Vídáme je denně na našich televizních obrazovkách, známe jejich ztvárnění známých postav, přesto o nich nevíme úplně vše. Představíme Vám několik hollywoodských celebrit, které se toho nebály a veřejně přiznaly svou homosexualitu. A také se podíváme na jejich partnery a partnerky. Vsadíme se, že mezi nimi najdete někoho, u koho Vás to opravdu překvapilo.

1Neil Patrick Harris

Zdroj: Lekton.info

V seriálu Jak jsem poznal Vaši matku si zahrál stylového a ženami oblíbeného Barneyho Stinsona. Zatímco jeho postava je sukničkář, tak Neil Patrick je v dlouhodobém vztahu s hercem Davidem Burtkou. Ten si zahrál po boku svého slavnějšího partnera ve zmíněném seriálu. Harris se veřejně přiznal ke své orientaci po spekulacích, které vyvolalo obsazení Davida v seriálu. Tvoří pár již od r. 2004. Společně vychovávají dvojčata (Gideon Scott a Harper Grace), která jim porodila náhradní matka r. 2010. V r. 2011 ohlásili zásnuby a v září 2014 uzavřeli sňatek.

2Sir Ian McKellen

Zdroj: thesun.co.uk

Tohoto herce známe jako Gandalfa z trilogie Pán Prstenů Hobit, dále z filmů X-men nebo Šifra mistra Leonarda. K roli čaroděje Gandalfa se dostal poté, co ji Sean Connery odmítl. Otevřeně se přiznal k homosexualitě ve svých 49 letech. Jako britský aktivista se zasazuje o práva sexuálních menšin. Jeho partnery byli Brian Taylor a Sean Mathias. V jednom rozhovoru uvedl, že lituje toho, že nepřiznal svoji homosexualitu již dříve. Cítil by se prý šťastnější. Údajně mu přiznání pomohlo i s jeho kariérou herce.

3Victor Joseph Garber

Zdroj: earnthenecklace.com

Mohli jsme jej spatřit v Titanicu, nebo ve filmu Pravá blondýna, či v seriálu The Flash a Krajní meze. Veřejně se přiznal k homosexualitě po veřejném coming outu své herecké kolegyně Jodie Foster. Již několik let žije po boku svého přítele, kterým je malíř Rainer Andreesen.

4James Joseph „Jim“ Parsons

Zdroj: Sportingz.com

Tento herec se proslavil rolí geniálního Dr. Sheldona Coopera v Teorii velkého třesku. Nějakou dobu se vedly spory o jeho sexuální orientaci. Nebyl totiž viděn po boku žádné ženy. V květnu 2012 v rozhovoru pro The New York Times přiznal, že je gay a již 10 let žije se svým partnerem Toddem Spiewakem.

5Cynthia Nixon

Zdroj: Heavy.com

Hrála Mirandu Hobbes v Sexu ve městě. Do r. 2003 byla ve vztahu s Dannym Mozesem, se kterým má 2 děti. O rok později už ale měla partnerku – Christine Marinoni. Zasnoubily se v dubnu 2009 a svatbu měly v květnu 2012. Christine porodila jejich syna v r. 2011. Cynthia se v roce 2012 označila za bisexuálku.

6Matt Bomer

Zdroj: Heightline.com

Můžete jej znát z filmu Bez kalhot, Texaský masakr motorovou pilou nebo American Horror Story. V únoru 2012 se přiznal ke své orientaci, když přebíral ocenění za svou aktivitu v boji proti HIV/AIDS. V děkovné řeči totiž zmínil partnera, kterým je publicista Simon Halls. Společně vychovávají 3 děti (dvojčata Walkera a Henryho, a Kita).

7Sarah Paulson

Zdroj: newnownext.com

Herečka známá např. ze seriálu American Horror Story nebo filmu 12 let v řetězech, si svůj osobní život velmi střeží. Roku 2007 přiznala vztah s Cherry Jones, ten skončil po 5 letech v r. 2009. Od roku 2015 žije se známou herečkou z Dva a půl chlapa Holland Taylor.

8Zachary Qiunto

Zdroj: wmagazine.com

Další herec známý z American Horror StoryHeroes nebo Star Treku, kde ztvárnil Spocka. Otevřeně promluvil o své homosexualitě v říjnu 2011. Chtěl by také rovnost v právech i pro gay komunitu. V červenci 2013 se rozešel s hercem Jonathanem Groffem. Ve stejném roce se začal objevovat s modelem Milesem McMillanem. Začátkem tohoto roku se přestěhovali na Manhattan, kde koupili byt.

9Jodie Foster

Zdroj: rik.spb.ru

Tuto herečku můžeme znát z filmů Anna a král, Zapomenutý ostrov nebo Mlčení jehňátek. V r. 1993 začala žít ve společné domácnosti s producentkou Cydney Bernardovou. O 5 let později se jí narodil první syn (Charles Bernard Foster) a r. 2001 přivedla na svět druhého syna (Kit Bernard Foster) – nikdy však nezveřejnila jméno biologického otce. Hollywoodem však proběhla spekulace, že otcem je její letitý přítel Mel Gibson. Synům to prý sdělí, až dovrší 21 let. Roku 2008 se po čtrnáctiletém vztahu rozešla se svou partnerkou. V dubnu 2014 uzavřela sňatek s Alexandrou Hedisonovou, se kterou byla ve vztahu od října 2013.

10Mark Gatiss

Zdroj: standard.co.uk

Tento herec je pro nás známý především rolí Mycrofta Holmese v seriálu Sherlock Holmes od BBC. Mohli jsme jej však vidět i v seriálu Doctor Who. Otevřeně se hlásí ke své homosexualitě. Jeho partnerem je od r. 2008 Ian Hallard. Spolu se starají o labradora Bunsena. Objevil se 2x na žebříčku nejvíce vlivných homosexuálů (r. 2010 a 2011).

11Colton Haynes

Zdroj: NewNowNext.com

Mladý herec, model a zpěvák je známý především jako Jackson Whittemore z Teen Wolf a jako Roy Harper / Arsenal z Arrowa. Veřejně přiznal svou homosexualitu v roce 2016 v rozhovoru pro časopis entertainment weekly, ukončil tak dlouholeté spekulace všech jeho fanynek. V roce 2017 se oženil s Jeffem Leathamem, v květnu letošního roku se však rozvedli.

12Ellen Page

Zdroj: cbs8.com

Tato kanadská herečka je známá především ze série X-Men, z filmu Počátek nebo také z hlavní role ve videohře Beyond: Two souls. Během kampaně za lidská práva v Las Vegas v roce 2014 se veřejně přiznala k homosexualitě. V roce 2018 se provdala za choreografku Emmu Portner.