Někdejší česká herečka Miroslava Šafránková se již před osmadvaceti lety stáhla z veřejného života a po padnutí poslední klapky seriálu Arabela ukončila svoji nadějnou hereckou kariéru. V těchto dnech by za normálních okolností slavila narozeniny, její třiašedesátiny budou však kvůli úmrtí její sestry Libuše velmi hořké.

Bývalá česká herečka Miroslava Šafránková se narodila 11. června 1958. Je to brněnská rodačka a sestra jedné z nejpopulárnějších českých hereček Libuše Šafránkové, která zemřela tento týden po dlouhém boji s plicní chorobou ve věku 68 let. Obě sestry od sebe dělilo přesně 5 let a 4 dny. Narozeniny letos z pochopitelných důvodů nejspíše slavit nebude.

Jejím prvním manželem byl L. Stein, po rozvodu se znovu provdala za Miroslava Drozdu.

Před kamerou stála poprvé v roce 1973 ve snímku Přijela k nám pouť – to jí bylo 15 let. Pokračovala filmy Robinsonka (1974), Malá mořská víla (1976) a Jak svět přichází o básníky (1982). Ve filmu Malá mořská víla si zahrála i se svojí sestrou Libuší. Nějakou dobu žila v zahraničí (Německo). V roce 1986 se odstěhovala do Mexika, kde žila do roku 1989.

Kvůli roli Arabely v pohádkovém seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) se vrátila zpět do rodné vlasti. Nahradila totiž ve druhé sérii seriálu Arabela slovenskou herečku Janu Nagyovou. Zajímavostí je, že hlas Jany Nagyové byl předtím předabován právě její sestrou Libuší Šafránkovou. Právě Arabela byla její poslední seriálovou rolí, poslední filmová role proběhla již v roce 1991 v Oko za oko. V roce 2013 se objevila v dokumentu o sestře – Neobyčejné životy.

V Praze vystudovala Vysokou školu ekonomickou a získala titul Ing. Herectví pověsila na hřebík a nyní je majitelkou tiskové agentury v Praze.

Zdroje informací: csfd.cz, osobnosti.cz

Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková, Libuše Šafránková a Josef Abrhám v roce 2013, FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR