Dvojice tvůrců ve složení Phil Lord a Chris Miller nám na konci roku 2018 dokázala, že i animované superhrdinské dobrodružství může díky nádhernému vizuálu a silnému příběhu skvěle fungovat. Projekt Spider-Man: Paralelní světy si právem vybojoval Oscara společně se Zlatým Glóbem a bylo jen otázkou času, kdy se dozvíme plány na jeho pokračování.

Příběh Petera Parkera, který nešťastnou náhodou přišel o strýčka Bena, musí znát nepochybně každý. Díky pavoučímu kousnutí, své inteligenci, umu a odhodlání se z něj stal hrdina, jenž den co den čistí ulice New Yorku a sjednává spravedlnost. Co ale takový Miles Morales (hlas Shameika Moore), Gwen Stacy (hlas Hailee Steinfeld) a další postavy ze ,,Spider-Verse“? Tak právě ty nám byly představeny ve dvouhodinovém filmu od studia Sony. Diváci z něj doslova slintali blahem, a stejně tak i komiksoví fanoušci. To se samozřejmě razantně odrazilo na tržbách, které po celém světě bezmála 90 milionový rozpočet proměnily na výdělek 375 milionů dolarů.

Již před samotnou premiérou filmu byly vyhlídky velice pozitivní, a tak se začalo hovořit o budoucím pokračování. Kromě druhé vlny příběhu Milese Moralese a nově i Miguela O’Hary (Spider-Man 2099, který se ukázal na samém konci prvního dílu) by podle starších zpráv mělo mít studio Sony v šuplících uloženo hned několik příběhových linií, které by zde, či do některého ze spin-offů rádo zakomponovalo.

Týká se to hlavně zmíněné Gwen Stacy, ovšem stejně tak i doposud nepředstavených postav. Řeč je o Madame Web (postarší dáma/mutantka s podobnými schopnostmi jako má Spider-Man), Silk (Cindy Moon/ bývalá spolužačka Petera Parkera, kterou stejně jako jeho kousnul radioaktivní pavouk) a Spider-Punk (Hobie Brown/teenage-bezdomovec s láskou ke své kytaře, který se později přidal do skupiny hrdinů Spider-Army). Charakterů je samozřejmě více a jak sami tvůrci prozrazují, v příštích několika letech nás čeká opravdu spousta nových projektů s propojenými multi-vesmíry, dimenzemi a jednotlivými světy.

FOTO: Sony pictures, HBO

Co dále nám před pár týdny odhalily sociální sítě? Nick Kondo, vrchní animátor Sony Imageworks, zveřejnil na svém Twitteru krátké video s popisem „First day on the job!“, což jen potvrdilo spekulace o tom, kdy se po koronavirové pandemii zase začne tvořit. Také bylo oznámeno, že původní datum premiéry snímku se ze 7. dubna 2022 přesouvá na 6. října 2022.

Kolem pokračování se, stejně jako u každého snímku, vyrojilo spoustu spekulací. Ta nejzajímavější se týká všech herců, kteří si kdy na filmovém plátně zahráli Petera Parkera (Spider-Mana). Ano, řeč je o Tobey Maguireovi, Andrew Garfieldovi a Tomu Hollandovi. Údajně by měli všichni herci propůjčit svůj hlas vlastním postavám a spojit se proti jednotlivým nepřátelům ve společné scéně. Ačkoliv se spíše jedná pouze o přání fanoušků, vidět něco takového alespoň na pár minut by bylo opravdu skvělým easter eggem.

Viděli jste snímek Spider-Man: Paralelní světy? Co na něj říkáte? A kterou postavu byste chtěli vidět v některém z budoucích snímků? Podělte se o svůj názor níže do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz