Stanislava Aubrechta diváci znají jako mladého kudrnatého Jardu Pávka z komedie Vesničko má středisková (1986), který se nešťastně zamiloval a chtěl spáchat sebevraždu. S přibývajícími roky sice přišel o svou bujnou kštici a Jardu byste v něm poznali jen stěží, před kamerou jej můžeme ale vidět i dnes. Herectví už ale není jeho hlavní obživou. Jak změnil a čemu se dnes věnuje?

Stanislav Aubrecht se narodil 19. září 1966 v Praze, kde vystudoval Státní konzervatoř. Mezi jeho nejznámější role patří právě již zmíněný Jarda Pávek, kterého si zahrál jako devatenáctiletý mladík. Vidět jsme jej ale mohli i v dalších známých filmech jako Jak básníkům chutná život (1987) a Tankový prapor (1991), nebo v seriálech Dlouhá bílá stopa (1982), Ulice (2005), Gympl s (r)učením omezeným (2012) a naposledy si střihl malou roli v seriálu z prostředí nemocnice Modrý kód (2019).

Působil také na divadelních prknech a v 90. letech pracoval jako výkonný producent známých muzikálů Evita a Jesus Christ Superstar. Herectví se sice naplno nevěnuje, ale občas rád nějakou nabídku na natáčení vedlejší role přijme. Co dnes dělá? Otevřel si v centru Prahy restauraci, kde se zaměřují na českou kuchyni a točí vyhlášené české pivo.

Braňo Polák a Stanislav Aubrecht na společné fotografii z natáčení Modrého kódu:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz