Stand-up je žánr, který sice před několika lety zaznamenal pokles popularity, ale dnes zažívá hvězdný comeback. Podle průzkumu, který zadala společnost Viacom International, poskytovatel televizní stanice Prima Comedy Central, polovina tzv. mileniálů po celém světě říká, že stand-up je jejich jasná volba, když chtějí sledovat zábavné pořady.

Studie ukazuje, že stand-up je jednou z hlavních voleb Generace Y, co se týká odlehčených programů. V komediálním žánru mladí lidé narození mezi lety 1980 a 1995 nejčastěji vyhledávají filmy (62%), talk shows (55%) a sitkomy (54%). Stand-up se umístil těsně na čtvrtém místě. Polovina respondentů zároveň říká, že jej sledují, když se chtějí opravdu hodně zasmát. Stand-up je spolu se sitkomy také mezi prvními asociacemi, které si mladí lidé vybaví, když se řekne komedie.

comedy-club

Hodně respondentů sleduje stand-up výstupy pravidelně alespoň jednou za týden. Zároveň se mladí diváci shodují v názoru, že stand-up s časem neztrácí na kvalitě a na rozdíl od sitkomů se dá sledovat i v reprízách. Téměř dvě třetiny mileniálů sledují své oblíbené výstupy více než jednou a rádi je sdílí se svými přáteli.

mils-knor

Nejvíce pobaví příběhy ze života

Výzkum také ukázal, že Genarece Y sleduje tento typ pořadu spíše v pohodlí domova, než kdekoliv jinde. Stand-up je nejpopulárnější mezi muži, ale také ženy si k tomuto specifickému žánru v poslední době nacházejí cestu.

Mezi nejoblíbenější stand-up výstupy patří takové, které se nechávají inspirovat aktuálními postřehy, vtipnými příběhy, případně zcela improvizované scénky. Hodně respondentů oceňuje především promyšlenost a komediální aspekt stand-upů, které dokáží každodenní situace a postřehy změnit na něco veselého a zábavného.

tomas-jerabek-mluvi-s-divaky

Tento přístup často používají i čeští herci v originální stand-up show Comedy Club. I přestože jsou vystoupení často hodně odlišná, všechny společně přináší divákům originální nálož příběhů a vtipů, které reflektují aktuální témata a každodenní život. Diváci se mohou těšit na originální postřehy Lukáše Pavláska, seriózně neseriózní vtípky Miloše Knora, charakteristicky drzé komentáře Karla Hynka, ale i na další komiky každé pondělí od 22 hodin na Prima Comedy Central.

publikum

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz