Pokud bychom se bavili o trháku posledních týdnů, řeč bude nepochybně o malém Yodovi z populárního seriálu Mandalorian, který úzce souvisí s rozmanitým světem Star Wars a který si získal srdce miliony fanoušků a fanynek po celém světě. Málokoho by ale nejspíš napadlo, že to byl právě Donald Glover, který přemluvil Jona Favreau, aby s představením Yody počkal až do samotné premiéry.

Velké skleněné oči, dlouhé uši do strany a kukuč, který vyžaduje alespoň minutové objetí – díky tomu si „dítě“ – jak je v seriále tento mimozemšťan nazýván, získalo srdce fanoušků a fanynek po celém světě. Napříč tomu, že se ve skutečnosti o pravého mistra Yodu nejedná, stále nemáme dostatek informací k odhalení pravého původu, a tak můžeme jen spekulovat. Co víme je, že mimozemšťanovi je bezmála 50 let a že byl nalezen na planetě Arvala-7 (ačkoliv kvůli ojedinělosti o rodnou zem nejspíše nejde). Generální ředitel Disney, Bob Iger, však v rozhovoru diváky nalákal ke sledování seriálu i nadále slovy, že pravé jméno „dítěte“ se již brzy dozvíme.

FOTO: reprofoto YouTube

A jak je vůbec možné, že byl tento roztomilý zelenáč utajen až do pilotního dílu seriálu a ne dříve? Vždyť přece takový skvost by tvůrci seriálu Mandalorian, režisérovi Jonu Favreauovi, (Iron Man, Lví Král, Vánoční skřítek) skvěle posloužil jako marketingový tah. Byl to Donald Glover, kdo ho přesvědčil o opaku. Během příprav celovečerního snímku Lví Král, který dorazil do českých kin 18. července 2019 si Favreau s Gloverem (který propůjčil svůj hlas v originále Simbovi) sedl a dal do řeči, kdy hlavním tématem konverzace byl právě v té době chystaný seriál Mandalorian.

Favreau se Gloverovi po chvíli přiznal, že by chtěl divákům prostřednictvím interviews a speciálních ohlášeních na sociálních sítích představit malého Yodu, díky čemuž by každý z nich radostí lapal po ovladači a zapínal televizi. Glover mu na to ale hned odpověděl, že by to byla blbost, protože lidé milují překvapení. Favreau se zamyslel a celou situaci zvážil, když usoudil, že bude opravdu lepší si zelenáče ponechat v trezoru slávy až do premiéry. Kvůli této akci se prodej oficiálního merche po celém světě včetně všelijakých triček, mikin, tepláků, plyšáků, hraček, stavebnic a kdo ví čeho všeho musel posunout na jaro 2020.

A aby celý tým přilil ještě pár kapek oleje do ohně, zpěvačka Beyoncé (v originále hlas Naly) vypustila do online světa oficiální soundtrack k filmu Lví král, který obsahuje spoustu krásných hitů. Písně jako „Can You Feel The Love Tonight“ stihly na YouTube nasbírat desítky milionů zhlédnutí a většina z nich se stala virálními. Tohle vše by giganta v podobě Star Wars spláchlo a úspěch by nebyl žádný, dodal v rozhovoru pro server Hollywood Reporter Jon Favreau.

Jak je vidět, za digitálními postavami se může skrývat více práce a úsilí, než při tvorbě samotného filmu. Důkazem toho je i postava Baby Groot, hybridní rostlina z Marvelovského světa, která ve druhých Strážcích Galaxie z roku 2017 zazářila a zaznamenala stejný úspěch – jen s tím rozdílem, že marketingová kampaň zde lákala diváky do kina hlavně skrze ni.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz