Stargate: Origins nám představuje finální trailer, a to jen necelé dva týdny před svou premiérou. Minisérie z univerza Hvězdné brány (Stargate) napsaná Markem Ilvedsonem a Justinem Michaelem Terrym a režírovaná režisérkou Mercedes Bryce Morgan, se odehrává před děním seriálu Hvězdná brána (Stargate SG-1) a před děním filmu Hvězdná brána (Stargate). Dočkáme se tedy obohacení příběhu Catherine Langford a jejího otce, který stojí za objevením brány.

Na loňském Comic-ConuSan Diegu bylo oznámeno, že se této minisérie dočkáme již na podzim minulého roku. Později bylo však oznámeno, že minisérie vyjde na nové digitální platformě zvané jako Stargate Command a bude mít premiéru v únoru roku 2018.

Více jak dvouminutový trailer nám prozrazuje mnohem víc než jakákoli ukázka předtím. Vidíme v akci australskou herečku Ellie Gall, která ztvární hlavní postavu Catherine Langford, dceru Paula Langforda, objevitele brány v roce 1928. Minisérie se odehrává hluboko v minulosti a atmosférou zatím připomíná filmy o Indianu Jonesovi.

Minisérie má však i klasickou atmosféru Hvězdné brány viz znělka v pozadí. Tvůrci se pravděpodobně snaží zjistit, kolik fanoušků má o svět Hvězdné brány ještě zájem. Proto také minisérie působí jako zábavné dobrodružství s Catherine Langford a nejedná se o nějaké těžké drama. Úspěch také dost závisí na hereckém výkonu hlavní představitelky.

Dalším faktorem pro vznik této minisérie je Stargate Command, tedy nová digitální platforma pro všechny fanoušky univerza Hvězdné brány. Nabízí se však otázka, zdali mají lidé ještě zájem, registrovat se a využívat novou platformu, když jsou na trhu velké ryby jako Netflix, Hulu či Amazon.

Nový trailer nám však přinesl i jedno velké překvapení, a to funkční bránu. Jak totiž víme z prvního filmu, tehdejší vědci neměli ponětí, jak brána funguje a už vůbec ne, jak ji aktivovat. Díky seriálu Hvězdná brána (Stargate SG-1) jsme se dozvěděli, že se bránu podařilo aktivovat pouze jednou. Doufejme tedy, že nám tato minisérie přinese solidní vysvětlení a celkově, že se bude jednat o minimálně zajímavou podívanou.

Jak se na tuto minisérii těšíte Vy? Jak se Vám líbí nové ukázky? Napište nám Váš názor dolů do komentářů a nezapomeňte, že Stargate: Origins má premiéru již 15. února na digitální platformě Stargate Command. Ta bohužel není zcela přístupná pro naši zem. Nicméně nezoufejte, epizody se jistě objeví i na jiných stránkách. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz