálně probíhá natáčení šesté série Vikingů a podle vyjádření Michaela Hirsta (jeden z tvůrců) se jedná zároveň o sérii poslední. Na jejím konci nás údajně čeká něco, z čeho budeme naprosto v šoku, protože takový závěr nikdo nečeká. Tak či tak je tedy jasné, že pátá série už bude takovou pomalou přípravou na velké finále v podání šesté série, která nás pravděpodobně čeká až v roce 2019.

DOČKÁME SE ČASOVÉHO SKOKU

Jak jsem již říkala, právě probíhá natáčení šesté série z kterého sami herci vypouští na internet spoustu fotografií, mezi nimiž jsou například fotky starého Ivara a Lagerthy. Jelikož v šesté sérii by měl velkou úlohu hrál Alfred Veliký (syn Athelstana a Judith), který je momentálně na nějaké válčení až moc malý, dá se předpokládat, že nás čeká nějaký časový skok ala „o 10 let později“, kdy se přesuneme do doby dospělého Alfreda, babičky Lagerthy a bratrů Lothbroků v dost pokročilém věku.

Tak to je shrnutí těch nejpodstatnějších informací o 5. sérii Vikingů. Z kterých z nich máte radost a které vás naopak nepotěšily?
Článek pro vás připravila Narry

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz