Jen málokdo by neznal československý film Holky z porcelánu, který letos slaví již 45 let od premiéry. V hlavních rolích se představily Míla Myslíková, Lenka Kořínková, Marta Rašlová, Dagmar Havlová (dříve Veškrnová) a Jelena Šebestová-Juklová. Jak se změnila „Holka z porcelánu“ skladnice Helena – Marta Rašlová, se pojďte podívat v našem článku.

Marta Rašlová (69 let)

Marta Rašlová v pohádce Láska na vlásku jako krčmářka. Zdroj: Reprofoto youtube

Marta Rašlová je slovenská herečka, které se v mládí přezdívalo „Slovenská Marilyn Monroe“ a někde je také uvedeno „Slovenská Brigitte Bardot“. Od dětství se věnovala baletu. Po základní škole se stala studentkou na Bratislavské konzervatoři – tu ale kvůli hereckým příležitostem nedokončila. Maturitu si nakonec dodělávala později na Polygrafické škole.

Před kamerou stála poprvé jako sedmnáctiletá ve filmu Tango pro medvěda (1966). Natočila mnoho filmů a objevila se v šesti seriálech. Také získala role v reklamě. I přes herecké úspěchy ji nejvíce proslavila právě role Heleny v Holkách z porcelánu. Vidět jsme ji mohli například ve Všechno co mám rád (1992), Fontána pre Zuzanu 2 (1993) nebo seriálu Ordinácia v ružovej záhrade (2007), a dalších.

Naposledy se objevila jako krčmářka v pohádce Láska na vlásku (2014) a měla epizodní roli v seriálu Ochrancovia (2014).

Jako herečka příležitostně účinkuje ve Slovenském národním divadle a ve Študiu L+S. V repertoáru má i postavu Ernestíny v muzikálu Hello, Doly!

Má dva syny – Olivera a Marka, které po rozchodu s partnerem a jejich otcem vychovávala sama. Málo známé je o ní to, že se věnuje záslužné činnosti – dochází do Domovů pro přestárlé. Ráda jezdí do Itálie.

-reklama-