Viktor Krum je nejlepší chytač na světě ve hře zvané famfrpál, kouzelnickém sportu ze světa čar a kouzel. Ve čtvrtém díle Harryho Pottera s podtitulem Ohnivý pohár (2005) si jej zahrál bulharský herec Stanislav Ianevski. Ianevski se od té doby změnil k nepoznání a z nabručeného „Kruma“ je dnes potetovaný svalovec.  Jak oslavenec vypadá a co dělá, se dozvíte v našem článku.

Rodák z Bulharska Stanislav Ianevski se narodil 16. května 1985. Nějaký čas žil v Izraeli a pět let v Anglii a dokonce chodil do stejné školy jako představitel Dudleye Dursleyho Harry Melling. Ač neměl herecké ambice, vyhlédla si jej castingová ředitelka a z více než 650 účastníků konkurzu získal právě on roli kruvalského chytače a následně i účastníka Turnaje tří kouzelníků.

Jako Viktor Krum se měl objevit i v dalším pokračování Harryho Pottera a to v Relikvii smrti část I. Jeho záběry však byly nakonec z finální verze filmu vystřiženy. Mohli jsme si ho ale velmi krátce všimnout ve svatební scéně, jeho jméno bylo i přesto z titulků vyškrtnuto.

Z jeho hereckých počinů stojí ještě za zmínku jeho obsazení v pokračování hororu Hostel II (2007). Mezi jeho poslední herecké počiny patří film Opurnichavite z roku 2019, tento rok měl premiéru britský akční thriller The Cloaking a vloni začal natáčet hororový snímek Last Man Down.

Ve volném čase velmi rád jezdí na motorce, tráví hodiny v posilovně a miluje dlouhé procházky v lese. Jeho hereckými vzory jsou Nicolas Cage a Johny Depp.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA