Nejbláznivější cestopis všech dob! Ondřej Sokol a Lukáš Pavlásek na cestě kolem světa. Exotická dovolená? Ani omylem! Jeden průšvih za druhým! Nejšílenější natáčení všech dob. Dokumentární film Cesta kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem měl být původně cestopisný seriál, který měl dokumentovat vybraná místa na naší planetě. Místo seriálu ale nakonec vznikl dokument o nepovedeném natáčení cestopisu a první epizoda bude mít premiéru na Prima COOL v pondělí 31. srpna ve 20:15.

V první den natáčení ujela Lukáši Pavláskovi tramvaj. Tím pádem hrozilo, že nestihne letadlo. Možná by to tak bylo lepší. Možná by vůbec bylo lepší, aby Pavlásek a jeho kolega, průvodce Ondřej Sokol, zůstali doma a nikam nelezli. Natož aby se snažili natočit cestopisný seriál. Během velbloudích závodů v Dubaji dal Pavlásek jednomu z velbloudích šampionů, mimochodem pravděpodobně tomu nejdražšímu, ochutnat ze svého sáčku čokoládových bonbonů. Jasně, že ho přiotrávil! Celá produkce pak musela vzít nohy na ramena a zachránit si krk před rozzuřenými Araby. Bylo to poprvé, ale rozhodně ne naposled.

FOTO: FTV Prima

Štáb prchal nejen ve Spojených arabských emirátech, ale také v Japonsku, v Austrálii, ve Spojených státech amerických, v Kolumbii – až po Maroko, Švýcarsko a Maledivy. Místo cestopisného seriálu vznikly nepublikovatelné záběry, které nikdy nikdo neměl vidět, nejbláznivější cestopis všech dob, popisovaný režisérem slovy: „Šílenství, úplný úlet.“ Tvůrci se dokonce tvrdě ohradili proti jeho uvedení. Ale to je tak všechno, co s tím zmůžou. Podívejte se na Cestu kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem dřív, než to někdo zakáže… A zjistěte sami, jestli to celé není jenom jedna velká vtipná mystifikace.

Režisérem dokumentu je Dan Svátek (Úsměvy smutných mužů, Na cestě, Hodinu nevíš…). Tvůrcům se lepila smůla na paty a jeden průšvih následoval druhý. Film měl premiéru na internetu, ale jeho tvůrci s tím nesouhlasili. Ondřeji Sokolovi a Lukáši Pavláskovi, kteří vystupují v Cestě kolem světa jako průvodci, ani režisérovi Danu Svátkovi se nelíbí, že se zveřejnily záběry, které neměl nikdo vidět.

Dan Svátek popisuje film slovy: „Šílenství, úplný úlet.“

Tvůrci se od filmu dokonce veřejně distancovali. 26. září 2019 se na facebookové stránce filmu objevilo toto prohlášení: „Distancujeme se od filmu Cesta kolem světa, který chce jeden z producentů, Martin Gazda, uvést koncem roku 2019 do kin. Vyzýváme ho, aby zvážil důsledky takového jednání a nepoužíval k propagaci filmu webovou stránku www.cestakolemsvetafilm.cz, facebookový profil Turnaroundtheworlds a instagramový profil k.o.l.e.m.s.v.e.t.a a dále také trailer k filmu, neboť všechny natočené materiály měly být použity k výrobě cestopisného seriálu s cestovatelskou tematikou. Tvůrci cestopisného seriálu Cesta kolem světa“.

FOTO: FTV Prima

Natáčení trvalo půl roku. Natáčelo se ve Spojených arabských emirátech, v Japonsku, Austrálii, ve Spojených státech amerických, v Kolumbii – až po Maroko, Švýcarsko a Maledivy. Během natáčení režisér Dan Svátek mluvil o tom, že štáb je skvělá parta, která zažívá mnoho humorných, někdy dokonce až nepublikovatelných situací. Tvrdil také, že se Lukáš Pavlásek ztratil v americké poušti Death Valley, kde ročně zahyne několik neopatrných turistů, ale že po zalarmování policie a hledání vrtulníkem naštěstí všechno dobře skončilo.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz