Devátý a závěrečný film ze ságy Skywalkerů pomalu ale jistě začíná bušit na dveře kinosálů, zatímco si my, nedočkaví fanoušci, lámeme hlavy, jakým způsobem se do posledního snímku vrátí obávaný císař Palpatine. 

Už od prvního traileru na nadcházející snímek Star Wars: The Rise of Skywalker, kdy jsme po skončení závěrečné scény uslyšeli ten notoricky známý záporácký smích proradného Dartha Sidiouse (Ian McDiarmid), jsme usilovně přemýšleli, jak se do snímku dostal a jakou roli si zde střihne.

Následovaly další ukázky, které nám mimo jiné ukázaly i trochu temnější Rey (Daisy Ridley), z čehož jsme mohli začít uvažovat, že jí bude chtít Palpatine převést na svou stranu. To ale zatím nemáme nijak ověřené, tudíž můžeme pořád jen spekulovat.

Embed from Getty Images

Alespoň trochu nám situaci nastínil Chris Terrio, jeden ze scénáristů nadcházejícího snímku, který řekl:

„O tomto bych fakt mluvit neměl, minimálně do té doby, než bude snímek v kinech. Pak vám o tom rád řeknu víc. Nerad bych totiž, aby se něco zbytečně řeklo dřív, než to sami uvidíte v kinech. Ale tuto postavu jsme do snímku obsadili proto, že všechny předchozí filmy vnímáme jako jednu velkou rodinnou ságu – ságu rodiny Skywalkerů. A od počátků prvních filmů je jejím hlavním konceptem bitva mezi rytíři Jedi a Sidiousem – především když byl rytíř Jedi reprezentován Anakinem. Takže jsme se rozhodli, že by měl být i v tomto snímku palpatine přítomný.“

To však stále nevysvětluje fakt, jak mohla tato postava přežít. Všichni si přece pamatujeme závěrečnou scénu z filmu Star Wars: Return of the Jedi, kdy se Anakin aka Darth Vader (David Prowse) rozhodne raději zabít právě císaře namísto svého syna, Lukea Skywalkera (Mark Hamill). Tento zřejmý fakt pak režisér J. J. Abrams může odůvodňovat tím, že není zatím ve své tělesné podstatě, ale hledá si novou schránku – což může být také i důvod, proč jsme ho zatím neviděli v trailerech. Každopádně, McDiarmid si roli hodlá zopakovat, takže je to spíš nepravděpodobné, ale uvidíme. Rovněž jsme se od Terria dozvěděli, že s obsazením Palpatina i do této trilogie filmů se počítalo už od sedmého dílu Star Wars: The Force Awakens.

Snímek Star Wars: The Rise of Skywalker startuje v kinech už 19.12.2019, takže na odpovědi nebudeme muset moc dlouho čekat. Zde můžete zhlédnout trailer:

související: Star Wars – co odhalil nový TV Spot k filmu The Rise of Skywalker?

                 Star Wars: The Rise of Skywalker – nové fotky poodkrývají nové informace!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:screenrant.com
Kateřina Kotasová
studentka, milovnice seriálů a pomerančů