Finále první poloviny třetí série Riverdale skončilo s masivním odhalením. Hiram Lodge (Mark Consuelos) dostal celé město do karantény a hlavně pomohl Gargoylovému králi! Neznámá totožnost tohoto nepřítele města fanoušky stále trápí, níže v článku proto najdete čtyři oblíbené teorie o Gargoylovém králi, které kolují po internetu. 

1. Jistě, že je to Hiram

Zdroj: newsweek.com

 Hiram Lodge by mohl být Gargoylovým králem, je totiž dost možné, že si na konci S03E08 epizody jen připíjel na jeho kostým. Máme proti němu hodně důkazů, včetně toho, že Hiram byl ten, kdo dal Fizzle Rocks všem v Půlnočním klubu. Pak je tu i ten fakt, že v současné době šíří G&G hru a Fizzle Rocks do okolních měst. Dál také nabírá muže do jeho vězení a někdo z jeho poskoků odvedl všechny Vixens (kromě Veronicy), kdo ví, kde vlastně tedy jsou. Takže buď je Hiram Gargoylový král nebo je určitě jeho pravá ruka.

2. Edgar Evernever

Zdroj: bustle.com

 Jakožto vůdce Farmy se i Edgar Evernerver dostal na seznam podezřelých. Jeho skupina lidí zjevně skrývá ty nejtemnější tajemství. Tento muž věří jen v přírodní léčbu, ale co tato léčba obsahuje se úplně neví. Navíc musíte dosáhnout určité úrovně, abyste splňovali Edgarovy požadavky, stejně jako tomu je u G&G.

3. Dr. Curdle Jr.

Zdroj: riverdale.wikia.com

 Zájem o Dr. Curdleho mladšího se zvedl v tu chvíli, kdy nám ho v seriálu představili. Proč? Určitě i vám přijde tento koroner podivný a vzhledově dost strašidelný. Ve třetí sezóně se objevil častěji, než bychom čekali. Od jeho první scény mluví neustále o skutečném zle, které přichází do Riverdale. Můžeme se domnívat, že jeho otec byl původní Gargoylový král, a že když zemřel, Dr. Curdle mladší zaujal jeho místo. To by vysvětlovalo, proč se hra i s Králem vrátila zpět do města potom, co první Dr. Curdle zemřel.

4. Temný Pán

Zdroj: flipboard.com

 Hodně fanoušků si přeje, aby Riverdale mělo alespoň jednu epizodu spojenou se Sabrinou, to je také důvod, proč přišli s touto teorií, že Gargoylovým králem je vlastně Temný Pán. Důkazy? Oba rádi tráví čas v lesích a pohrávají si se životy teenagerů, bez ohledu na následky. Nicméně, Lili Reinhart (Betty Cooper) přiznala, že ještě v této době v sobě seriál žádnou magii neměl, takže je bezpečné předpokládat, že za maskou je jen člověk, a žádná magie. Fanoušky Sabriny asi tedy moc nepotěšíme.