Každý fanoušek seriálu by nejraději navštívil nějakou tu strašidelnou oblast, či místo, kde se natáčela minimálně jedna epizoda AHS. Bohužel, jak už z názvu seriálu vyplývá, jedná se o místa v Americe, tudíž pokud se v nejbližší době nechystáte do Ameriky na dovolenou, jen tak se na tato místa nepodíváte. Nicméně když přece jen někdy do Ameriky zavítáte, zajeďte si určitě do Kalifornie, nebo Louisiany, kde tato místa najdete.

Článek je sepsán před premiérou 6. série American Horror Story. 

1. SÉRIE – AMERICAN HORROR STORY: MURDER HOUSE

V seriálu: Dům Harmonových, Los Angeles, CA

Ve skutečnosti: Rosenheim Mansion, 1120 Westchester Place, Los Angeles, CA 90019

V seriálu se dům nacházel ve městě Los Angeles a byl všem dobře znám. Několikrát týdně kolem něj dokonce jezdila tzv. „Hororová jízda“ během, které průvodce vyprávěl historii domu. Skutečnost se od seriálu až tak neliší. Dům skutečné stojí v L. A. Byl postaven roku 1902 a vnitřní interiér domu působí jako zámecký. Seriál vnitřní interiér trochu poupravil. První díl seriálu byl natočen ve skutečném domě, ostatní díly byly natáčeny v jeho přesné replice ve studiu.

2. SÉRIE – AMERICAN HORROR STORY: ASYLUM

V seriálu: Briarcliff Asylum, New England, stát New Hampshire

Ve skutečnosti: Santa Ana Courthouse, 211 W. Santa Ana Blvd., California

Briarcliff byl v seriálu jedním z nejstrašidelnějších míst vůbec. Jeho poloha v seriálu byla stát New Hampshire. Tady se skutečná poloha, na rozdíl od Murder Housu, poněkud liší. Skutečná budova leží v Kalifornii a slouží jako soudní budova. Pro veřejnost je otevřená od 9:00 do 16:30 ve všední dny (kromě svátků). Vstup do ní je samozřejmě zdarma. Exteriérové záběry Briarcliffu byly natáčeny v Hidden Valley, Thousand Oaks v Kalifornie, krásné kopcovité krajině mezi Los Angeles a Santa Barbara.

3. SÉRIE – AMERICAN HORROR STORY: COVEN

V seriálu: Akademie Slečny Robichauxové pro výjimečně nadané dámy, New Orleans

Ve skutečnosti: Buckner Mansion, 1410 Jackson Avenue, New Orleans, LA

Seriálový Coven se nacházel v New Orleans. Skutečný dům je v tomto případě na tom stejném místě, jako dům Madame Delphine LaLauriové, který slouží jako muzeum. V New Orleans také najdeme kadeřnický salón Marie Laveauové, který nese název Maison Vitry. Pokud si chcete jít vypít koktejl do stejného baru, ve kterém si jej dopřávala Fiona Goodová, zajděte do Cure bar na 4905 Freret St.

4. SÉRIE – AMERICAN HORROR STORY: FREAK SHOW

V seriálu: Mott Manor, Jupiter, Florida

Ve skutečnosti: Longue Vue House & Gardens, 7 Bamboo Rd, New Orleans, LA 70124, United States

Vypadá to, že tým American Horror Story natáčení v New Orleans opravdu miloval, jelikož se zde nachází dům Dandyho a Glorie Mottových. Dům se nazývá Longue Vue House a je otevřený pro veřejnost od pondělí do soboty od 10:00-17:00. V neděli pouze od 13:00 do 17:00. Dům byl postaven Edgarem a Edith Sternovými v letech 1939 až 1942.

4. série se sice podle příběhu odehrávala v Jupiteru na Floridě, ale většina lokací byla natáčena v New Orleans, např. bar, kde Dandy potkal striptéra Andyho, nebo hospoda, kde spolu pili Jimmy a Dell (New Orleans’s F&M Patio Bar, 4841 Tchoupitoulas St).

5. SÉRIE – AMERICAN HORROR STORY: HOTEL

V seriálu: Hotel Cortez, Los Angeles, CA

Ve skutečnosti: Oviatt Building, 617 S. Olive St., Los Angeles, CA

Hotel Cortez (sídlo hraběnky) se v seriálu nacházel v L. A. Ani tady se skutečná pozice opět neliší. Budova, která posloužila, jako Hotel Cortez se jmenuje Oviatt Building a nachází se přímo v Los Angeles. Interiéry hotelu byly postaveny ve studiu, které nese název Fox Studios. Kulisy uvnitř hotelu jsou však silně inspirované restaurací v Oviattu, zvanou Art Deco Cicada.