Každý člověk zná pravděpodobně hned několik seriálů, o kterých si myslí, že se jedná o ty nejlepší z nejlepších. A to nejspíš oprávněně, protože na světě je mnoho seriálů, které jsou zkrátka úžasné. Některé mají dech beroucí příběh, některé mají prvotřídní humor a jiné mají zase skvěle napsané, a ještě lépe zahrané, postavy, které si mnozí diváci okamžitě zamilují. Tady je malý výběr těch nejlepších. Nejedná se o žebříček, ale o pouhý seznam, protože všechny ze zde zmíněných postav si zaslouží stejné množství chvály. (Z každého seriálu maximálně 1 postava.) 

1. Walter White (Breaking Bad)

Zdroj: AMC

Breaking Bad je jedním z mých nejoblíbenějších seriálů, a dle mého osobního názoru je to doslova ten nejlepší seriál, co doposud vznikl. A to ze dvou hlavních důvodů – perfektně napsané scénáře a brilantní herecké výkony, a to především od skvělého Bryana Cranstona v hlavní roli. Myslím si, že doslova každý divák má při sledování Breaking Bad pocit, jakoby Bryan byl pro roli Heisenberga stvořen.

2. Ragnar Lothbrok (Vikings)

Zdroj: History Channel

Nikdo neví, kolik je pravdy na všech těch příbězích, co se dodnes vypráví o skutečném legendárním vikingovi jménem Ragnar. Avšak to, co víme, je ten fakt, že se History Channel rozhodl tuto legendu přivést k životu ve skvělém drama seriálu jménem Vikings, který je plný vikingských příběhů, legend a postav založených na skutečnosti. A to vše je doprovázeno úžasnou kinematografií, perfektně pasující hudbou a zatraceně dobrými hereckými výkony. Skvělým příkladem je třeba Travis Fimmel, který v seriálu ztvární již zmíněného Ragnara.

3. Barney Stinson (How I Met Your Mother)

Zdroj: CBS

A abychom nemluvili jen o hlavních rolích v žánru drama, tak tady pro vás mám pro změnu vedlejší roli z velmi populárního sitcomu. Já vím, že mnozí z vás nejsou přesvědčeni o tom, že si Barney Stinson nezaslouží být mezi legendami, jako Walter White nebo Ragnar Lothbrok, ale dovolte mi to obhájit. Scénáristé, a také samozřejmě herec Neil Patrick Harris, odvedli s tímto charakterem vážně dobrou práci. Protože i když Barney není tak úplně hlavní postavou, tak se stejně stane automaticky středem pozornosti pokaždé, co se objeví na obrazovce, a také si jej zamilovali snad všichni fanoušci tohoto seriálu. Dokonce ho převážná většina označuje za svou nejoblíbenější postavu. A to rozhodně něco znamená, když to člověk řekne o postavě, která je součástí jednoho z nejúspěšnějších sitcomů všech dob.

4. Frank Underwood (House of Cards)

Zdroj: Netflix

Frank Underwood je rozhodně jedna z nejikoničtějších rolí z celé dlouhé kariéry skvělého herce Kevina Spaceyho, protože si především díky němu zamilovali seriál House of Cards i lidé, kteří absolutně nic neví o Americké politice a ani trochu se o ni nikdy nezajímali. Kevin Spacey svou roli zahrál opravdu výborně a já osobně už bych si nedokázal představit kohokoliv jiného, když se řekne jméno Frank Underwood.

5. Dr. Perry Cox (Scrubs)

Zdroj: ABC

A máme tady další vedlejší postavu ze sitcomu, avšak tentokrát místo narcisistického sukničkáře z New Yorku tady máme narcisistického doktora z Kalifornie. Ale teď vážně, kdyby se mě někdo zeptal, kdo je mou nejoblíbenější postavou ze seriálu Scrubs, tak bych  měl vážně problém si vybrat. Avšak kdybych vážně musel říct jen jedno jméno, tak to bude právě Perry Cox, kterého ztvárnil zatraceně nadaný herec John C. McGinley.

6. Kim Wexler (Better Call Saul)

Zdroj: AMC

Kim Wexler je vedlejší postava ve skvělém seriálu jménem Better Call Saul, který je spin-off legendárního Breaking Bad soustředěný na příběh právníka Jimmyho McGilla před tím, než se z něj stal Saul Goodman. Kim je velkou součástí tohoto seriálu už jen kvůli tomu, že je Jimmymu vždy psychickou oporou a také (aspoň většinou) slouží jako takzvaný morální kompas. A ještě k tomu ji hraje Rhea Seehorn, což je opravdu úžasná herečka. Není co dodat.

7. Mulder a Scully (The X-Files)

Zdroj: Fox

Nedokázal jsem to, zkrátka jsem to nedokázal. Snažil jsem se mezi těmito dvěma rozhodnout, ale nedokázal jsem to, takže je sem zkrátka musím dát oba. Agenti FBI Fox Mulder a Dana Scully jsou nerozdělitelná ikonická dvojka ze seriálu plného zajímavých případů, originálních nápadů, nečekaných dějových zvratů a fascinujících konspiračních teorií. Avšak i přes to by The X-Files nebyl ani z poloviny tak zajímavý seriál, kdyby v hlavních rolích nebyla herecká esa David Duchovny a Gillian Anderson.

8. Dr. Gregory House (House M.D.)

Zdroj: Fox

Antisociální doktor chodící o holi, který je závislý na lécích proti bolesti a který se specializuje na diagnostickou medicínu. Přesněji řečeno je expertem na to zjistit, co daného člověka z medicínského hlediska trápí. A i když ho skoro nikdo nemá příliš v lásce, tak žádný z jeho kolegů a podřízených nemohou popřít, že je to ten nejlepší lékař, kterého znají. To je přesný popis doktora Gregoryho House, což je hlavní postava seriálu nesoucího jeho jméno. Dle mého skromného názoru je to jedna z nejzajímavějších seriálových postav, co znám.

9. Eleven (Stranger Things)

Zdroj: Netflix

Stranger Things je pravděpodobně ten nejlepší seriál, co za posledních pár let vznikl, díky čemuž se také Millie Bobby Brown stala tou nejpopulárnější dětskou herečkou současnosti. Millie totiž v tomto seriálu hraje postavu jménem Eleven, která se téměř okamžitě stala jednou z nejikoničtějších seriálových postav 21. století. Avšak nutno říct, že všichni dětští herci odvátí ve Stranger Things opravdu působivě dobrou práci.

10. Matt Murdock (Daredevil)

Zdroj: Netflix

Seriál Daredevil je rozhodně to nejlepší, co vzešlo ze spolupráce Marvelu a Netflixu. Matt Murdock AKA Daredevil je mou nejoblíbenější postavou z těch všech, které Marvel přivedl na obrazovky, a to i když budeme počítat filmy. Charlie Cox je velmi nadaný herec a musím říct, že svou roli hraje perfektně a jsem si jistý, že nejsem zdaleka jediný, kdo si tohle myslí.

11. Homer Simpson (The Simpsons)

Zdroj: Fox

Ať se zeptáte kohokoliv, tak každý bude bezpochyby souhlasit s tím, že Homer Simpson je tou nejikoničtější a nejznámější kreslenou postavou po celém světě, možná spolu s Mickey Mousem. A to nejen díky tomu, že je nedílnou součástí nejdéle běžícího animovaného seriálu všech dob, ale také díky tomu, že je to takový naivní hlupáček z průměrné rodiny, jakého má ve svém životě asi každý.

12. Michael Scott (The Office)

Zdroj: NBC

A posledním seriálovým charakterem na tomto seznamu je regionální manažer pobočky společnosti Dunder Mifflin ve městě Scranton, Pennsylvania. Přesněji se jedná o miláčka publika jménem Michael Scott ze seriálu The Office, kterého si zahrál brilantní herec Steven Carrel. A i když se v seriálu občas nechová zrovna nejlépe, především k některým ze  svých podřízených, tak je to stále sympaťák, který dokáže diváka vždy pobavit.

Také stojí za zmínku: Tyrion Lannister (Game of Thrones), Pam Beesly (The Office), Negan (The Walking Dead), Ron Swanson (Parks and Recreation), Debra Morgan (Dexter), Joey Tribbiani (Friends), Bender Rodrigez (Futurama), Mike Ehrmantraut (Breaking Bad), Robin Scherbatsky (How I Met Your Mother), Frank Castle (Punisher), Wilson Fisk (Daredevil), Rick Sanchez (Rick and Morty), Dexter Morgan (Dexter), Abed Nadir (Community), Richard D. Winters (Band of Brothers)