Více než čtyřicet let po premiéře prvních Star Wars je dnes téměř nepředstavitelné, že by se v hlavních rolích objevil někdo jiný, než Mark Hamill (67), Carrie Fisher (†60) nebo Harrison Ford (77). Ti ztvárnili vesmírné trio dobrodruhů – Luka Skywalkera, princeznu Leiu a Hana Sola. Když ale režisér George Lucas své filmy připravoval, bylo na seznamu hlavních herců několik dalších pozoruhodných jmen.

Zde je seznam několika hvězd, které jste ve Star Wars nikdy neviděli, avšak chybělo málo a právě oni mohli ztvárnit hlavní postavy. Jak by se Vám líbil Leo DiCaprio jako Anakin, Sly Stallone jako Han Solo, Michael Jackson jako Jar Jar a mnozí další?

Leonardo DiCaprio – Anakin Skywalker

FOTO: Siebbi, licencovaný dle CC BY 3.0, commons.wikipedia.com

Ačkoli byl pro roli Anakina Skywalkera nakonec vybrán Hayden Christensen, role byla původně nabídnuta Leonardu DiCapriovi. Ovšem herec, který ještě stále ujížděl na vlnách slávy z Titanicu (1997), zřejmě nebyl v tom pravém rozpoložení, aby se obrátil na temnou stranu.

DiCaprio magazínu Shortlist v roce 2014 řekl, že se setkal s Georgem Lucasem, aby o nabídnuté roli diskutovali, ale nakonec ji odmítl. „Tehdy jsem se necítil připravený, abych se do natolik složité role ponořil,“ vysvětlil.


Michael Jackson – Jar Jar Binks

FOTO: Constru-centro, licencovaný dle CC BY 4.0, commons.wikipedia.com

V době, kdy George Lucas vybíral obsazení pro „Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba“ (1999), předhodil údajně Michael Jackson své jméno producentům. Toužil po roli Jar Jara Binkse. Ahmed Best, který nakonec nenáviděnou a často kritizovanou postavu Jar Jara ztvárnil, v rozhovoru pro magazín VICE v roce 2015 uvedl, že měl Jackson o tuto roli zájem a také vysvětlil, proč nebyl král popu vybrán.

„Já, Natalie Portman a Georgovy děti jsme byli tehdy ve Wembley na koncertě Michaela Jacksona,“ řekl. „Byli jsme zavedeni do zákulisí a setkali jsme se s Michaelem. Byli tam Michael a Lisa Marie [Presley]. George mě tehdy představil jako Jar Jara a bylo to velmi divné. Michael vypadal docela uraženě. Pomyslel jsem si: Co se to děje? Poté jsem se George zeptal, proč mě představil jako Jar Jara. Řekl mi, že Michael chtěl tuto roli pro sebe, ale chtěl ji hrát pěkně po staru, v kostýmu a make-upu ve stylu klipu Thriller. George to však chtěl udělat ve stylu CGI.“


Paul Walker – Anakin Skywalker

FOTO: Andre Luis, licencovaný dle CC BY 3.0, commons.wikipedia.com

Paul Walker měl údajně enormní zájem hrát v epizodách II. a III. Ale nakonec roli Anakina nezískal. Tragicky zesnulá hvězda série „Rychle a zběsile“ tehdejší odmítnutí nebrala příliš dobře.

„Byl jsem opravdu naštvaný, že jsem roli Anakina nezískal,“ řekl v roce 2000 magazínu Teen Movieline. „Tenkrát okolo castingu kolovala spousta fám, takže ve skutečnosti nevím, jak blízko jsem získání role byl. Joshua Jackson byl tenkrát údajně hraní Anakina také velmi blízko. Nemůžete s tím nic udělat, ale jedna moje část tenkrát přemýšlela stylem… Doufám, že tu roli nedostaneš Joshi!“ Zároveň bych ale byl rád, kdyby to dostal Joshua, spíše než Hayden Christensen, nějaká nula z Kanady.“


Sylvester Stallone – Han Solo

FOTO: nicolas genin, licencovaný dle CC BY 2.0, commons.wikipedia.com

Sylvester Stallone se sice o roli Hana Sola ucházel, ale do finálního výběru se nedostal. Během online chatu s fanoušky v roce 2010 hvězda filmů s Rockym odhalila, že mu George Lucas nedal ani pořádně šanci, když se ucházel o roli ve „Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje“ (1977).

„Ano, ve skutečnosti jsem opravdu dělal konkurz a velmi jsem se naštval, protože když jsem stál před Georgem Lucasem, tak se na mě ani jednou pořádně nepodíval,“ vysvětlil Stallone. „Ale nakonec to asi dopadlo dobře, protože jsem stejně nikdy nevypadal nejlíp v upnutém oblečení s laserovou zbraní v ruce.“


Ryan Phillippe – Anakin Skywalker

FOTO: David Shankbone, licencovaný dle CC BY 3.0, commons.wikipedia.com

Poté, co se v roce 1999 proslavil jako Sebastian Valmont ve Velmi nebezpečných známostech, byl Ryan Phillippe v hledáčku mnoha studií, včetně producentů Star Wars. Avšak nakonec byl  pro roli devatenáctiletého Anakina vyhodnocen jako příliš starý.

„Jedna moje část skutečně tuto roli velmi chtěla. A dostal jsem se až do finálního výběru,“ řekl pro magazín WENN v roce 2001.„Museli jsme vyzkoušet, jak by to na place fungovalo vedle Natalie Portman, která byla vybrána do role princezny Amidaly. Ve skutečnosti jsem o sedm let starší než ona, což bylo nakonec vyhodnoceno jako překážka. Ve věku devětadvaceti let jsem byl tedy pro roli Anakina již za zenitem.“


Tupac Shakur – Mace Windu

FOTO: reprofoto YouTube

Podle Ricka Clifforda, který pracoval v Tupacově vydavatelství Death Row Records, Pac údajně figuroval v prvních výběrech pro roli Mace Windua. Nicméně, po smrti rappera v září 1996, roli jednoho z nejvýše postavených Jediů získal Samuel L. Jackson.

„Tupac zjistil, že jsem kdysi pracoval pro Briana Austina Greena, který hrál v Beverly Hills 90210. Pak také zjistil, že jsem dokonce pracoval na několika filmech, takže jsme vždy horlivě debatovali o jeho filmové kariéře a tak,“ řekl Clifford na webových stránkách 2Pac-Forum. „Prozradil mi, že by měl hrát ve filmu George Lucase. Chtěli, aby byl Mistr Jedi. Myslím to vážně. Samuel L. získal nakonec Tupacovu roli.“


Kurt Russell – Han Solo nebo Luke Skywalker

Nahrávka Kurta Russella ze Star Wars konkurzu ukazuje, jak mohl v jeho podání vypadat slavný pašerák Han Solo, který se nakonec stal rebelským hrdinou. Russell měl však smůlu, protože Harrison Ford George Lucase při castingu pro Epizodu IV (1977) doslova ohromil. Ale ve hře byl i další faktor, který Russel zohlednil.

V rozhovoru pro USA Today v roce 2017 Russell uvedl: „Byl jsem tehdy ve hře pro role Luka Skywalkera nebo Hana Sola. Dokonce existují i nahrávky,“ řekl. „Neměl jsem tehdy vůbec tušení, o čem jsem to mluvil. Něco o Hvězdě smrti a Millennium Falcon. Byl jsem tehdy téměř ve finále, ale musel jsem studiu ABC odpovědět, jestli chci hrát ve westernovém seriálu. Zeptal jsem se proto George, jestli mě bude chtít vybrat. Řekl mi, že zatím vůbec neví, koho finálně vybere. Jelikož jsem potřeboval práci, tak jsem kývl na western.


Jodie Foster – Leia Organa

FOTO: Alan Light, licencovaný dle CC BY 2.0, commons.wikipedia.com

Navzdory skutečnosti, že v té době byla ještě teenagerka, byla Jodie Foster údajně jednou z hlavních možností Lucasova výběru pro princeznu Leiu. Foster však tuto roli nakonec odmítla, údajně kvůli časovému konfliktu s plánem natáčení thrilleru Taxikář (1976).

A zdá se, že toho herečka nakonec nelituje. „Nemyslím, že budu na smrtelné posteli něčeho litovat. Něco jako, Sakra! Odmítla jsem Hvězdné války! To nehrozí!“, řekla magazínu Empire v roce 2007.


Benicio Del Toro – Darth Maul

FOTO: Eva Rinaldi, licencovaný dle CC BY 2.0, flickr.com

Benicio Del Toro se objevil jako nová „tajemná“ postava ve „Star Wars: Poslední z Jediů“ (2017), údajně byl fanouškům však téměř představen již mnohem dříve. Podle magazínu ScreenRant byl Del Toro původně obsazen jako Darth Maul ve „Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba“ (1999), ale nakonec se rozhodl z role vycouvat, protože George Lucas většinu dialogů Temného Pána ze Sithu vyškrtal. Roli poté získal mistr bojových umění Ray Park.


Billie Lourd – Rey

FOTO: Gage Skidmore, licencovaný dle CC BY 2.0, flickr.com

Billie Lourdová, dcera Carrie Fisherové (Leia), během svého vystoupení v show Ellen DeGeneres v roce 2017 uvedla, že se setkala s J.J. Abramsem, aby probrali možnost ztvárnění Rey ve „Star Wars: Síla se probouzí“ (2015). Nakonec ale získala jen menší roli.

„J.J. Abrams mi zavolal, abych se přidala k obsazení nových Star Wars, protože nemohl najít nikoho pro hlavní roli, „vysvětlila. „Nakonec však zjistil, jak je Daisy Ridley neuvěřitelná a talentovaná herečka! A já jsem dostala alespoň malou roli s několika dialogy. I tak jsem byla nadšená.“


Michael Fassbender – Kylo Ren

FOTO: Gage Skidmore, licencovaný dle CC BY 2.0, flickr.com

Ačkoliv Michael Fassbender nikdy přesně neprozradil, o jakou roli se ve „Star Wars: Síla se probouzí“ (2015) ucházel, režisér J.J. Abrams mu údajně nabídl samotného Kyla Rena.

„Hovořili jsme o hlavní roli,“ řekl Fassbender v roce 2016, když se objevil v podcastu Happy Sad Confused. „Měli jsme dlouhý rozhovor. Nakonec to však J.J. kvůli mému pracovnímu vytížení odpískal.“ Roli Kyla Rena nakonec získal kritizovaný Adam Driver.

-reklama-