Společnost Disney nadělila světu vánoční dárky o něco dříve. Včera totiž do světa vypustila několik důležitých informací týkajících se nastávajících projektů. Mimo řadu oznámení jsme se dočkali také několik nových trailerů, z nichž nás zajímají právě tři seriálové projekty, spadající do MCU. 

WandaVision

Už samotný název napovídá, že první seriál spadající do MCU na Disney+ bude o Wandě Maximoffové (Elizabeth Olsen) alias Scarlet Witch a jejím milovaném Visionovi (Paul Bettany). Netradiční pár, se kterým jsme se mohli setkat již v několika marvelovkách dostane v seriálu více prostoru a bude podrobněji prozkoumán.

Projekt WandaVision stojí za pozornost diváků hned ze dvou důvodů. Prvním je nepochybně Visionova smrt ve filmu Avengers: Infinity War (2018). Seriál je totiž časově zasazený po událostech filmu Avengers: Endgame (2019), kde jak dobře víme, zachránili naši hrdinové pouze ty, kteří zmizeli po Thanosově lusknutí. Vision sice zemřel Thanosovou rukou, avšak o chvíli dříve a ne v důsledku lusknutí.

Seriál by měl zároveň připravit půdu pro film Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022), ve kterém bude mít Wanda Maximoffová jednu z ústředních rolí.

Dalším lákadlem je neobvyklá forma. Zatímco následující projekt působí, jako klasická akční marvelovka, WandaVision nám nabízí abstraktní pohled na dva nejmocnější hrdiny z celého MCU. Šestidílná série startuje již 15. 1. 2021 na Disney+.

The Falcon and the Winter Soldier

Další novinkou, na kterou se zaměříme je dlouho očekávaný seriál The Falcon and the Winter Soldier, který se natáčel do konce v našich končinách. Produkci doprovázelo mnoho komplikací skrze pandemii nemoci covid-19. Navzdory všem peripetiím nás nový seriál potěší příští rok v březnu, přesněji 19. 3. 2021.

O čem seriál bude? Jak již z názvu vyplývá, půjde o dobrodružství Sama Wilsona (Anthony Mackie) alias Falcona a jeho nového parťáka Buckyho Barnese (Sebastian Stan), též známý jako Winter Soldier. Oba pojí jejich silné přátelství se zesnulým Stevem Rogersem, který si laicky řečeno odbyl své a předal štafetu dál.

V seriálu uvidíme také postavu z filmu Captain America: Občanská válka (2016). Německý herec Daniela Brühla se totiž vrací coby Helmut Zemo. Záludný Zemo působil jako antagonista již ve třetím pokračování kapitána Ameriky a v novém seriálu by tomu nemělo být jinak.

Loki

Poslední seriál se zaměří na Lokiho (Tom Hiddleston). V případě Lokiho se jedná rovněž o krapet barvité podání. Ze severské mytologie, ze které vychází i Lokiho charakter v MCU, víme, že se jedná o boha lsti a falše. Jedná se tak o první ze zmíněných seriálů, v jehož čele stojí antagonista.

Z filmů o Thorovi sice víme, že Lokiho charakter není jednotvárný, avšak nejde o hrdinu, který dogmaticky koná dobro. Právě to je velkou výhodou nového seriálu, neboť půjde zase o něco jiného. Lokiho charakter byl oblíbený již ve filmech, není se tedy čemu divit, když dostal vlastní seriál.

O seriálu byste měli v prvé řadě vědět, že nepůjde o postavu Lokiho, kterou známe z filmového universa, respektive ano i ne. Loki, se kterým se setkáme v seriálu, je tentýž Loki, který ve snímku Avengers: Endgame (2019) ukradl teserakt a zmizel, ostatně jak nám připomíná i úvodní část první ukázky.

Co to pro nás znamená? Hned dvě důležité věci: Loki je opět naživu (nám známý Loki byl zabit na začátku filmu Avengers: Infinity War). Jde o Lokiho, který nezažil nic, co se odehrálo po událostech filmu Avengers (2012). Díky tomu nás čeká opravdu pozoruhodný příběh, který přesto, že oficiálně spadá do MCU, neměl by s událostmi z posledních let výrazně pracovat.

Loki zatím nemá stanové přesné datum premiéra. Dočkáme se jej však s jistotou v roce 2021. Pravděpodobně ve druhé polovině roku.

Menší zajímavost na konec. Marvel má v plánu na platformě Disney+ v roce 2021 uveřejnit mimo tři výše zmíněné projekty také seriál Hawkeye, Ms. Marvel a What If…?. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.