Když se tvůrcům LEGO Příběhu dostane do rukou legendární superhrdina, začnou se dít divy…

Asi každého mrzelo, když Edgar Wright nedodělal, kvůli neshodám se studiem, Ant-Mana. Jeho účast nesla příslib hodně svěžího větru do rutinních vod MCU. Sony, vlastník Spider-Mana a nedávného krapet rozporuplného Venoma, se rozhodl zariskovat a svěřit hláškujícího puberťáka do rukou osobité dvojice – Lord a Miller, kteří stojí mimo jiné za oběma Jump Streety. Ti to vzali z gruntu a natočili rozhodně nejoriginálnějšího Spider-Mana dosud.

Už jen audio-vizuální zpracování obsahuje tolik nových nápadů, že si ho pro jistotu patentovali. Není divu, komiksová stylizace Spideymu sluší a v kombinaci s divokou představivostí tvůrců je něčím dosud neviděným a neuvěřitelně zábavným.

Zdroj: http://hdqwalls.com

A není to jen animace, ale celkové zpracování má šmrnc. Od rychlého a svěžího přístupu k vyprávění příběhu, přes využívání klasických klišé, po to, že animace umožňuje tvůrcům dovolit si věci, které by v hraném filmu buď nebyly možné, nebo by nefungovaly. Tím vším zakryjí fakt, že samotný příběh je průměrný a i v rámci superhrdinů mnohokrát prozkoumaný. Ale to nejde tvůrcům příliš vyčítat, protože jde o to, jak ho vypráví. Navíc celá věc s prolnutím rozdílných dimenzí, byť využita do mrtě, nezabraňuje jak vybudování postav, tak hlavně jednoduchému přijetí ze strany dětských diváků. Nečekejte však infantilní zábavu, protože Lord s Millerem servírují dospělý příběh s méně, či více plnohodnotnými postavami.

I přesto je ale celý snímek dokonale přehledný a jednoduše pochopitelný a nechává divákovi dost času na to užít si všechny detaily a easter eggy. Ty jsou očividné i skryté, odkazující nejen na komiksy. Nakonec samozřejmě nechybí cameo Stana Leeho, jemuž je celý film věnován. A něco závěrem?

Spider-Man ještě nikdy nebyl tak cool!

-reklama-