Dobré zprávy pro všechny příznivce seriálového světa Star Wars. Produkční společnost Lucasfilm, která stojí za sérií hvězdných válek, potvrdila hned několik nových projektů, které nás čekají příští rok. Zároveň jsme se dočkali několika překvapivých odhalení k projektům již oznámených. Co nám značka Star Wars nabídne v příštím roce?

Ukázky, oznámení a první teasery, to vše nám nabídl letošní Disney Investor Day 2020. Oznámeno bylo věru mnoho projektů z předaleké galaxie. Překvapením byl nejen jejich počet, ale také jejich zaměření.

Potěšení vyvolají dva hrané seriály z postimperiálního období, tedy ze stejné doby, jako je úspěšný seriál The Mandalorian (2019). Řeč je o seriálech Rangers of the New Republic a Ahsoka. U druhého zmíněného seriálu dokonce známe díky Mandalorianovi představitelku hlavní role Ahsoky. Není jí nikdo jiný než Rosaria Dawsonová, kterou můžeme znát např. jako Claire Templovou z hned pěti marvelovských seriálů.

Asi největším bum vyvolalo oznámení, že do hraného seriálu Obi-Wan Kenobi, který se bude soustředit na stejnojmenného rytíře Jedi, míří Hayden Christensen. Představitele mladého Anakina Skywalkera však neuvidíme jako šarmantního mladíka s nevinným úsměvem, nýbrž jako temného Darth Vadera. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že příběh seriálu bude zasazen deset let po tragických událostech filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů (2005). Seriál by měl mít premiéru v roce 2021.

Co se týče dalších projektů, které pro nás Disney v nastávajících letech chystá, tak do pohybu se dala produkce seriálu Andor. Seriálová novinka, která nám přiblíží osud rebelského špióna Cassiana Andora, kterého jsme mohli poznat v antalogickém Star Wars filmu Rogue One: Star Wars Story (2016). Premiéra byla stanovena na rok 2022.

Dalším hraným seriálem, který nás v budoucnu čeká, je Lando. Jak už z názvu vyplývá, půjde o dobrodružství Landa Calrissiana. Zdali se do role mladého Landa vrátí jeho představitel z filmu Solo: Star Wars Story (2018), Donald Glover, to zatím není jisté.

Do animovaného světa Star Wars přibydou dva kousky, a to Star Wars: The Bad Batch – na první ukázku se můžeme podívat zde – a Star Wars: Visions, na kterém by se měli podílet i japonští vývojáři anime. Oba seriály jsou plánované na platformu Disney+ v roce 2021.

Ač se to možná zdá nemožné, ještě to není vše. Již dříve internetem prolétly informace o tom, že Disney plánuje seriál z období tzv. High Republic, tedy z dob rozkvětu a prosperity staré republiky. Své ambice se rozhodli naplnit v podobě seriálu The Acolyte, jehož ústředním motivem bude vzestup temné strany Síly.

A poslední novinku, kterou zmíníme je Rogue Squadron. Podle dostupných informací půjde o nový snímek v sérii Star Wars. Jak bylo ale řečeno u premiéry filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019), další filmy točící se kolem rodu Skywalkerů nevzniknou. Nový film se tak zaměří na jinou zápletku, ostatně jak už napovídá i jeho dosavadní název. Režie se chopí Patty Jenkinsová. Stane se tak zároveň první ženou, která natočí plnohodnotný Star Wars film.

Mimo tento snímek je v plánu z universa Star Wars ještě několik dalších filmů, ty jsou však stále ve fázi příprav a nemají ani názvy. Na jednom takovém pracuje i novozélandský režisér Taika Waititi.

A na závěr třešnička na dortu. Druhá řada úspěšného seriálu The Mandalorian (2019) zatím ještě ani neskončila a my už víme, že se dočkáme řady třetí. Na tu se můžeme těšit příští rok v prosinci, tedy o pár měsíců později, než jsme zvyklí. Čekání nám však zkrátí vlna nových seriálů, které Disney oznámilo.

Souhrn všech připravovaných projektů ze světa Star Wars a jejich loga, FOTO: Disney
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.