Byli na vrcholu své úspěšné kariéry, ale zemřeli nečekaně a mladí. Hvězdy, které odešly zbytečně a až příliš brzy. Svou roli sehrál alkohol, drogy, deprese či autonehoda. Pojďme si některá předčasná a nešťastná úmrtí připomenout.

Raphaël Coleman († 25 let)

Embed from Getty Images

Anglický herec Raphaël Coleman se dá považovat za dětského herce. Zahrál si v jedenácti letech postavu Erica Browna ve filmu Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005). Poté se objevil ještě ve 3 dalších filmech v roce 2009 a od té doby se již herectví nevěnoval. Spíše se z něj stal aktivista a účastnil se i několika protestů. Zemřel 6. února 2020 v pouhých pětadvaceti letech. Příčina úmrtí je neznámá, údajně kvůli zdravotním problémům zkolaboval a již se jej nepodařilo oživit. Jako první zveřejnil informaci o jeho smrti na sociální síti jeho nevlastní otec Carsten Jensen.

Cameron Boyce (†20 let)

Embed from Getty Images

Mladý a talentovaný americký herec Cameron Boyce zemřel náhle a nečekaně 6. července 2019 ve věku čerstvých 20 let, které oslavil teprve koncem května. Zářil ve dvou komediích Machrů (2010 a 2013) po boku Adama Sandlera a Salmy Hayek. Stal se také hvězdou ve filmech Následníci (2015 a 2017). Rodinný mluvčí informoval o jeho smrti takto: „S těžkým srdcem oznamujeme, že jsme dnes ráno přišli o Camerona. Zemřel ve spánku, kvůli záchvatu, který byl vyvrcholením předešlých zdravotních problémů, se kterými se léčil.“

Heath Ledger (†28 let)

Embed from Getty Images

Herec dle dostupných informací a vyjádření zemřel na nevhodnou kombinaci léků (antidepresiva a léky na spaní), nikoliv na jejich přehnané množství. Byl nalezen mrtvý 22. ledna 2008 v newyorském hotelu. Nechal po sobě dceru. Díky své roli Jokera ve filmu Temný rytíř získal in memoriam Oscara a Zlatý glóbus.

Chester Charles Bennington (†41 let)

Embed from Getty Images

Zpěvák a frontman kapely Linkin Park spáchal sebevraždu 20. července 2017 oběšením ve své rezidenci. Za sebou nechal manželku a děti. Nepřízeň osudu jej zasáhla již jako dítě, kdy byl sexuálně zneužíván (člověkem blízkým jeho rodině) a z jeho přátel hned několik spáchalo sebevraždu. Jeho život byl od té doby doprovázen užíváním drog a dokonce byl zadržen za držení marihuany.

Paul Walker (†40 let)

Embed from Getty Images

Nejvíce se zapsal do povědomí diváků jako Brian O‘Conner v sérii filmů Rychle a zběsile. Paradoxem je, že zemřel jako spolujezdec při autonehodě 30. listopadu 2013, kdy řidič ztratil kontrolu nad vozem a narazil ve vysoké rychlosti do stromu. Zůstala po něm dcera.

Brittany Murphy (†32 let)

Embed from Getty Images

Herečka zemřela náhle 20. prosince 2009. Zkolabovala a i přes péči zdravotníků se nepodařilo její život zachránit. O dva měsíce později patolog prohlásil jako příčinu smrti pneumonii v kombinaci s dalšími faktory (anémie, užívání většího množství předepsaných léků). Zajímavostí je, že v květnu 2010 byl ve stejném domě nalezen mrtvý i vdovec po Brittany, který údajně zemřel na stejnou diagnózu jako jeho žena – akutní pneumonie a anémie.

Amy Winehouse († 27 let)

Embed from Getty Images

Nadaná zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a rodačka z Londýna zemřela 23. července 2011 na předávkování extází a diazepamem. Ke tvrdým drogám ji údajně přivedl její exmanžel Blake Fielder-Civil, který to veřejně přiznal v roce 2013. V roce 2008 získala cenu Grammy.

Jonathan Brandis (†27 let)

Embed from Getty Images

Americký herec, kterého známe hlavně jako Bastiana z Nekonečného příběhu. Zemřel 12. listopadu 2003 v nemocnici, kde o jeho život bojovali po sebevražedném pokusu oběšením. Podle dostupných informací trpěl depresemi, protože upadala jeho herecká kariéra a dokonce měl hojně konzumovat alkohol.

Anton Yelchin (†27 let)

Embed from Getty Images

Herec původem z Ruska proslul jako navigátor Pavel Čechov ve Star Treku. Zemřel 19. června 2016 nešťastnou náhodou, když jej jeho vlastní auto přirazilo na prudké příjezdové cestě před jeho domem.

 

Zdroje informací: imdb.com, wikipedia.org, csfd.cz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA